Milvodka
16.01.06,07:23
Ahojte,
ako mám zauctovat v JU, výdavok z bankového úctu za životné poistenie zivnostnika? Platil to v EUR, za co mu banka vyrubila poplatok. tento budem uctovat ako?
V zákone o daniach z príjmov, je zivotne poistenie za urcitych podmienok polozkou, ktorá znizuje danový základ.
Cize ak to zauctujem ako výdavok neovplyvnujuci ZD a tiez ten poplatok, tak potom si pri vypracovaní danoveho priznania odpocitam, platbu za poistne?
Dakujem.
lenkak
16.01.06,18:07
Výdavok ako NZD a potom v daňovom priznaní je možnosť si odpočítať túto platbu za poistné, max. 12000tis.
dara
17.01.06,05:38
Ešte rozmýšlam, v peňažnom denníku sa nemusí o tom účtovať, ale potom na DP odpočítam od základu dane. Uvažujem správne?????
Milvodka
17.01.06,07:12
Tiez som uz pocula nazor, ze v denniku to netreba uctovat, ale ako potom zachytim ten pohyb v penaznych prostriedkoch? Nebudú mi sediet zostatky.
liba2
17.01.06,07:30
Tiez som uz pocula nazor, ze v denniku to netreba uctovat, ale ako potom zachytim ten pohyb v penaznych prostriedkoch? Nebudú mi sediet zostatky.Ak si poist. zaplatila z podnikateľského účtu, potom to musíš mať aj v peň. denníku ale ako výdavok neovplyvňujúci daň, t.j. daňovo neuznané.
Zita5
17.01.06,08:14
Ale nie je povinnosť hradiť z podnikateľkých financii a účtovať ich v peňažnom denníku .;)
dara
17.01.06,13:37
Ale nie je povinnosť hradiť z podnikateľkých financii a účtovať ich v peňažnom denníku .;)

Súhlasím, ale je možnosť odpočítania od základu dane:)
lenkak
17.01.06,17:39
Ak je poist. zaplatené z podnikateľského účtu, treba poist. účtovať v peň. denníku ako výdaj NZD. Ak je úhrada poist. hradená z osobného účtu, tak potom tento vydavok netreba uvádzať v p. denníku.