sedmicka1
24.07.11,18:16
ahojte,potrebujem poradit,ci mozem pouzit peniaze z dotacie aj na nakup softwaru-uctovny program,domena,eshop......budem mat svoj internetovy obchod,dakujem
saim
25.07.11,14:55
Ano. Su to veci ktore vlastne potrebujes k podnikaniu (k vykonavaniu tvojej cinnosti), takze ano.
sedmicka1
25.07.11,14:59
dakujem za odpoved,ale dnes mi na UP povedali,ze si mozem kupit len to,co som uviedla v podnikatelskom zamere......a toto tam nemam uvedene.....ale ako to mozem vediet dopredu,ze co PRESNE budem potrebovat?viem,na tieto veci som mohla mysliet skor,ale co ja viem,ci o rok nebudem potrebovat nejaku vec a nemam to v zamere,tak si to nemozem z dotacie kupit?dakujem za odpoved
doktor01
25.07.11,15:03
Ano. Su to veci ktore vlastne potrebujes k podnikaniu (k vykonavaniu tvojej cinnosti), takze ano.
Môžeš, za predpokladu, že to máš schválené od ÚPSVaR. V opačnom prípade to môže byť klasifikované ako nepovolené náklady, ktoré neboli v podnikateľskom zámere TJ nemôžu byť hradené z dotácie. V takom prípade je možná dodatočná dohoda s ÚPSVaR na úprave podnikateľského planú.
deeda
25.07.11,15:07
Z dotácie možno kúpiť len veci uvedené v podnikateľskom zámere, ktorý prešiel schvaľovaním v komisii UP. Preto je dobré tam dať viac položiek a z nich potom vyberať také, ktoré sú najpotrebnejšie pre podnikanie. Ostatné kupovať, ak na nich zvýšia nevyčerpané peniaze.
doktor01
26.07.11,18:47
dakujem za odpoved,ale dnes mi na UP povedali,ze si mozem kupit len to,co som uviedla v podnikatelskom zamere......a toto tam nemam uvedene.....ale ako to mozem vediet dopredu,ze co PRESNE budem potrebovat?viem,na tieto veci som mohla mysliet skor,ale co ja viem,ci o rok nebudem potrebovat nejaku vec a nemam to v zamere,tak si to nemozem z dotacie kupit?dakujem za odpoved
Môžeš ale UPSVaR požiadať o zmenu/doplnenie podnikateľského zámeru. Je to pomerne časte a ešte som sa nestretol, že by takejto žiadosti nevyhoveli.
PS: Za pokus nič nedáš a zrejme len získaš. Tak prečo to neskúsiť? Verbálna odpoveď na úrade (osobná skúsenosť) sa málokedy zhoduje s vyjadrením v písomnej forme.