JankaV
25.07.11,18:19
Dobrý večer, mám eshop a robím takto:
príde objednávka, potvrdím, zabalím tovar a do balíku vložím predfaktúru.
Ide o dobierku, keď mi nabehnú peniaze na účet, vystavím faktúru a pošlem zákazníkovi. Deň dodania na faktúre uvediem dátum prijatia peňazí.
Prosím vás je to takto správne?
A ešte prosím vás, dalo by sa to nejako jednoduchšie bez predfaktúr?
Ďakujem
Tweety
25.07.11,16:36
Dobrý večer, mám eshop a robím takto:
príde objednávka, potvrdím, zabalím tovar a do balíku vložím predfaktúru.
Ide o dobierku, keď mi nabehnú peniaze na účet, vystavím faktúru a pošlem zákazníkovi. Deň dodania na faktúre uvediem dátum prijatia peňazí.
Prosím vás je to takto správne?
A ešte prosím vás, dalo by sa to nejako jednoduchšie bez predfaktúr?
Ďakujem
Prečo predfaktúru? ak rovno dodáš tovar, tak prilož riadnu faktúru.
Dáša_
25.07.11,16:48
trochu problém robia iba neprevzaté dobierky. Hlavne tie na konci zdaňovacieho obdobia, ktoré sa vrátia až keď je daňové priznanie hotové
JankaV
25.07.11,17:51
Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
Dakujem
Dáša_
26.07.11,14:44
Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
Dakujem


niektori to riešia aj tak, ale je to podľa mňa komplikovanejšie. Lebo potom treba presne v banke sledovať, ktoré peniaze prídu za faktúry a ktoré za tie, kde bol blok z registračky. Alebo použiť dobierku nie na účet ale v hotovosti, ale tá je zase drahšia. naviac, zase sú tu neprevzaté dobierky, keď bude treba robiť storno dokladu v registračke.
Atomer.sk
28.08.11,10:14
Jednoduchsie je hned do balicka davat fakturu. Ved aky mas na 100 odoslanych objednavok vratenych balickov?
Milan Benka
03.09.11,12:23
trochu problém robia iba neprevzaté dobierky. Hlavne tie na konci zdaňovacieho obdobia, ktoré sa vrátia až keď je daňové priznanie hotové


Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
Dakujem

Vystavujte rovno faktúry. Deň dodania tovaru = deň odovzdania balíka na poštu.

V prípade neprevzatia dobierky vyhotovíte storno faktúry, ak je to už v následujúcom zdaňovacom období, tak dobropis.

Postup s použitím dátumu prijatia peňazí na účet ako dátumom dodania tovaru je neštandartný a povedie k sankciám zo strany daňového úradu.
Milan Benka
03.09.11,12:25
Ďakujem, a ešte nestačil by len doklad z ERP. Aspoň v prípadoch, keď je to len pár eur?
Dakujem

Pokiaľ nemáte peniaze za tovar ihneď, je nesprávne postupovať týmto spôsobom. Narobíte si tým zbytočne kopec naviac práce a problémov.