Mariana001
24.07.11,12:31
Dobry den,
chcem sa opytat,docitala som sa,ze penale soc.poistovni sa neuctuje ako danove vydavky, ale sa pripocita k zakladu dane. Ako to je v praxi? Zauctujem to ako neovplyvnujuci dan z prijmu a potom na konci uct.obdobia to rucne pripocitam k zakladu dani?Alebo je na to kolonka v dan.priznani? A poplatky pravnikovi za omeskanu nezaplatenu fa?ako sa uctuju?

Dakujem za radu.
zk24
24.07.11,10:58
Dobry den,
chcem sa opytat,docitala som sa,ze penale soc.poistovni sa neuctuje ako danove vydavky, ale sa pripocita k zakladu dane. Ako to je v praxi? Zauctujem to ako neovplyvnujuci dan z prijmu a potom na konci uct.obdobia to rucne pripocitam k zakladu dani?Alebo je na to kolonka v dan.priznani? A poplatky pravnikovi za omeskanu nezaplatenu fa?ako sa uctuju?

Dakujem za radu.


Pokuta zo SP: 545/379 - pripocitatelna polozka k zakladu dane
Pravnikovi - 544/321 ak je to zmluvne dohodnuta pokuta tak nie je pripocitatelnou polozkou k ZD.

V DP DzPPO je to tuším riadok 130 - Výdavky, ktoré nie sú daňovými výdavkami podľa § 21 ZoDzP


Ak sa mylim, opravte ma prosim
Tweety
24.07.11,11:52
Dobry den,
chcem sa opytat,docitala som sa,ze penale soc.poistovni sa neuctuje ako danove vydavky, ale sa pripocita k zakladu dane. Ako to je v praxi? Zauctujem to ako neovplyvnujuci dan z prijmu a potom na konci uct.obdobia to rucne pripocitam k zakladu dani?Alebo je na to kolonka v dan.priznani? A poplatky pravnikovi za omeskanu nezaplatenu fa?ako sa uctuju?

Dakujem za radu.
Penále sú VNZD.
ivana2703
04.01.13,11:33
Dobrý deň, takže ak sú penále od Soc. poisťovni a zdravotnej poisťovni VNZD tak ich musím alebo nemusím uvádzať v účtovníctve?
Tweety
04.01.13,11:35
Dobrý deň, takže ak sú penále od Soc. poisťovni a zdravotnej poisťovni VNZD tak ich musím alebo nemusím uvádzať v účtovníctve?
Samozrejme, že musíš. Veď je to tvoj záväzok, ktorý musíš uhradiť.
ketums
04.01.13,13:40
btw my sme sa nejako z našou auditorkou zhodli na tom, že úhrada právných trov právnika, ktorého si najala sociálna poisťovňa (teda exekútora) nie je daňový náklad, ani sme si neuplatňovali DPH.