Pohar
24.07.11,13:52
dobry den
prosim vas stretol sa uz niekto s neochotou rozmenit peniaze do vozika?
nam sa to dnes stalo v jednom hypermarkete...chodime tam u roky, a toto praktizuju teray tak cca mesiac aj znamym....
je to ich povinnost ci nie? vdaka za nazory...ved ide o ich nakupy nie?
Tweety
24.07.11,11:58
dobry den
prosim vas stretol sa uz niekto s neochotou rozmenit peniaze do vozika?
nam sa to dnes stalo v jednom hypermarkete...chodime tam u roky, a toto praktizuju teray tak cca mesiac aj znamym....
je to ich povinnost ci nie? vdaka za nazory...ved ide o ich nakupy nie?
Lepšie, ako sa rozčuľovať nad tým, čí sú, alebo nie sú povinní, je mať odloženú jednu mincu, alebo žetón. Rovnako by mohla povedať aj druhá strana, či zákazník je, alebo nie je povinný, tú mincu mať.:)
zk24
24.07.11,12:02
Myslim ze je vela ludi, ktori pouzivaju "potrebujem do vozika" ako vyhovorku pre rozmienanie. Chapem obe strany. Keby sa nekradli voziky, nemuseli by byt na mince.

Mne v UPC na pokladni na pobocke odmietli zobrat peniaze, ked som chcela platit sumu 37,63€ 50€-bankovkou. Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"..... Toto nasralo mna, ked platbu beru ako rozmienanie, ved oni su neni banka :eek:
Pohar
24.07.11,12:03
Lepšie, ako sa rozčuľovať nad tým, čí sú, alebo nie sú povinní, je mať odloženú jednu mincu, alebo žetón. Rovnako by mohla povedať aj druhá strana, či zákazník je, alebo nie je povinný, tú mincu mať.:)
no ved hej...
ja mmám odloženú starú 5 korúnačku..a tú používam....ale mala som u ako na potvoru v aute...a nemala pri sebe...
ale aj tak si myslím, že pre zákazníka ktorý tam robí nákupy a nechá týždenne kopec peňazí by sa to malo...
chápem že keby to urobil každý...tak by len rozmieňali....:(
ale proste mi to prišlo dosť blbé...nato že sme stáli zákazníci....
a pritom mala plnú pokladnu mincí....ona najprv že ok rozmení...a podala som jej 10 eurovku - a ona že tak to nie, to je veľký peniaz! :(
Paula
24.07.11,12:14
Mne v UPC na pokladni na pobocke odmietli zobrat peniaze, ked som chcela platit sumu 37,63€ 50€-bankovkou. Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"..... Toto nasralo mna, ked platbu beru ako rozmienanie, ved oni su neni banka :eek:


Nie som ich zákazníkom, ale ak by sa mi také niečo podobné niekedy stalo, vyžiadala by som si to ich vyjadrenie na papieri (a to ihneď) .... a už by ma viac nevideli ... a že najlepšia reklama je chodiaci zákazník, o tom potom ....;)
Petra Nová
24.07.11,12:15
Priznám sa, že s týmto som sa nestretla. Z tých, kde chodím najčastejšie - Kaufland ,Hypernova, tam žiadny problém s výmenou nemám, pár ráz som dostala žetón v Kauflande. V Lidli, Tescu, Metre som nemusela meniť.
Povinnosť meniť drobné do vozíka určite nemajú, skôr je to ich neschopnosť. Však napíš, ktorý hypermarket má s tým problém. samozrejme, ak som potrebovala rozmeniť, tak najviac dve eurá.
Pohar
24.07.11,12:19
Priznám sa, že s týmto som sa nestretla. Z tých, kde chodím najčastejšie - Kaufland ,Hypernova, tam žiadny problém s výmenou nemám, pár ráz som dostala žetón v Kauflande. V Lidli, Tescu, Metre som nemusela meniť.
Povinnosť meniť drobné do vozíka určite nemajú, skôr je to ich neschopnosť. Však napíš, ktorý hypermarket má s tým problém. samozrejme, ak som potrebovala rozmeniť, tak najviac dve eurá.
no ja neviem či to môžem napísať...ale ako ty Kaufland, Tesco, Hypernova, Lidl - nemáme problém...
toto sa nám stalo dnes v Bille....
ja som mala len papierové...a najmenšie 10....a to bolo veľa rozmeniť :(
Tweety
24.07.11,12:20
no ja neviem či to môžem napísať...ale ako ty Kaufland, Tesco, Hypernova, Lidl - nemáme problém...
toto sa nám stalo dnes v Bille....
Drahá a ešte aj neochotná, no vidíš, a preto tam chodím len zriedka.:) Zvyčajne tam idem len na taký rýchly nákup do malého košíka, a keď ani ten nie je,(nechávajú ich pri pokladni, hoci je tam plno ochrankárov, mohli by ich premiestniť, či?) idem bez neho.
misoft
24.07.11,12:28
Mne v UPC na pokladni na pobocke odmietli zobrat peniaze, ked som chcela platit sumu 37,63€ 50€-bankovkou. Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat ,
Tak toto prestrelili. Týmto, že odmietli prevziať platbu bankovkou, naznačili, že neuznávajú bankovky ako platné platidlo - tento ich neštandardný postup bolo ihneď oznámiť vedeniu (na ústredie) UPC a zároveň oznámiť aj SOI, Ministerstvu financií a NBS s tým, že spoločnosť odmietnutím bankovky tieto neuznáva ako oficiálne platidlo na území SR.
Petra Nová
24.07.11,12:29
no ja neviem či to môžem napísať...ale ako ty Kaufland, Tesco, Hypernova, Lidl - nemáme problém...
toto sa nám stalo dnes v Bille....
ja som mala len papierové...a najmenšie 10....a to bolo veľa rozmeniť :(

V Bille som nebola asi tri roky, a považujem ich presne za takých, ako som to napísala.Tých, čo som vymenovala, nemyslím, že im robím reklamu. Ak áno, Richard vymaže. A pre Billu je to antireklama. Predpokladám, že si napísala o nej pravdu, potom to nie je ani ohováranie.:)
durisovad
24.07.11,12:35
Do vozikov v TESCu sa hodi stara 5-koruna, do LiDlovych aj 10-koruna. Vzdy mam taketo mince po vreckach alebo v kabelke. Okrem toho sem-tam ked kupujem cigarety davaju ako bonus zetony.
misoft
24.07.11,12:36
Niekedy pasuje aj stará československá koruna (mám jednu z r.1957).
Tweety
24.07.11,12:39
My sme dávali aj starú 20 forintofku, ale sa niekde zapotrošila, ale pri posledných voľbách do miestnej samosprávy, bol ako prezent prívesok na kľúče s malým žetónom(aspoň na niečo sú voľby dobré:---)a ten mám furt so sebou.:)
Petra Nová
24.07.11,12:41
Pre mňa celkom užitočná téma, pretože som sa dozvedela niečo nové - čo všetko sa dá použiť do vozíkov. Starých mincí mám dosť.
Paula
24.07.11,12:50
Pre mňa celkom užitočná téma, pretože som sa dozvedela niečo nové - čo všetko sa dá použiť do vozíkov. Starých mincí mám dosť.


Pravda, pravda.... len niektoré vozíky nevezmú nič, ani keby čertova minca bola. Vozík beriem možno raz za pol roka a to (ne)šťastie mám :)
Tweety
24.07.11,12:52
Pravda, pravda.... len niektoré vozíky nevezmú nič, ani keby čertova minca bola. Vozík beriem možno raz za pol roka a to (ne)šťastie mám :)
Pauli, stretli sme sa už aj s tým, že koťuha mincu vzal, ale nechcel ju vydať ani za svet, manžel musel do auta pre kliešte.:o
zk24
24.07.11,12:53
Pauli, stretli sme sa už aj s tým, že koťuha nechcel vydať mincu ani za svet, manžel musel do auta pre kliešte.:o

Ale vieš že ho musís najprv pripnut k inym vozikom? :D:D
Tweety
24.07.11,12:54
Ale vieš že ho musís najprv pripnut k inym vozikom? :D:D
A snáď vyzerám na to?:confused:
Paula
24.07.11,12:58
Ale vieš že ho musís najprv pripnut k inym vozikom? :D:D


Utieram monitorček :D
Petra Nová
24.07.11,13:01
Pravda, pravda.... len niektoré vozíky nevezmú nič, ani keby čertova minca bola. Vozík beriem možno raz za pol roka a to (ne)šťastie mám :)

Možno máš preto také (ne)šťastie, že každý tam strká, čo má. Vozíky to štve a vypomstia sa na tých, čo za to najmenej môžu.:)

Ty sa máš! Myslím ten polrok.;)
220870
24.07.11,13:14
Skúsil by mi to nevymeniť.Tých slovenských extravagantných nadávok by si užili.Viac by to zicher neskúšl konkrétny pracovník urobiť.Už som párkrát v kauflande pískal na tú sliepku čo má na starosti sledovať aké dlhé rady sa tvoria pri pokladnach.Pri odchode som jeje dal slovne jasne na javo a na plnú hubu tak že to počul celý kaufland čo si myslím že namiesto svojej práce robí pod pultom.Viete ,aký pozor si odvtedy dávajú,najmä ked ma vidia ,že idem znova nakupovať.Skúste to všetci dobre ju "zvoziť" nebudú to robiť.Je to najúčinnejší liek.
misoft
24.07.11,13:45
220870 - tomu sa vraví "zviditeľnenie sa". Hneď vedia, že si tam (aj bezpečnostné kamery ťa okamžite sledujú) - raj pre drobných zlodejíčkov. :D:D:D
Ice dive
24.07.11,14:25
Pauli, stretli sme sa už aj s tým, že koťuha mincu vzal, ale nechcel ju vydať ani za svet, manžel musel do auta pre kliešte.:o
no ja som zažil v tescu inú situáciu, chlapík prišiel k infopultu, že včera mi nechcel vozík vydat mincu späť... pracovníčka za pultom bez mihnutia oka automaticky šla k pokladni, že chlapíkovi dá mincu... akú ste tam mal? a on dve eurá s čím ho poslala ta tam, že dvojeurovku by tam ani nevocpal...

v živote by ma nenapadlo, aký výnosný kšeft to môže byť, každý deň po nákupe zbehnúť i infopultu po 50 centovku ...
durisovad
24.07.11,14:34
Pocula som iny pribeh-spekulant si vyhliadne v obchode vozik, v ktorom je minca a ked sa clovek od svojho vozika trochu vzdiali, spekulant vozik vezme, povyhadzuje z neho nakup, s prazdnym vozikom prejde cez pokladnu akoze nic nekupil, vonku vozik vrati na stanoviste a vyberie si mincu.
zk24
24.07.11,14:47
bežná prax ;)
Gina Er
24.07.11,15:12
Skúsil by mi to nevymeniť.Tých slovenských extravagantných nadávok by si užili.Viac by to zicher neskúšl konkrétny pracovník urobiť.Už som párkrát v kauflande pískal na tú sliepku čo má na starosti sledovať aké dlhé rady sa tvoria pri pokladnach.Pri odchode som jeje dal slovne jasne na javo a na plnú hubu tak že to počul celý kaufland čo si myslím že namiesto svojej práce robí pod pultom.Viete ,aký pozor si odvtedy dávajú,najmä ked ma vidia ,že idem znova nakupovať.Skúste to všetci dobre ju "zvoziť" nebudú to robiť.Je to najúčinnejší liek.
áno,takýchto zákazníkov mám najradšej.....doma je pod papučou,tak sa príde vyzúriť do hypermarketu...
Gina Er
24.07.11,15:14
u nás nie je problém s rozmieňaním,rozmeníme aj hocijaké veľké bankovky,aj keď to nie je do vozíka.
tom_i
24.07.11,15:42
Skúsil by mi to nevymeniť.Tých slovenských extravagantných nadávok by si užili.Viac by to zicher neskúšl konkrétny pracovník urobiť.Už som párkrát v kauflande pískal na tú sliepku čo má na starosti sledovať aké dlhé rady sa tvoria pri pokladnach.Pri odchode som jeje dal slovne jasne na javo a na plnú hubu tak že to počul celý kaufland čo si myslím že namiesto svojej práce robí pod pultom.Viete ,aký pozor si odvtedy dávajú,najmä ked ma vidia ,že idem znova nakupovať.Skúste to všetci dobre ju "zvoziť" nebudú to robiť.Je to najúčinnejší liek.
milujem takých ľudí či už v obchodoch alebo na cestách - ale veď aj tak všetci skončíme rovnako (teda niekto ako popolček a niekto ako kolobeh) takže ničiť si život takýmto vyťahovaním sa, nepopieram že raz som dala ešte počas starej meny uzavreť pokladňu, ale s kľudom pokojným hlasom som si zaolala vedúcu lebo som vedela že som v práve
tom_i
24.07.11,15:43
A k tomu rozmieňaniu - nepamätám si že by mi niekde odmietli rozmeniť, akurát som musela počkať kým otvoria kasu, a na info rozmenili vždy bez problémov aj 20€
Pohar
24.07.11,15:49
A k tomu rozmieňaniu - nepamätám si že by mi niekde odmietli rozmeniť, akurát som musela počkať kým otvoria kasu, a na info rozmenili vždy bez problémov aj 20€
na info aj mne....
ale tú žiadne info nebolo...len dve pokladníčky....:(
Gina Er
24.07.11,16:19
na info aj mne....
ale tú žiadne info nebolo...len dve pokladníčky....:(
neviem,ako to je inde,ale v Tescu majú pokladníci zákaz rozmieňať peniaze,za to môžu dostať okamžitú výpoveď.Je to ochrana proti podvodníkom-rozmieňačom.Rozmieňať sa môže iba na informáciách.
Tweety
24.07.11,16:33
Nie je to o rozmieňaní, ale stalo sa mi toto: s košíkom som pekne prišla na oddelenie zeleniny, mali krásne karfióly za viac, ako rozumnú cenu, ale bolo tam veľa lidičiek, pri mne stál jeden pán, ešte so mnou aj komunikoval, a snažil sa ukorisť najväčší, potom si vybral asi tri. Vybrala som si jeden,zdal sa mi pekný, ale ten chcel asi aj on,( ale to som ešte nemala ani potuchy). Kráčam si tak ďalej po obchode, kupujem ešte iné, až sa ocitnem pri pokladni. Idem vykladať tovar a tu zrazu som si všimla, že ten karfiól je akýsi iný, nie taký, aký som ho do košíka dávala. Najprv som to pripisovala tomu, že mám krátku pamäť a už sa nepamätám, aký som si do košíka dávala. Došlo mi až neskôr, aký vynaliezavý pán sa vykľul z toho pri mne. V živote by ma také niečo nenapadlo, kradnúť tovar ľudom priamo z košíka. Ešte dlho som nad tým neveriacky krútila hlavou.
buchač
24.07.11,16:36
Myslim ze je vela ludi, ktori pouzivaju "potrebujem do vozika" ako vyhovorku pre rozmienanie. Chapem obe strany. Keby sa nekradli voziky, nemuseli by byt na mince.

Mne v UPC na pokladni na pobocke odmietli zobrat peniaze, ked som chcela platit sumu 37,63€ 50€-bankovkou. Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"..... Toto nasralo mna, ked platbu beru ako rozmienanie, ved oni su neni banka :eek:


Tak toto prestrelili. Týmto, že odmietli prevziať platbu bankovkou, naznačili, že neuznávajú bankovky ako platné platidlo - tento ich neštandardný postup bolo ihneď oznámiť vedeniu (na ústredie) UPC a zároveň oznámiť aj SOI, Ministerstvu financií a NBS s tým, že spoločnosť odmietnutím bankovky tieto neuznáva ako oficiálne platidlo na území SR.
...blbneš ????

Pri najbližšej možnej platbe by som si onú pracovníčku vyhliadol a " vyplatil " ...
Tá by čumela teda na presne určenú sumu - kôpku mincí ...niekoľko minút by to prepočítavala ...;):rolleyes::---
Ak by mala problém , vtedy by mala len po chlebe ...;)
zk24
24.07.11,16:36
@Tweety: To bol magor. A preto mam radsej zvieratka ako ludi :D
zk24
24.07.11,16:38
...blbneš ????

Pri najbližšej možnej platbe by som si onú pracovníčku vyhliadol a " vyplatil " ...
Tá by čumela teda na presne určenú sumu - kôpku mincí ...niekoľko minút by to prepočítavala ...;):rolleyes::---
Ak by mala problém , vtedy by mala len po chlebe ...;)

Ja osobne dufam ze uz tam nikdy nepojdem, bola to platba za mamu. Ja vsetko platim cez net. Ale ak raz budem nutena tam ist, tak dojdem vyplatit v 1 centovkach :)
Gina Er
24.07.11,16:50
Ja osobne dufam ze uz tam nikdy nepojdem, bola to platba za mamu. Ja vsetko platim cez net. Ale ak raz budem nutena tam ist, tak dojdem vyplatit v 1 centovkach :)
neviem,či budem presná,ale:predajca je povinný zobrať od zákazníka max.50 ks mincí a max.10 ks v jednej hodnote.....ak sa mýlim,opravte ma.:rolleyes:
zk24
24.07.11,16:52
neviem,či budem presná,ale:predajca je povinný zobrať od zákazníka max.50 ks mincí a max.10 ks v jednej hodnote.....ak sa mýlim,opravte ma.:rolleyes:

A 50€ ako 1 bankovku?
Gina Er
24.07.11,16:54
A 50€ ako 1 bankovku?
tak to by mal zobrať,ale ja som reagovala na tie mince.
Pohar
24.07.11,17:12
no ja by som ta išla ešte raz a kúpila len žuvačky a platila 50 eurovkou a nech vydá! to je fakt des...
jedna moja kolegyna ked chcela rozmeniť 5000 korún išli to hypermarketu s mužom a kúpili si len žuvačky a vydali bez problémov...
danushka
24.07.11,17:25
Nieže by som bola lakomica lakomá, ale pri KE hypermarketoch bežne a skoro pri každom otravujú bezďáci a kým človek vykladá tovar pri aute, už je ich nálet a žiadajú mincu z košíka.
Ja tak ,,ľútostivo" vždy vytiahnem tú z plastu a podotknem, že som platila kartou.

Fuj, som to ja ale hnusná, že?
lujza.j
24.07.11,17:41
Nieže by som bola lakomica lakomá, ale pri KE hypermarketoch bežne a skoro pri každom otravujú bezďáci a kým človek vykladá tovar pri aute, už je ich nálet a žiadajú mincu z košíka.
Ja tak ,,ľútostivo" vždy vytiahnem tú z plastu a podotknem, že som platila kartou.

Fuj, som to ja ale hnusná, že?

na mňa nemáš:D ja im vynadám a to ani odo mňa nič nepýtajú, ale pýtajú od majiteľky vedla stojaceho auta ktorá nakladá nákup, do auta:--- tak som na nich alergická:D:D
danushka
24.07.11,17:46
Nuž popravde, keď vidím bezdomovca s dieťaťom, tak dieťaťu dám, ale len niečo na spapanie du rúčky...

Dospeláci aj tak almužnu prepijú...:mad:
Rozalka
24.07.11,17:57
Do vozíkov používam chorvátsku 2-kunovku, to aní tí bezdomovci nechcú ...
misoft
24.07.11,20:43
Nieže by som bola lakomica lakomá, ale pri KE hypermarketoch bežne a skoro pri každom otravujú bezďáci a kým človek vykladá tovar pri aute, už je ich nálet a žiadajú mincu z košíka.
Ja tak ,,ľútostivo" vždy vytiahnem tú z plastu a podotknem, že som platila kartou.

Fuj, som to ja ale hnusná, že?
Omyl, šikovná a prefíkaná.
PotPalo
25.07.11,22:29
Nechápem tvrdenie, že košíky sú na mince kvôli zlodejom, aby ich nekradli.
Veď zlodej tam dá mincu, ukradne košík, teda aj so svojou mincou, a potom si ju doma odtiaľ vyberie, vymontuje. Alebo použije bezcenný žetón. Videl som košíky povaľujúce sa po sídlisku, v jazere atď, takže moc to aj tak nefunguje.

Ja osobne nikdy nedávam do košíka mincu, vždy nejaký žetón alebo starú neplatnú mincu. Prečo by som mal chodiť na nákup so sumou väčšou o pol eura (do košíka)? Ono to bolo pôvodne zavedené kvôli blbým nedisciplinovaným ľudom, ktorý si naložili nákup do auta, a košík nechali tam na parkovisku, neunúvali ho dotlačiť naspäť do stojanu. Keby sme boli trošku disciplinovanejší, išlo by to aj bez tých poondiatych mincí/žetónov.

Kedysi to aj fungovalo: niekto nechal košík len tak ---> bola v ňom minca ---> niekto iný ho dotlačil naspäť do stojanu a mal za to tú mincu. Teraz v dobe žetónov na to každý aj tak kašle, predsa nebude len tak za bezcenný žetón tlačiť niečí košík....
bettylou
26.07.11,17:45
košíky sú na mince práve preto, lebo inak by ich ľudia nechávali kade tade po parkovisku a supermarket by musel platiť niekoho, aby ich celé dni zbieral a donášal naspäť

ten žetón nie je bezcenný v pravom slova zmysle, lebo ten vozík nazad dotlačíš, ale zase pre niekoho iného (bezdomovci) hodnotu nemá.
macacko
28.07.11,15:52
jasne že to nie je ich povinnosť, navyše ked tie pokladníčky nie sú platené od tržby, prečo by mali mať záujem riskovať, že si spôsobia rozdiel v kase pri vydávaní. Naozaj sa nečudujem. Pozrite sa na to z ich strany. Ale bola by som rada, keby mali na pokladniach alebo pri vchode nejaké žetony, to by ich nepoložilo....ja nosím pár cudzokrajných minci v peňaženke pre tento prípad.
misoft
28.07.11,17:15
Okrem toho - pokladníčka kasu neotvorí len tak, ako sa jej zachce. To môže len "supervízor" na ploche (dozor), ktorý vie kód na priame otvorenie kasy, inak sa kasa otvorí len po zadaní platby. Všimnite si, že po zadaní sumy (prípadne zadaní PIN pre kartu) a potvrdení platby sa kasa otvorí, po skončení ju musí pokladníčka zavrieť. Inak ako takýmto spôsobom ju neotvorí.
DaniJay
01.08.11,06:25
"Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"

To je ale omyl.Obchodnik zo zakona je povinny prijat zakonne platidlo a ked platbu odmietne, budem povazovat vec tak, ze som zaplati a zabezpecim si na to svedka. To ci maju na rozmenenie, alebo nie, je problem obchodnika. Navyse odmietnutie zakonneho platidla je trestane podla zakona.
Tweety
01.08.11,06:37
"Povedal mi "my nie sme banka, nie som povinny vam rozmienat, a vydavat , bud mate presne, alebo vam platbu nezoberiem"

To je ale omyl.Obchodnik zo zakona je povinny prijat zakonne platidlo a ked platbu odmietne, budem povazovat vec tak, ze som zaplatit a zabezpecim si na to svedka. To ci maju na rozmenenie, alebo nie, je problem obchodnika. Navyse odmietnutie zakonneho platidla je trestane podla zakona.
NIe je to celkom tak, pretože tu potrebuješ rozmeniť, a nie platiť za tovar. Neprijíma platbu, teda ju ani neodmieta, ako píšeš.