whiscool
25.07.11,16:59
Chcem sa spytat od marca som dobrovolne nezamestanany a platim si len zdravotne poistenie , do socialky nic , ci sa mi nieco vrati na daniach aj s toho co nerobim , alebo len s tych dvoch mesiacov , januar a februar , ktore som odpracoval ...
Mila123
25.07.11,15:04
Chcem sa spytat od marca som dobrovolne nezamestanany a platim si len zdravotne poistenie , do socialky nic , ci sa mi nieco vrati na daniach aj s toho co nerobim , alebo len s tych dvoch mesiacov , januar a februar , ktore som odpracoval ...

záleží koľko si zaplatil na preddavkov na daň, popr. koľko možno zaplatíš.....a tiež na tom, aký budeš mať základ dane...ale vo všeobecnosti, sa vracia skoro každému.....
veronikasad
25.07.11,15:07
Chcem sa spytat od marca som dobrovolne nezamestanany a platim si len zdravotne poistenie , do socialky nic , ci sa mi nieco vrati na daniach aj s toho co nerobim , alebo len s tych dvoch mesiacov , januar a februar , ktore som odpracoval ...
aký príjem si mal za 01-02 ? Mal si zrazené preddavky na daň ?
doktor01
25.07.11,15:13
záleží koľko si zaplatil na preddavkov na daň, popr. koľko možno zaplatíš.....a tiež na tom, aký budeš mať základ dane...ale vo všeobecnosti, sa vracia skoro každému.....
Ak ti zo mzdy bola strhávaná daň, tak ti môže byť vrátená z DÚ na základe podaného DP za rok 2011 v roku 2012. Nakoľko si tam uplatníš celú nezdaniteľnú časť (aj keď si pracoval len časť roku 2011). Vrátiť ti môžu len daň (preddavky) ak si ju platil. Ostatné odvody, zdravotné poistenie nie.
PS: Do DP sa uvádzajú všetky zdaniteľné prijmi nie len zo zamestnania, ale aj príjem z prenájmu, zo živnosti,...
veronikasad
25.07.11,15:15
doktor01, v roku 2011 sa už úroky v banke do DP neuvádzajú. DU z nich daň nevráti, považuje sa za vysporiadanú ...
Katarina
25.07.11,15:20
Presne tak, a to isté platí aj o preplatku RZZP. Je to PNZD - zrážková daň vysporiadaná.
Katy a R
25.07.11,15:25
Chcem sa spytat od marca som dobrovolne nezamestanany a platim si len zdravotne poistenie , do socialky nic , ci sa mi nieco vrati na daniach aj s toho co nerobim , alebo len s tych dvoch mesiacov , januar a februar , ktore som odpracoval ...

.. z toho, čo nerobíš - a daň neplatíš .. sa ti nemá ani čo vrátiť ;)
.. a z tých dvoch mesiacov ti po podaní DP môže vyjsť preplatok dane - samozrejme v prípade, že ti bola nejaká daň vo výplate strhávaná (záleží od príjmu:confused:) .. a aj od budúceho príjmu - do konca roka.
doktor01
25.07.11,15:27
doktor01, v roku 2011 sa už úroky v banke do DP neuvádzajú. DU z nich daň nevráti, považuje sa za vysporiadanú ...
Máš pravdu veronikasad, pozabudol som sa. Už je to opravené.
PS: Aj náklady na životné poistenie, naklady na vzdelenie zdravotníkov už nie je možne odpočitať.