misho188211
24.07.11,19:03
Neuveriteľné. Opäť sa ceny šplhajú nahor. Pre mňa je dosť frustrujúce, ak mám ísť na benzínovú pumpu. Ako ste na tom vy ?
A bude to stále horšie.
Poviete si : " Kde sú tie časy, keď sme tankovali za 25 korún ? Čo už, inak sa nedá "

Ale dá !!!

Asi pred niekoľkými mesiacmi sa mi do uší dostala informácia, že existuje produkt, ktorý zníži emisie a hlavne spotrebu. Že je možné ušetriť aj 15% na PHM. Moja okamžitá reakcia bola, že to je blud. Že nič také existovať nemôže. Ale opak bol pravdou. Vyhľadal som si o tej veci na internete informácie, prečítal som si referencie a po dlhšom PRE a PROTI som do toho šiel. Sánka dolu šéfe. Bol som milo prekvapený z výsledku, ktorý som dosiahol. Je to tableta a treba ju hodiť do nádrže pred tankovaním. Nezačalo to fungovať okamžite ale keďže sú v balení 10 ks tak som ich dokončil. Účinkovať to začalo po 4 tablete. Predtým som mal v meste spotrebu okolo 7l/100km. Teraz mám 6l pri rovnakom štýle jazdy na 100km.
Čiže ušetrím asi 5-6l na nádrž, čo je 10 EUR na jednu tabletu.

Volá sa to MPG Caps a možem to len odporučiť. Každý si samozrejme nato zrobí svoj názor, tak ako ja, ale ten, kto do toho pôjde, neoľutuje.

A keď som si teraz prečítal článok na aktuality.sk, že idú PHM hore, len som sa mu pousmial. :)
misstka
24.07.11,17:28
Neuveriteľné. Opäť sa ceny šplhajú nahor. Pre mňa je dosť frustrujúce, ak mám ísť na benzínovú pumpu. Ako ste na tom vy ?
A bude to stále horšie.
Poviete si : " Kde sú tie časy, keď sme tankovali za 25 korún ? Čo už, inak sa nedá "

Ale dá !!!

Asi pred niekoľkými mesiacmi sa mi do uší dostala informácia, že existuje produkt, ktorý zníži emisie a hlavne spotrebu. Že je možné ušetriť aj 15% na PHM. Moja okamžitá reakcia bola, že to je blud. Že nič také existovať nemôže. Ale opak bol pravdou. Vyhľadal som si o tej veci na internete informácie, prečítal som si referencie a po dlhšom PRE a PROTI som do toho šiel. Sánka dolu šéfe. Bol som milo prekvapený z výsledku, ktorý som dosiahol. Je to tableta a treba ju hodiť do nádrže pred tankovaním. Nezačalo to fungovať okamžite ale keďže sú v balení 10 ks tak som ich dokončil. Účinkovať to začalo po 4 tablete. Predtým som mal v meste spotrebu okolo 7l/100km. Teraz mám 6l pri rovnakom štýle jazdy na 100km.
Čiže ušetrím asi 5-6l na nádrž, čo je 10 EUR na jednu tabletu.

Volá sa to MPG Caps a možem to len odporučiť. Každý si samozrejme nato zrobí svoj názor, tak ako ja, ale ten, kto do toho pôjde, neoľutuje.

A keď som si teraz prečítal článok na aktuality.sk, že idú PHM hore, len som sa mu pousmial. :)

a nepredávaš to ty náhodou?

k cene pohonných hmôt, je vrchol leta, vtedy sú vždy ceny vysoké a ja jazdím málo, takže mi to je v podstate jedno. samozrejme, že keby to tak pokračovalo, pocítim to aj ja, ale ani nie tak na tankovaní do auta ale v cene tovaru....
Gina Er
24.07.11,17:30
a to si odkiaľ okopíroval? :D
danushka
24.07.11,17:32
No ja neviem, my do toho nášho tankujeme vždy za 40,-€, nás to vychádza stále rovnako :D.
lujza.j
24.07.11,17:35
vulxy
24.07.11,19:02
No ja neviem, my do toho nášho tankujeme vždy za 40,-€, nás to vychádza stále rovnako :D.

ja tiez tak, uz roky tankujem vzdy za 20cku tak ake zdrazovanie :D
verkaz
24.07.11,19:14
Tak ja neviem kde tankujete, lebo ja som nedávno platila za plnú nádrž 46 a dnes 50.
Veď už máme najdrahší benzín z okolitých krajín
Gina Er
24.07.11,20:00
Tak ja neviem kde tankujete, lebo ja som nedávno platila za plnú nádrž 46 a dnes 50.
Veď už máme najdrahší benzín z okolitých krajín
ale oni nepíšu,že tankujú plnú,oni píšu,že platia stále rovnako :D
Indeed
25.07.11,02:41
Táto tableta má akurát taký účinok,že prečistí palivovú sústavu.

Spotreba spaľovacieho motora je vyplýva v prvom rade z konštrukcie motora,jeho objemu,efektivity spaľovania,

ďalej je spotreba závislá na zaťažení motora,teda na sposobe jazdy

najviac možno spotrebu ovplyvniť použitím lacnejšieho alternatívneho paliva voči benzínu a tým je LPG.

Ja doporučujem LPG , JEDNOZNAČNE.
jelalim
25.07.11,03:45
Ta tableta sa v pripade benzinovych motorov da nahradit kockou cukru. Spotreba benzinu ide potom rapidne dole. ;):D
Letko
25.07.11,03:46
Zatiaľ jednoznačne LPG. Ja ho využívam už od marca 2010 a tento rok sa mi vrátia počiatočné náklady. Liter plynu tankujem za 67 centov a návratnosť by u mňa mala byť (keď som ju počítal minulý rok) po 24 000 kilometroch. Výkon je síce o trochu nižší a prišiel som aj o časť miesta v kufri, no pri takejto úspore mi to nevadí a jazdím vysmiaty ďalej. Na cca 39 litroch prejdem okolo 450 km a plnú nádrž mám za cca 26 EUR. Z mojich doterajších skúseností môžem len odporúčiť.
misho188211
25.07.11,05:12
Ľudia, nepozerajte na to, že za koľko EUR natankujete ale koľko litrov natankujete. A tu potom uvidíte rozdiel.

Treba si pozrieť videá na Youtube a hneď pochopíte ako to funguje.

Samozrejme, že LPG odporúčam aj ja. Ale len v tom prípade, že už je namontované. Ak by som si ho mal dať namontovať sám a vysoliť okamžite 800 EUR tak to nie.
Ice dive
25.07.11,05:42
Ľudia, nepozerajte na to, že za koľko EUR natankujete ale koľko litrov natankujete. A tu potom uvidíte rozdiel.

Treba si pozrieť videá na Youtube a hneď pochopíte ako to funguje.

Samozrejme, že LPG odporúčam aj ja. Ale len v tom prípade, že už je namontované. Ak by som si ho mal dať namontovať sám a vysoliť okamžite 800 EUR tak to nie.
práveže, radšej si LPG nechať montovať do auta, ako kupovať ojazdené auto už s namontovaným LPG nakoľko nepoznáš kto a ako sa o to auto staral a potom môžeš byť nemilo prekvapený napr. len tlakovú nádrž musíš meniť každých 10 rokov... koľko ľudí ju reálne vymení? keď si pozrieš aké autá majú prevažne LPG tak po 10 rokoch ak sa mení nádrž tak hodnotu auta zdvojnásobí:D:D:D
Ice dive
25.07.11,05:44
Ta tableta sa v pripade benzinovych motorov da nahradit kockou cukru. Spotreba benzinu ide potom rapidne dole. ;):D
no a pol kila cukru v nádrži zníži eminisie auta na nulu... a majiteľ začne cestovať bicyklom alebo MHD:D:D
misho188211
25.07.11,05:52
Je úplne nezmyselné a od veci prirovnávať to k cukru.
Ale veď ja nikomu nedržím nôž pod krkom aby to začal kupovať.
Ja mám s tým len pozitívne skúsenosti tak som sa s nimi chcel podeliť, a keďže tu bola táka téma ...
vulxy
25.07.11,08:40
Je úplne nezmyselné a od veci prirovnávať to k cukru.
Ale veď ja nikomu nedržím nôž pod krkom aby to začal kupovať.
Ja mám s tým len pozitívne skúsenosti tak som sa s nimi chcel podeliť, a keďže tu bola táka téma ...

misho ziadna asertivita,takto nic nepredas:D
misho188211
25.07.11,08:59
Mne je úplne jedno, či to predám alebo nie. Len som chcel, aby o tom ľudia vedeli, že existuje taká možnosť ušetriť.
trisestri
25.07.11,09:08
a obavám sa že lacnejšie PHM už nebudú,ked sa uvádza že zásoby ropy sa odhadujú maximálne na 35-40 rokov
Nandrolon
25.07.11,09:13
v prvom rade ide o tzv. "placebo efekt", lebo mozog si podvedome pamätá že som hodil do nádrže nejakú tabletu na menšiu spotrebu, tak automaticky opakovane vydáva nohe príkaz, aby menej šliapala na pedál :-))))))))))))))))))))))) sa smejte, ale je to tak :-))
Ice dive
25.07.11,09:50
ono si treba v prvom rade uvedomiť, že výrobca auta mu dal dajaké parametre, objem motora, tvar karosérie a iné konštrukčné spracovania... a každý zásah do konštrukcie je na úkor niečoho... širšie gumy = vyššia spotreba, ale lepšia stabilita...
prerábka na LPG - nižšia spotreba ale stkčka každý rok, nižšia životnosť sviečok nižší výkon auta, zákaz vjazdu do podzemnej garáže... a pod...
t.j. aj tvoja tableta sa nejak odrazí na úkor niečoho a o pár mesiacov tu budeme mať príspevok, používal som šetriace tablety ušetril som 6 € na nádrži, ale zadrel som motor - oprava 600 €. Môžem to reklamovať?
veď ak by súdruhovia v Mladej Boleslavi, chceli aby Fabča žrala 3 l na 100 km, tak by spravili všetko preto aby to tak bolo a predávalo by sa im to ako rožky z Tesca, avšak keďže žerie 7 l... asi za menej sa nedalo, a žiadna tableta tomu nepomôže....
prečo ju žiadny značkový predajca aut, ktorý predáva xy druhov oleja... neponúka aditíva do paliva vo svojej predajni...???
Indeed
25.07.11,09:55
ono si treba v prvom rade uvedomiť, že výrobca auta mu dal dajaké parametre, objem motora, tvar karosérie a iné konštrukčné spracovania... a každý zásah do konštrukcie je na úkor niečoho... širšie gumy = vyššia spotreba, ale lepšia stabilita...
prerábka na LPG - nižšia spotreba ale stkčka každý rok, nižšia životnosť sviečok nižší výkon auta, zákaz vjazdu do podzemnej garáže... a pod...
t.j. aj tvoja tableta sa nejak odrazí na úkor niečoho a o pár mesiacov tu budeme mať príspevok, používal som šetriace tablety ušetril som 6 € na nádrži, ale zadrel som motor - oprava 600 €. Môžem to reklamovať?
veď ak by súdruhovia v Mladej Boleslavi, chceli aby Fabča žrala 3 l na 100 km, tak by spravili všetko preto aby to tak bolo a predávalo by sa im to ako rožky z Tesca, avšak keďže žerie 7 l... asi za menej sa nedalo, a žiadna tableta tomu nepomôže....
prečo ju žiadny značkový predajca aut, ktorý predáva xy druhov oleja... neponúka aditíva do paliva vo svojej predajni...???

prepáč,

ale na základe toho, čo si vypotil Ti odkazujem:

SI HLÚPY ! :mad:

LPG znižuje výkon o brutálnych 10 % :eek:
To je naozaj DOVOD proti montáži splyňovača.

To, že LPG Ti šetri skoro 50 % nákladov na vozenie si si akosi nevšimol...:o
Letko
25.07.11,09:56
ono si treba v prvom rade uvedomiť, že výrobca auta mu dal dajaké parametre, objem motora, tvar karosérie a iné konštrukčné spracovania... a každý zásah do konštrukcie je na úkor niečoho... širšie gumy = vyššia spotreba, ale lepšia stabilita...
prerábka na LPG - nižšia spotreba ale stkčka každý rok, nižšia životnosť sviečok nižší výkon auta, zákaz vjazdu do podzemnej garáže... a pod...
t.j. aj tvoja tableta sa nejak odrazí na úkor niečoho a o pár mesiacov tu budeme mať príspevok, používal som šetriace tablety ušetril som 6 € na nádrži, ale zadrel som motor - oprava 600 €. Môžem to reklamovať?
veď ak by súdruhovia v Mladej Boleslavi, chceli aby Fabča žrala 3 l na 100 km, tak by spravili všetko preto aby to tak bolo a predávalo by sa im to ako rožky z Tesca, avšak keďže žerie 7 l... asi za menej sa nedalo, a žiadna tableta tomu nepomôže....
prečo ju žiadny značkový predajca aut, ktorý predáva xy druhov oleja... neponúka aditíva do paliva vo svojej predajni...???

Len by som tu chcel opraviť dve chyby:

prerábka na LPG - nižšia spotreba ale stkčka každý rok, nižšia životnosť sviečok nižší výkon auta, zákaz vjazdu do podzemnej garáže... a pod...

spotreba je vyššia, nie nižšia. Nižšie sú finančné náklady na palivo. A STK - minulý rok v marci som si ju bol urobiť kvôli montáži LPG a najbližšie idem až budúci rok v marci, takže na mojom aute je STK po 2 rokoch (aj keď mám LPG). Po roku ideš len na kontrolu, či ti niekde neuniká plyn a ti aj nastavia systém a vymenia filter.
Letko
25.07.11,09:58
prepáč,

ale na základe toho, čo si vypotil Ti odkazujem:

SI HLÚPY ! :mad:

LPG znižuje výkon o brutálnych 10 % :eek:
To je naozaj DOVOD proti montáži splyňovača.

To, že LPG Ti šetri skoro 50 % nákladov na vozenie si si akosi nevšimol...:o

Prečo mu píšeš, že je hlúpy? Veď on nepísal, ako sa znižuje výkon motore pri zapnutom LPG
Indeed
25.07.11,10:09
Len by som tu chcel opraviť dve chyby:

prerábka na LPG - nižšia spotreba ale stkčka každý rok, nižšia životnosť sviečok nižší výkon auta, zákaz vjazdu do podzemnej garáže... a pod...

spotreba je vyššia, nie nižšia. Nižšie sú finančné náklady na palivo. A STK - minulý rok v marci som si ju bol urobiť kvôli montáži LPG a najbližšie idem až budúci rok v marci, takže na mojom aute je STK po 2 rokoch (aj keď mám LPG). Po roku ideš len na kontrolu, či ti niekde neuniká plyn a ti aj nastavia systém a vymenia filter.

-žiadna STK-čka každý rok ,

normálne STK každé 2 roky ako ostatné autá,

ostatné "nevýhody" NEKOMENTUJEM !
misomiso
25.07.11,10:21
Ta tableta sa v pripade benzinovych motorov da nahradit kockou cukru. Spotreba benzinu ide potom rapidne dole. ;):D

No pozor, neviem ci tento prispevok bol napisany z nevedomosti alebo zo skodoradosti ako sabotaz.

Cukor sa pri spalovani meni na karamel, lepi sa na steny valca a vsade, kde len moze, je to zaruceny prostriedok, ako zadriet motor.

Pravdepodobne jedna kocka v nadrzi to nedokaze, ale aj tak je cukor latka, ktora absolutne nepatri do nadrze.
Nandrolon
25.07.11,10:37
tiež si myslím že je to veeeeeeeeeľmi nevhodný príspevok, lebo môže sa stať že to niekto vyskúša a zadrie si motor...
Ice dive
25.07.11,12:12
prepáč,

ale na základe toho, čo si vypotil Ti odkazujem:

SI HLÚPY ! :mad:

LPG znižuje výkon o brutálnych 10 % :eek:
To je naozaj DOVOD proti montáži splyňovača.

To, že LPG Ti šetri skoro 50 % nákladov na vozenie si si akosi nevšimol...:o
nikdy som nepovedal, niečo proti alebo pre LPG, evidentne si ma nepochopil, písal som o tom, že ak si necháš prerobiť auto na LPG, musíš akceptovať a rátať s určitými obmedzeniami... (väčšina ľudí ten úbytok výkonu ani nepostrehne...)
možno nemáš STKčku každý rok, ale každý rok musíš chodiť na kontrolu tesnosti sústavy a nastavenie (aspoň tak to bolo kedysi, keď som o tom uvažoval...) t.j. podľa mňa je to taká istá oštara ako STK (musíš sa objednať, držať v hlave ďalšiu povinnosť - zase nehovorím o náročnosti daného úkonu...ale o povinnosti, ktorú musíš splniť...) taktiež obmedzenia vjazdov do podzemných garáži a pod... čo je podľa mňa dosť silné obmedzenie, najmä ak sa potrebuješ pohybovať a parkovať po BA centrách...

no a k tomu, šetreniu nákladov, naozaj dosť záleží od modelu auta do akého sa LPG montuje... podľa posledného porovnania sa LPG už veľmi ani neopláca do nového auta, však opýtaj sa v škodovke, koľko predali octávií s LPG? a koľko nafťákov...
len pre zaujímavosť Škoda octávia 1,6 Family L - cena 13 989 € kombinovaná spotreba 7,4 L
Škoda octávia 1,6 LPG Family L - cena 15 489 € kombinovaná spotreba 9,2 L
Škoda octávia 1,6 TDI Family L - cena 15 869 € kombinovaná spotreba 4,5 L
(všetko údaje od výrobcu)
LPG sa možno oplatí oproti benziňáku, ale pri nafte je ten rozdiel mierne v prospech LPG
Nandrolon
25.07.11,15:50
klasická veľká benzínová octavia LPG jazdí za cenu auta so spotrebou 4l nafty/100 km /maličké autá/ to isté napr. pri nejakom citroene berlingo čo je už ťažšie auto...

no a napr. u CNG to obmedzenie podzemných garáži nie je. U nás je to ešte nerozšírené, ale v zahraničí na CNG jazdia autobusy, náklaďáky atď...
Ice dive
25.07.11,19:03
klasická veľká benzínová octavia LPG jazdí za cenu auta so spotrebou 4l nafty/100 km /maličké autá/ to isté napr. pri nejakom citroene berlingo čo je už ťažšie auto...

no a napr. u CNG to obmedzenie podzemných garáži nie je. U nás je to ešte nerozšírené, ale v zahraničí na CNG jazdia autobusy, náklaďáky atď...
áno pri CNG, to obmedzenie nie je... a jazdia na neho už aj autobusy dopravného podniku v BA... ale pri 17 pumpách v celej SR ešte chvíľu potrvá kým si ľudia zvyknú...
Indeed
26.07.11,05:57
Samozrejme neberiem nikomu jeho názory,

ja som vychádzal z týchto predpokladov :

-kombinovaná spotreba nafty 4,5 litra ????:eek:
-takéto auto si može dovoliť možno 3-5 % motoristov, teda zakupiť fungl nové TDI,
väčšina slovenských motoristov jazdí na autách starých 8-13 aj viac rokov
tam sú značné náklady na udržiavanie v prevadzky-schopnom stave, teda myslim u dieslu /vymeny turba, vstrekov, prip,.dvojhmotového zotrvačnika/
teda pravádzka staršieho diesla sa jednoznačne predražuje, a to nehovorím o tom, že spotreba tychto dieslov je aj 7-8 litrov nafty na 100 km.:(

-u benzínového motora tento problem drahej udržby odpadá
aj auto staré 10 rokov si vyžiada len výmenu zap.sviečok, vzduchového filtra a vymena oleja:)
v pripade jazdenia na plyn mi stále vychádza lacnejšia prevádzka o 30 % oproti nafte,
oproti benzínu takmer 50 % :o
Teda ja nejdem nič riešiť v nafte / len ak by som sa rozhodol pre funglovku,na čo nemam momentalne financie/
Mojou volbou bude Mitsubishi Outlander samozrejme v benzíne 2.0
a dám do neho namontovať splyňovač , kupa ojazdeného ma vyjde cca 7000 eur + 1200 splyňovač
a o užitkových vlastnostiach tohto SUV oproti autam strednej triedy sa ani nejdem zmieňovať.
Ročne najazdím cca 30 000 km, samozrejme na LPG.:D
misho188211
28.07.11,08:25
Indeed : skoro vo všetkom s vami súhlasím.

Okrem tohto :)

Teda ja nejdem nič riešiť v nafte / len ak by som sa rozhodol pre funglovku

Nafta patrí do nákladných áut a poľnohospodárskych strojov.
Klepe to, dymí to a to, čo "ušetria" na PHM dajú neskôr do opravy :)
Nandrolon
28.07.11,08:36
misho188211
- rád by som vedel, kedy dá niekto do opravy tie peniaze čo ušetrí na spotrebe 5,5 l nafta verzus 8 l/benzín, ak porovnávame napríklad 2 nové povedzme Octavie len v inej motorizácii.
Veď ak niekto najazdí napr. 3500 km/mesačne tak mu to auto zachvíľu ušetrí na druhé auto... oproti benzíne.
Neviem, do akej opravy by musel dať...
Povedz mi do akej opravy nového auta budem ročne dávať 1380 eur, ktoré ušetrím oproti benzínovej Octávii? Ale nehovor mi tu "zákroky", ktoré sa robia aj na benzínových autách... /pneu, brzdy, olej, filtre.../
Letko
28.07.11,08:37
misho188211
- rád by som vedel, kedy dá niekto do opravy tie peniaze čo ušetrí na spotrebe 5,5 l nafta verzus 8 l/benzín, ak porovnávame napríklad 2 nové povedzme Octavie len v inej motorizácii.
Veď ak niekto najazdí napr. 3500 km/mesačne tak mu to auto zachvíľu ušetrí na druhé auto... oproti benzíne.
Neviem, do akej opravy by musel dať...
Povedz mi do akej opravy nového auta budem ročne dávať 1380 eur, ktoré ušetrím oproti benzínovej Octávii? Ale nehovor mi tu "zákroky", ktoré sa robia aj na benzínových autách... /pneu, brzdy, olej, filtre.../

Počítal si do toho aj rozdiel v nadobúdacej cene?
Nandrolon
28.07.11,08:38
ver mi že ak nehovoríme o 15 ročných vrakoch, nikto nikdy tie peniaze čo ušetril oproti benzíne nedal následne do žiadnych opráv, pretože toľko eur nie je schopný ten motor ročne na opravách spotrebovať !
Nandrolon
28.07.11,08:40
Rozdiel v nadobúdacej cene som nepočítal, hoci o ňom viem, ale reálne väčšina ľudí kupuje trošku staršie autá, povedzme 4 roky a tam už je nadobúdacia hodnota takmer rovnaká a zároveň je to ešte skoro nové auto, takže žiadne extra opotrebenie...
U nových máš pravdu, rozdiel je zhruba 2 tisíc eur /možno už aj menej nejako to nesledujem/, čo sa za rok a pol vráti na spotrebe...
Letko
28.07.11,08:52
Dosť záleží aj na tom, či jazdíš dlhé alebo krátke trate. Naše mesto prejdem pešo za pol hodiny a v takomto meste je zbytočné mať diesel, ak jazdíš na krátke vzdialenosti - to sa ti diesel ani nepodarí zohriať. V tvojom prípade, ak by si jazdil tých 3500 km mesačne, je to už o inom. Podľa mňa je LPG aj tak lacnejšie. Niektoré LPG sa vraj dajú použiť aj na starších dízloch.
Nandrolon
28.07.11,09:17
momentálne je fakt LPG asi najlacnejšie riešenie...
Ešte k tým dieslom, do mesta sú práve tie diesliky 1,3-1,4 ten sa zohreje veľmi rýchlo, môj klasický staručký hladký diesel 1,4l sa zohreje skôr ako benzínová fabia /odskúšané, porovnané/.
Ak by som mal väčší rozpočet na nové auto, zase by som išiel do diesla. U ojazdeného je to už dosť adrenalín /zvlášť u tých common railov + filter pevných častíc atď.../
PS: 90% mám trasy do 6 km a to niekoľkokrát denne, dokonca aj 1,5 km a to aj v zime, po celý rok...
misomiso
28.07.11,11:14
Indeed : skoro vo všetkom s vami súhlasím.

Okrem tohto :)


Nafta patrí do nákladných áut a poľnohospodárskych strojov.
Klepe to, dymí to a to, čo "ušetria" na PHM dajú neskôr do opravy :)

Jednak uz dnes su dobre disele tichsie ako bezne benzinaky (to myslim, vazne, treba odskusat) a jednak v diesli neuhoris - napriklad.

Co sa tyka tej hlucnosti, tak diesle su hlucnejsie iba na volnobeh, resp. v nizkych otackach ak su v zabere, benzinaky (oklrem tych velkolitraznych) su zas hlucnejsie pri vyssich rychlostiach (tocia viac otacok). Ja ked si v zahranici poziciavam na letisku auta, su to vacsinou benzinaky, su nove, casto maju najazdene iba 5 - 10.000 km, ale ked s tym spravim 200 km tak som z toho na nervy a tesim sa domov do Viedne, kde na mna na letisku caka moj tichucky diesel.
Indeed
31.07.11,22:10
kto potrebuje jazdiť čím lacnejšie , takéto javy VOBEC nerieši.
Manual
01.08.11,03:38
U nových máš pravdu, rozdiel je zhruba 2 tisíc eur /možno už aj menej nejako to nesledujem/, čo sa za rok a pol vráti na spotrebe...
Mám motor diesel 1,9 TDI (nemca), rozdiel v cene medzi benzínom a dieslom sa ti do 1 a pol roka nevráti, prepočítaval som si to, trvá to cca 4-5 rokov. A to aj v meste s ľahkou nohou viem spraviť spotrebu cca 4,6 litra/100km
Nandrolon
01.08.11,03:57
samozrejme to vrátenie je priamo úmerné mesačnému nábehu km.
poznám ľudí čo najazdia mesačne 7-8 tisíc /vúčšinu dňa za volantom/, tým sa to vráti už do 1 roka !
Indeed
01.08.11,04:30
Mám motor diesel 1,9 TDI (nemca), rozdiel v cene medzi benzínom a dieslom sa ti do 1 a pol roka nevráti, prepočítaval som si to, trvá to cca 4-5 rokov. A to aj v meste s ľahkou nohou viem spraviť spotrebu cca 4,6 litra/100km

:eek: :eek: :eek:

4,6 l v meste ??????

:D :D :D :D :D :D
Nandrolon
01.08.11,04:54
ono s tou spotrebou je to diskutabilné, lebo počítač mu kľudne aj v meste môže ukázať 4,6 litra, ale ja vždy meriam "dlhodobú spotrebu", teda spotrebu na celú nádrž načapovanú doplna, takže ak uvádzam spotrebu, je to spotreba na najazdených 900-1000 km a tým pádom je to aj presnejšie ako tieto krátkodobé spotreby odčítané z palubných jednotiek.
misomiso
01.08.11,08:27
Zalezi na tom, co je to "v meste". Ked idem do Ikey po dialnicnom obchvate mimo spicku, tak idem na sestku 90, to ma auto uplne najnizsiu spotrebu, a idem stael v meste. Ked sa v centre posuvam na jednotu, tak je to zas nieco ine.

Ja by som benzin nechcel, nie len kvoli spotrebe. Mne tam vadi slaby zatah v nizkych otackach (na vacsine benzinakoch), ten neskutocny acetonovy smrad, ked so studenym katalyzatorom na sytic vychadzam z garaze (dnesne diesle smrdia iba ako spaleny zemny plyn ked sa vari na sporaku), a to ze v aute mozem uhoriet. Tiez to, ze v pripade ropnej krizy sa neodveziem, zatialco do diesla nalejem akykolvek olej, mineralny, alebo rastlinny.
Letko
01.08.11,08:29
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?
misomiso
01.08.11,10:52
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?

... a nie??!
Nandrolon
02.08.11,04:09
ja považujem za mesto jazdenie kratučké trasy, motor vychlandne, zas kratučká trasa, zas motor vychladne, radenie rýchlostí tak 1-2-3-4, a rýchlosť tak do 60 km/h.
Michael 4x4
31.08.11,11:22
Už ste niekoho videli zhorieť v aute, keď to tu všetci spomínate?

Áno ja som videl. V dieslovom Passate 2 ľudia. Nevybrali zákrutu, vyleteli z cesty a vrazili do mostíka k RD.
Indeed
06.09.11,07:09
Áno ja som videl. V dieslovom Passate 2 ľudia. Nevybrali zákrutu, vyleteli z cesty a vrazili do mostíka k RD.

Tak si im mal pomocť ,možno by celkom neuhorreli....
Letko
06.09.11,07:12
Nemal si v aute hasiaci prístroj? Asi by som to na vlastné oči nechcel vidieť.