Lolotka
24.07.11,15:01
Dobrý deň, prosím o radu. Švagor má živnosť na Slovensku ale už druhý mesiac pracuje vo Švédsku - pracuje ako zvárač. Chcem vedieť či sa tie zahraničné príjmy budú pri DP zahrňovať do jeho príjmu alebo sú vyňaté. V prípade, že príjmy bude musieť zdaňovať na SR viete o nejakých nákladoch, ktorými by si mohol daň ponížiť? ďakujem za pomoc
Tigran
24.07.11,13:44
Ahoj Lolotka,

pokial mu nevznikne stala prevadzkaren vo Svedsku (pozri zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia), dane plati na SK. Inac predpokladam, ze Vas svagor splnil vsetky nalezitosti na vyslanie seba ako SZCO do Svedska (mam na mysli hlavne E101).

Odporucam vyuzit moznost pausalnych vydavkov, ak Vas svagor nie je platcom DPH. Potom nemusi viest uctovnictvo.

Zaklad dane sa tak bude rovnat = celkovy prijem - pausalne vydavky 40 percent z prijmu - odvody socialne - odvody zdravotne.

Kazdopadne odporucam ukladat si blociky, kedze sa v blizkej dobe planuje zrusenie percentualnych pausalnych vydavkov.

Dufam, ze info su uzitocne:-)
Lolotka
25.07.11,09:59
Dakujem pekne za odpoved :)
Lolotka
18.08.11,13:04
Na zdanenie je ten príjem ale vysoký teda aj daňový základ je vysoký. Mohli by ste mi prosím poradiť čo by som mohla dať do preukázateľných výdavkov aby som mohla znížiť príjmy a teda aj daňový základ?