Evka Bačik
24.07.11,17:55
Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.
buchač
24.07.11,18:36
Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.

Keby som na to šiel logicky , tak VZN obce by niečo také mohlo poriešiť .
No na druhej strane by mohlo dôjsť k nezrovnalostiam...
Predsa len , jeden dom môže mať na cintoríne X hrobov a druhý len Y hrobov ...alebo žiaden ...
Alebo ďalšia variant ...ako by to potom obec riešila u prechodných obyvateľoch obce ??? Poplatky za odvoz smetí sa platia ...to aj za cintorín by sa mali odvádzať ???

Nemyslím si veru , že obec by jednostranne pochodila ...nejaký ten kľúč by musela vymyslieť ...

Zmluva ???...medzi kým ???...obec kontra obyvateľ ????
ivka70
24.07.11,18:48
Udzrbu cintorina ma spravca cintorina (v tomto pripade je to asi obec) zabezpecovat z poplatkov za hrobove miesta.
Ak su tie nizke, tak ich moze navrhnut zvysit.
Ale to, ze niekto byva v obci neznamena, ze musi mat na obecnom cintorine aj niekoho pochovaneho, preco by teda mal prispievat na udrzbu cintorina?
Evka Bačik
28.07.11,17:44
dakujem, no u nas sa to tak vybera aj od tych čo v obci nebyvaju, stači že vlastnia dom. Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili. Neviem či obec porušuje nejaky zákon, alebo je v prave
peterknazeje
28.07.11,18:20
Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili.
Cez sukromnu spravu mi skuste poslat nazov obce a cislo VZN, na zaklade ktore to platite (zostane to v anonymite). Osobne by som neplatil ten poplatok. Ak je podozrenie, ze VZN nie je v sulade so zakonom, mozete sa obratit s podnetom na hlavneho kontrolora obce. A s dalsim podnetom by som sa obratil aj na prislusnu okresnu prokuraturu, aby preskumala sulad VZN so zakonmi. Podnet prokuratori sa nazyva "Podnet na podanie protestu prokurátora". Prokurator je povinny zaoberat sa Vasim podnetom a nasledne Vam oznamit vysledok.
Evka Bačik
30.07.11,10:43
Cez sukromnu spravu mi skuste poslat nazov obce a cislo VZN, na zaklade ktore to platite (zostane to v anonymite). Osobne by som neplatil ten poplatok. Ak je podozrenie, ze VZN nie je v sulade so zakonom, mozete sa obratit s podnetom na hlavneho kontrolora obce. A s dalsim podnetom by som sa obratil aj na prislusnu okresnu prokuraturu, aby preskumala sulad VZN so zakonmi. Podnet prokuratori sa nazyva "Podnet na podanie protestu prokurátora". Prokurator je povinny zaoberat sa Vasim podnetom a nasledne Vam oznamit vysledok.

dakujem za odpoved.Neviem Vam poslať sukromnu spravu.
ivka70
30.07.11,10:46
dakujem za odpoved.Neviem Vam poslať sukromnu spravu.

Ta moznost sa ti objavi, ked tuknes na meno prispievatela (v hociktorom prispevku), ktoremu chces SS poslat.
terezamaria
30.07.11,10:59
Chcem sa opytať, či môže obec vyberať poplatok za kosenie cintorina od každeho domu jednotne na zaklade nariadenia obce aj ked nema uzatvorenu žiadnu zmluvu.

Predsa platím na 10 rokov za hrobové miesta. Podotým, že nie malú sumu
100 eur/ za 1 hrobové miesto. To by som mala platiť ešte i za kosenie a údržbu spoločných priestorov? No sorry. :confused::rolleyes::cool::eek:
terezamaria
30.07.11,11:02
dakujem, no u nas sa to tak vybera aj od tych čo v obci nebyvaju, stači že vlastnia dom. Teraz neviem či to mam platiť, alebo nie. Doteraz sme tento poplatok platili. Neviem či obec porušuje nejaky zákon, alebo je v prave

To si zrejme Obecný úrad dal odsúhlasiť poslancom takú nehoráznosť, že každý bude platiť za kosenie a údržbu cintorína. Daj písomnú námietku, že Ty to platiť nebudeš, nakoľko tam žiadny hrob nemáš.
Evka Bačik
30.07.11,11:10
Obecne zastupiteľstvo si takto schvalilo prevádzkový poriadok pre pohrebiska na uzemi obce cez všeobecne zaväzne nariadenie v roku 2007.
SamuelSK
29.03.13,18:56
Hmm, neviete niekto inspirovat, ze za co/ake sluzby plati obec danej sprave cintorinu?