smoulinkkka
25.07.11,17:20
Dobrý deň, mám otázočku:
PROBLÉM: v našom kaštieli je momentále výstava obrazov spojená s odpredajom. Organizátorka sa podpísala, že prevzala xy obrazov, ale jedno indivídum si 2 z xy obrazov bez jej vedomia vzalo a dalo ich do záložne, s tým, že on už peniaze za ne zobral a jej nič nedal. Existuje nejaký dokument, ktorý by ho prinútila podpísať a tým sa zbavila za dané obrazy zodpovednosti? Slečna je moc dôverčivá, potrebujem to okamžite nejakým spôsobom riešiť. Prinútim ho podpísať čokoľvek, čím ona ostane chránená. Za pomoc vopred ďakujem.
S pozdravom

Šmoulinka:rolleyes:
Mila123
25.07.11,15:37
nič jej nepodpíše...ale ak by dala trestné oznámenie na páchateľa, že jej ukradol obrazy a založil ich? záložňa predsa má jeho iniciály....
smoulinkkka
25.07.11,15:48
...ale podpíše, máme na to ľudí... to by bol problém, lebo tu má kancelárske priestory a voľný prístup... keby podpísal prevzatie tých obrazov s prevzatím zodpovednosti za ne?
Mila123
25.07.11,15:50
...ale podpíše, máme na to ľudí... to by bol problém, lebo tu má kancelárske priestory a voľný prístup... keby podpísal prevzatie tých obrazov s prevzatím zodpovednosti za ne?

ona má oprávnenie s nimi nakladať?
smoulinkkka
25.07.11,15:54
...áno má, môže ich odpredať...je to vernisáž spojená s predajom...
Mila123
25.07.11,16:00
...áno má, môže ich odpredať...je to vernisáž spojená s predajom...
ak jej podpíše napr. preberací protokol ako sa dostane k peniazom???môže predávať bez napr. zálohy???
smoulinkkka
25.07.11,16:10
...mám tým na mysli, že prevezme zodpovednosť za obrazy a tým už viac ona s tým nebude mať nič spoločné...
Mila123
25.07.11,16:13
...mám tým na mysli, že prevezme zodpovednosť za obrazy a tým už viac ona s tým nebude mať nič spoločné...

a vlastník obrazov? nebude od nej požadovať hotovosť?
smoulinkkka
25.07.11,16:24
..áno, ale ona ich zas môže v tom prípade požadovať od neho a má aspoň nejaký papier, nie?
Petra Nová
25.07.11,16:25
Obrazom veľmi nerozumie, ale nerozumiem ani tomu, v čom je problém. Ak som to správne pochopila,tak autor zveril slečne svoje obrazy, aby usporiadala vernisáž, výstavu a slečna má aj splnomocnenie na ich predaj. Dva obrazy bez jej vedomia vzal niekto, koho pozná a ten ich zastavil v záložni. Asi tá slečna mala v prvom rade kontaktovať autora, či tie obrazy, ktoré jej zmizli, autor medzičasom predal alebo daroval. Ak áno, spísať dodatok k protokolu o prevzatí obrazov, aj k zmluve. Ak autor o ničom nevie, tak nahlásiť polícii krádež obrazov. Vlastne, mala ako prvé podať trestne oznámenie na neznámeho páchateľa. Tá vec by sa veľmi rýchlo vysvetlila a vyriešila.
smoulinkkka
25.07.11,16:30
...obrazy sú z Ruska... vystavujú sa takto po celom svete... ona ich prevzala a má za ne zodpovednosť, s autormi sa v živote ani nevidela... proste ich môže predať ale musí za ne odovzdať peniaze, ak nepredá, proste ich vráti...
Petra Nová
25.07.11,16:34
...obrazy sú z Ruska... vystavujú sa takto po celom svete... ona ich prevzala a má za ne zodpovednosť, s autormi sa v živote ani nevidela... proste ich môže predať ale musí za ne odovzdať peniaze, ak nepredá, proste ich vráti...
Potom už včera bolo neskoro podať to trestné oznámenie na neznámeho páchateľa pre prečin krádeže. A ústne informovať políciu, kto je možným páchateľom, aj s detailami. Zároveň treba preukazateľne informovať záložňu o tom, že obrazy sú kradnuté.
Petra Nová
25.07.11,16:53
Tým predchádzajúcim príspevkom som chcela povedať toľko, že ak sa slečna nerozhýbe, zaplatí tie obrazy sama a naviac sa stane nedôveryhodnou kurátorkou. Predpokladám, že tie obrazy boli poistené. Oznámenie o krádeži bude potrebovať aj pre poisťovňu, myslím.;) Podľa toho, aká poistka to je.
srska
27.07.11,12:18