zazi
25.07.11,13:09
Dobrý deň !
Ako mám zaúčtovať novú zmluvu na úver. Niekedy to bolo tak,že nám uver poskytli na bežný účet a urobila som to cez peniaze na ceste a prírastok na úverový účet.Chýba mi strana MD aby mi sedeli obraty v hlavnej knihe
nika224
25.07.11,11:13
Treba sa opýtať v banke na výpisy z úverového účtu. Je dosť možné, že ich budete dostávať možno len štvrťročne, prípadne ročne - ako to bolo dohodnuté. Nechce sa mi veriť, že by ste nedostali vôbec žiadny výpis.;)
Katarína Cigánová
25.07.11,13:18
Treba sa opýtať v banke na výpisy z úverového účtu. Je dosť možné, že ich budete dostávať možno len štvrťročne, prípadne ročne - ako to bolo dohodnuté. Nechce sa mi veriť, že by ste nedostali vôbec žiadny výpis.;)
tak napr. niektoré banky neposielajú žiadny úverový výpis, ak sú prostriedky poukázané na BU.
vtedy účtujem :
príjem uveru na BU : 221/461
banka si väčšinou stiahne splátku z BU , tak učtujem : 461/221
to je pri dlhodobom úvere ,
pri krátkodobom namiesto 461 použi 231
ondrejvla
25.07.11,13:23
tak napr. niektoré banky neposielajú žiadny úverový výpis, ak sú prostriedky poukázané na BU.
vtedy účtujem :
príjem uveru na BU : 221/461
banka si väčšinou stiahne splátku z BU , tak učtujem : 461/221
to je pri dlhodobom úvere ,
pri krátkodobom namiesto 461 použi 231

Súhlasím, ale to je v prípade, že sa jedná o kontokorent, ak budeš žiadať o vystavenie výpisov k úverovému účtu, banka ti ich musí vystaviť, tiež som riešila tento problém. Pri kontokorente účtujem pripísanie na účet mínusom, ale trvala som vždy na tom, že museli byť výpisy.
KEJKA
25.07.11,13:53
kontokorent je predsa len mínusový stav pôvodne kreditného BU, tam okrem čerpania niet čo účtovať.