Stevo_Alex19
24.07.11,20:01
Zdravím.

Mám otázku ktorá mi nedá spávať. Predstavme si hypoteticky danú situáciu.

Nakúpim niekde výrobok ( dajme tomu USB kľúč ) za lacnú cenu.
Dajme tomu kúpim 16GB USB Kľúč za 5 EUR zo zahraničia. Takéto kľúče majú ale hodnotu 20 € a viac. Takže ho chcem predať, aby som si niečo zarobil...

Ako by som to podľa vás mal čo najefektívnejšie riešiť s predajom ?

Momentálne to predávam tak, že podávam inzeráty na rôzne inzertné portály, tam sa mi niekto súkromne ozve a pošlem mu to na dobierku. Nevýhodou toho je to, že všetky produkty sú tam osobitne, a keď si človek všimne jeden nemusí si všimnúť druhý. Takže som sa rozhodol že si to všetko zastreším na jednu stránku.

Tu mi ale vzniká otázka... Keďže som si prakticky spravil ESHOP a do inzerátov teraz píšem - všetok tovar z ponuky nájdete na -adresa stranky-

Chcem sa preto opýtať, ako je to s legálnosťou ? Prakticky robím úplne to isté... Hľadám klienta ktorý má záujem kúpiť odo mňa lacnejšie výrobok, on vyplní adresu priamo na stránke a dá potvrdiť objednávku...

Takže mi svoju adresu nepošle súkromne emailom ale prostredníctvom systému.

Je to legálne ??? Pretože platiť nejaké dane z príjmu za svoju šikovnosť že si to viem zohnať lacnejšie mi príde ako čisté zdieranie. Skutočne nevidím rozdiel medzi:
1. Podám si zdarma inzerát, nájdem si klienta, pošlem mu to na dobierku... Zarobil som...
2. Mám stránku, príde klient, --> našiel som si klienta, pošlem mu to na dobierku...
Zarobil som...

Pretože to by potom znamenalo, že ja nesmiem nikdy nikde a nikomu nič predať bez toho aby som neporušil nejaký zákon a všetky online bazáre sú potom nezákonné. Vďaka za všetky rady.
Gina Er
24.07.11,18:07
môj laický názor:on-line obchod je ako každý iný kamenný obchod,takže na to potrebuješ živnosť. A bazár v prvom rade slúži na jednorázové predaje veci,ktoré už nepotrebujem,nechcem.....že to niekto využíva na priekupníctvo,to je druhá vec,lebo podľa mňa to je priekupníctvo.
Stevo_Alex19
24.07.11,18:15
Takže inými slovami, ako priekupník online bazárov som legálny, a ako priekupník s vlastným eshopom som nelegálny... To je riadne na hlavu padnuté... Ja mám živnosť, mam tam aj maloobchod ale prave tomuto sa chcem vyhnut. Vyrobky totiz nakupujem bez faktur, takze nemam ziaden naklad... A tych 20 eur zisku by bol moj prijem, z coho by som musel zivit ludi ktori si to nezasluzia ( dost ze ich zivim uz teraz - kedze robim weby nemam ziadne naklady )
Ingrid Ondruskova
25.07.11,04:26
...Števko...Ty si veľký srandista!!....aj priekupníci na on.line bazároch porušujú zákon...polemika o tom, že živnostník napĺňa
svojou prácou=ziskom štátnu pokladňu /dane, odvody atď./ je na
dlhšiu debatu, ale to je holý fakt!!!!
Stevo_Alex19
25.07.11,06:24
...Števko...Ty si veľký srandista!!....aj priekupníci na on.line bazároch porušujú zákon...polemika o tom, že živnostník napĺňa
svojou prácou=ziskom štátnu pokladňu /dane, odvody atď./ je na
dlhšiu debatu, ale to je holý fakt!!!!
:)) Takže idem tento holý fakt zaodieť a bazárovať ďalej... :)) Nič to, už keď som si ten ESHOP spravil, ponúknem na predaj aj ten :)) Ozaj ak by niekto chcel plne funkčný NADUPANÝ ( veď sebe človek spraví len to najlepšie ) ESHOP... 150 € nech nejem ;))

Platby cez prevod, seky, paypal, dobierka ( slovenská pošta) ... Mozme rozsirit aj o UPS nieje problém...

Ostávam len s otvorenými ústami čumieť na nezmyselnosť ...
Kúpim niečo za 10 eur od ruky... Predám to a 2 eur dan. Potom to dotycny preda zase za 10 eur a 2 eura dan... a tak to ide kolem dokola a nakoniec po 100 predaniach zistime ze 10 eurovy drist vyrobil statu na daniach 200 eur... ( viem ze pravdepodobnost vyskytu takehoto javu je minimalna, logiku mam ako programator dost rozvinutu, ale na tomto mi stale hlási STACK OVERFLOW... )
Economic
25.07.11,09:02
Pokiaľ by sme fungovali takto všetci, ako zadávateľ otázky tak je to tu horšie ako v grécku. Ked sa budeš po večeroch nudiť, prečítaj si Zákon o dani z príjmov a živnostenský zákon. To čo robíš je neoprávnené podnikanie...
camozzi
25.07.11,09:11
Suhlasim s Economic. Nemas ziadne vydavky na dane, odvody, uctovnictvo, najom... Taky "frajer" ako ty by bol kazdy. Zapamataj si jedno: dovtedy sa chodi s krcahom po vodu, kym sa nerozbije.
formulka
25.07.11,12:50
:)) Takže idem tento holý fakt zaodieť a bazárovať ďalej... :)) Nič to, už keď som si ten ESHOP spravil, ponúknem na predaj aj ten :)) Ozaj ak by niekto chcel plne funkčný NADUPANÝ ( veď sebe človek spraví len to najlepšie ) ESHOP... 150 € nech nejem ;))

Platby cez prevod, seky, paypal, dobierka ( slovenská pošta) ... Mozme rozsirit aj o UPS nieje problém...

Ostávam len s otvorenými ústami čumieť na nezmyselnosť ...
Kúpim niečo za 10 eur od ruky... Predám to a 2 eur dan. Potom to dotycny preda zase za 10 eur a 2 eura dan... a tak to ide kolem dokola a nakoniec po 100 predaniach zistime ze 10 eurovy drist vyrobil statu na daniach 200 eur... ( viem ze pravdepodobnost vyskytu takehoto javu je minimalna, logiku mam ako programator dost rozvinutu, ale na tomto mi stale hlási STACK OVERFLOW... )


.. že máš nejakú logiku ???? :eek: Nech si iní urobia úsudok...
Stevo_Alex19
25.07.11,21:08
Economic - Horsie ako v grecku to tu bolo uz sto rokov pred opicami...
Camozzi - Z tych tisicov krcahov co denne citam po bazaroch sa akosi ani jeden nerozbil... :))
Formulka - Urcite mam :)) Ale rozhodne ziadnu logiku nevidim v systeme takom aky mame zabehnuty...
Podnikanie
26.07.11,16:07
Či predávaš cez eshop, alebo bazár je jedno. Čo je lepšie a výhodnejšie pre teba musíš vedieť sám. A ak to kúpiš aj predáš neoficiálne bez faktúry, tak neplatiš daň...