mandyla
24.07.11,21:54
Podviedol nás remeselník-podnikateľ, odstúpili sme od zmluvy ale zálohu nám nechce vrátiť, nemá žiadny majetok a je naňho niekoľko desiatok exekúcií. Je nám už jasné že svoje peniaze neuvidíme. On naďalej si podniká namiesto toho aby sedel v base, normálne mu funguje podnikateľský účet, vozí sa na mercedese,žije si luxusne. My, niektorí podvedení sme v kontakte a rozmýšľame že by sme sa mohli pokúsiť stopnúť jeho podvodnícke aktivity ale máme informácie že je mafián, má v hrsti policajtov, sudcov ba aj exekútorov a bojíme sa že sa nám to môže vypomstiť, že môžeme ohroziť svoje rodiny. Má zmysel sa mu postaviť do cesty? Z toho čo si všetko dovoľuje, ako si užíva naše peniaze a ešte sa tvári ako poctivý občan, je takmer isté že za ním stojí niekto veľmi mocný.
danushka
24.07.11,19:58
Veď si si sám odpovedal...
zk24
24.07.11,20:01
Ja viem ze asi cakas nejaku radu ako na neho, no ja by som sa na to asi vykaslala. Rodinu a zdravie mam len jedno. Ak je to naozaj tak ako hovoris a ma "vplyvnych" ludi okolo seba, asi by som si tresla hlavou proti stene a povedala ze mi to za to nestoji.

Mala som klienta, ktoremu som robila uctovnictvo, ani raz nezaplatil. Zacala som sa "vyhrazat" vymahanim pohladavky, no nakoniec som zistila ze bol trestne stihany za ublizenie na zdravi. Vykaslala som sa na to, peniaze uz nikdy neuvidim, ale vie kde byvam, vie ake mam auto, pozna moju rodinu, no bolo by mi treba dalsie komplikacie? On stale podnika, funguje, klame ludi dalej. A uz dva roky mu nechybaju podklady k uctovnictvu, ani danove nemal ako podat... tiez si myslim ze nebude celkom kóšer. Túto bitku som sice prehrala, ale v zdravi a s nadhladom to mozem dnes napisat.
Mila123
24.07.11,20:03
Ja viem ze asi cakas nejaku radu ako na neho, no ja by som sa na to asi vykaslala. Rodinu a zdravie mam len jedno. Ak je to naozaj tak ako hovoris a ma "vplyvnych" ludi okolo seba, asi by som si tresla hlavou proti stene a povedala ze mi to za to nestoji.

Mala som klienta, ktoremu som robila uctovnictvo, ani raz nezaplatil. Zacala som sa "vyhrazat" vymahanim pohladavky, no nakoniec som zistila ze bol trestne stihany za ublizenie na zdravi. Vykaslala som sa na to, peniaze uz nikdy neuvidim, ale vie kde byvam, vie ake mam auto, pozna moju rodinu, no bolo by mi treba dalsie komplikacie? On stale podnika, funguje, klame ludi dalej. A uz dva roky mu nechybaju podklady k uctovnictvu, ani danove nemal ako podat... tiez si myslim ze nebude celkom kóšer. Túto bitku som sice prehrala, ale v zdravi a s nadhladom to mozem dnes napisat.
ako vidím, nie som sama na Slovensku, komu za účto nezaplatili......
zk24
24.07.11,20:05
ako vidím, nie som sama na Slovensku, komu za účto nezaplatili......

Keby len to ze, nezaplatili, clovek na to minie kopec vlastneho materialu - toner, papier, a vsetko mozne, a na konci roka z toho zaplatie ste aj dan z prijmu. Neboj, sme v tom viaceri
focalor
25.07.11,06:56
skoda len, ze prave taketo obavy o zivot a zdravie umoznuju magorom "podnikat" a uzivat peniaze normalnych ludi, ma to neskutocne vytaca...:-(, ale kazdy sa musi zariadit sam, ako vie, tazko radit...
zk24
25.07.11,07:06
skoda len, ze prave taketo obavy o zivot a zdravie umoznuju magorom "podnikat" a uzivat peniaze normalnych ludi, ma to neskutocne vytaca...:-(, ale kazdy sa musi zariadit sam, ako vie, tazko radit...

Jasne, kazdeho ho to vytaca, tito "nedotknutelni" ludia. Vzdy ale treba zvazit vsetko pre a proti, a co ma pre nas aku hodnotu. Dostat svoje peniaze spat a potom mat nekludny spanok cele roky..... Keby sa nasli viaceri, a podavali by hromadnu zalobu, vtedy by som do toho sla. Na vlastne triko urcite nie
mandyla
25.07.11,09:47
On už toľko ľudí podviedol že by sa nemusel dozvedieť kto bol ten posledný kto si povedal dosť. Ak má ľudí okolo seba ktorí ho dlhé roky kryjú, asi to nemá zmysel.Väčšina podvedených dala ho na súd, súd vyhrali ale čo z toho majú keď nemajú mu čo zobrať? Len čo zaplatili naviac poplatok-nejaké percento z vymáhanej sumy + súdne trovy, teda škoda naviac.Možno nejaká publicita by pomohla, na druhej strane, odkryla by sa naša identita pre jeho vykonávateľov, ľahšie by sa mohol pomstiť. Tá bezmocnosť je ubíjajúca, napr. vyhováral sa že veľmi chorý, ak vyzdravie, dá to do poriadku. O dva týždne som mu volala, nadviazala som na posledný stav, že ako sa máte, už je vám lepšie? A on na to: vynikajúco, všetko v poriadku, okolo neho hlasný smiech, vrava, no a že teraz sa so mnou nemôže rozprávať, zavolá neskôr. Dodnes nezavolal.
pepsikova
25.07.11,10:02
On už toľko ľudí podviedol že by sa nemusel dozvedieť kto bol ten posledný kto si povedal dosť. Ak má ľudí okolo seba ktorí ho dlhé roky kryjú, asi to nemá zmysel.Väčšina podvedených dala ho na súd, súd vyhrali ale čo z toho majú keď nemajú mu čo zobrať? Len čo zaplatili naviac poplatok-nejaké percento z vymáhanej sumy + súdne trovy, teda škoda naviac.Možno nejaká publicita by pomohla, na druhej strane, odkryla by sa naša identita pre jeho vykonávateľov, ľahšie by sa mohol pomstiť. Tá bezmocnosť je ubíjajúca, napr. vyhováral sa že veľmi chorý, ak vyzdravie, dá to do poriadku. O dva týždne som mu volala, nadviazala som na posledný stav, že ako sa máte, už je vám lepšie? A on na to: vynikajúco, všetko v poriadku, okolo neho hlasný smiech, vrava, no a že teraz sa so mnou nemôže rozprávať, zavolá neskôr. Dodnes nezavolal...

..no a ty teraz riešiš čo,..svoj strach, že by po udaní a zdokladovaní mohla prísť pomsta z jeho strany, alebo si tá posledná, komu nezaplatil, alebo len premýšlaš?..
..vieš, dnes pomsta môže prísť aj od suseda, že mu na hlavu vyprášiš prachovku,ale to je len malá pomstička...ale ak si všetci budeme prášiť na hlavy, a nikto proti tomu nič neurobí-teda neupozorní na to, nuž, budeme si vypisovať a vykecávať sa a hladať pomoc donekonečna...
..vôbec nie si bezmocná, máme v tomto štáte aj nejaké zákony,a ak vás je viac a ste v kontakte, a chcete svoje prachy vidieť, tak sa netreba báť..kedysi sa hovorilo, že v jednote je sila...platí to aj dnes, len sa netreba báť...policajti, sudcovia- každý je "kúpiteľný",ale nikto z nich nie je nenahraditeľný...
mandyla
25.07.11,10:43
Možno už nie som posledná koho podviedol. Ten boj je vopred prehratý lebo nemá žiadny majetok. Čo by si urobila ty, pepsikova? Ide o sumu 1500€. Naozaj ma to zaujíma, čo by si nám konkrétne poradila?
pepsikova
25.07.11,12:06
...ja, našťastie, vždy preverím, komu dám veľkú sumu peňazí..a hlavne , kedy dám..a za čo...a preto nemám takýto problém a nemusím sa báť...a čakať, čo , kto, ako a kedy mi poradí...každopádne byť tebou, idem na políciu...a nevyhováram sa na skorumpovaných policajtov a údajných mafiánov...(lebo aj to je trestné)
mandyla
25.07.11,14:19
Polícia nebola schopná ho nájsť a predviesť ho na súd (dop.listy nepreberá) hoci sa neskrýva a má predajňu kde pravidelne chodí. Potvory vždy prišli za ním domov aj do predajne keď tam nebol.