siposnb
24.07.11,12:32
Dobrý den,

potreboval by som poradit s vyplnenim Danoveho priznania DPH.

Platcom DPH som od prveho aprila. V obdobi od 1.4 do 1.7 som nic nefakturoval no mal som vydavky v hodnote 1350EUR bez dph, takze by mi mal vyjsť nadmerny odpocet, teda ze by mi mali DPH vratit.. mohli by ste mi prosim poradit do ktorych policok by som mal co vyplnit.. Skusal som to vyplnit cez aplikaciu eDane podla rád jednej známej, ale na Danovom urade mi povedali ze to mam zle a pani na príjme mi nechcela poradiť lebo si nebola ista a ze ak to nebudem mat potom spravne tak poviem ze mi ona zle poradila... :mee:

Vopred dakujem za Vaše rady..
zk24
24.07.11,10:38
Dobrý den,

potreboval by som poradit s vyplnenim Danoveho priznania DPH.

Platcom DPH som od prveho aprila. V obdobi od 1.4 do 1.7 som nic nefakturoval no mal som vydavky v hodnote 1350EUR bez dph, takze by mi mal vyjsť nadmerny odpocet, teda ze by mi mali DPH vratit.. mohli by ste mi prosim poradit do ktorych policok by som mal co vyplnit.. Skusal som to vyplnit cez aplikaciu eDane podla rád jednej známej, ale na Danovom urade mi povedali ze to mam zle a pani na príjme mi nechcela poradiť lebo si nebola ista a ze ak to nebudem mat potom spravne tak poviem ze mi ona zle poradila... :mee:

Vopred dakujem za Vaše rady..


Z coho sa tych 1350 € sklada? To su faktury, blocky, zo Slovenska? Zo zahranicia? Za tovary, za sluzby?
siposnb
24.07.11,10:56
Ano, sklada sa to z Faktur zo slovenska za sluzby a spotrebny tovar..
veronikasad
24.07.11,11:02
Ano, sklada sa to z Faktur zo slovenska za sluzby a spotrebny tovar..
v akom účtovnom SW si robil účto ? Z Väčšiny SW sa dá vytlačiť aj DP DPH
siposnb
24.07.11,11:05
Učtovnictvo mi robí známa, ktorá je ale momentálne na dovolenke...
zk24
24.07.11,11:10
Učtovnictvo mi robí známa, ktorá je ale momentálne na dovolenke...

Spocitaj sumu DPH na fakturach (nepocitaj ju z celkoveho zalkadu dane, ale jednotlivo spocitaj na fakturach, kvoli zaokruhlovaniam).

Ak su to vydavky suvisiace s tvojim podnikanim, a mas narok na odpocet DPH, tak to bude pravdepodobne podla §51 ods.1 a); potom pojde suma DPH do riadku 21 a 23, a v riadku 30 ti vyjde nadmerny odpocet.

Ak sa mylim, opravte ma prosim :)

Hlavne musis to DP DPH podat, aj keby si tam mal mat chybu (kedze ide o nadmerny odpocet, a nie danovu povinnost, tak iba ak tam budes mat niekde chybu, podate potom dodatocne DP).

Mimochodom: Fajn znama, ktora ta necha sameho spravit si DP DPH kym je ona na dovolenke, pocas DPH obdobia.
Paula
24.07.11,11:12
r. 20 = odpočet v sadzbe 10% vrátane dobropisov
r. 21 = odpočet v sadzbe 20% vrátane dobropisov
r. 22 = odpočet v sadzbe 10%
r. 23 = odpočet v sadzbe 20%
r. 30 = súčet r. 20 a 21
zk24
24.07.11,11:13
Aplikacia eDANE ta bude navigovat aby si nezabudol nieco vyplnit.
Paula
24.07.11,11:14
Mimochodom: Fajn znama, ktora ta necha sameho spravit si DP DPH kym je ona na dovolenke, pocas DPH obdobia.


Absolútny súhlas :)
KEJKA
24.07.11,11:41
ak to známa robí zadara, tak nech kludne dovolenkuje.
siposnb
24.07.11,11:41
Ďakujem krasne za rady... nejak to uz podam, aj ked s dakou chybou... este raz vdaka
zk24
24.07.11,11:47
ak to známa robí zadara, tak nech kludne dovolenkuje.

Aj keby som to robila zadarmo, z kamaratstva, aj tak by som mu tu DPH asi spravila. nepredpokladam ze je na dovolenke 25 dni, mohla mu DP DPH spravit 1.7.2011.
Obzvlast, ak by islo o kamarata, by som ho v tom nenechala. A ak to mam v SW, tak to staci vytlacit...

Robila som uctovnictvo zadara, nevravim ze musi byt 24h denne na telefone, ale DPH mi pride trosku zavazne...
siposnb
24.07.11,17:53
Ano, robieva mi to ucto zadara... to ze som sa s tym spametal na poslednu chvilu je moja chyba... bol som v zahranici..
zk24
24.07.11,17:58
Ano, robieva mi to ucto zadara... to ze som sa s tym spametal na poslednu chvilu je moja chyba... bol som v zahranici..

Tak makaj ! :D