bura
25.07.11,19:13
Chceme ho využívať iba na prácu čo je pre nás výhodnejšie?Podielové spoluvlastníctvo ak ano potrebujeme nejakú zmluvu na úpravu vzťahov medzi nami? Nemáte niekto podobné skúsenosti, dakujem
KEJKA
25.07.11,17:16
no nezávidím vám...............
založte si združenie a auto využívajte v rámci združenia.
alebo zvážte sro - ale 5 spoločníkov? to bude sila......
bura
25.07.11,17:28
sro má každy z nás už založenú, premýšlali sme aj nad združením(pretože nema subjektivitu) ale treba uviesť účel a my ho nemáme každý pracuje na seba ,sme zvárači a auto potrebujeme len preto že stále cestujeme do zahranicia spolu, inak sa využívať nebude
lubko6394
26.07.11,04:42
Chceme ho využívať iba na prácu čo je pre nás výhodnejšie?Podielové spoluvlastníctvo ak ano potrebujeme nejakú zmluvu na úpravu vzťahov medzi nami? Nemáte niekto podobné skúsenosti, dakujem

A nie je najjednoduchšie aby to kúpil jeden a prefakturoval 4 na nich prislúchajúce náklady ?
Letko
26.07.11,04:44
Ak má vec viac ako jedného majiteľa, určite vzniknú problémy.
Mila123
26.07.11,04:51
sro má každy z nás už založenú, premýšlali sme aj nad združením(pretože nema subjektivitu) ale treba uviesť účel a my ho nemáme každý pracuje na seba ,sme zvárači a auto potrebujeme len preto že stále cestujeme do zahranicia spolu, inak sa využívať nebude
nechcem spochybňovať ...ale sa mi zdá, že máte živnostenský list, nie založenú s,r.o. a to každý sám.....a to auto? bude vyvolávať problémy, či už by ste sa zložili na neho, či už by jeden fakturoval za jazdy......
Zita5
26.07.11,05:06
sro má každy z nás už založenú, premýšlali sme aj nad združením(pretože nema subjektivitu) ale treba uviesť účel a my ho nemáme každý pracuje na seba ,sme zvárači a auto potrebujeme len preto že stále cestujeme do zahranicia spolu, inak sa využívať nebude

Pokiaľ nemáte skutočný zámer spoločne dosahovať príjem a výdaj ako združenie či už FO alebo PO , tak spoločne zakúpené vozidlo časom sa stane problémom sváru medzi živnostníkmi .
Pokiaľ vytvoríte združenie a zvolíte si poverenú osobu na vedenie účtovníctva , tak vozidlo sa zakúpi na túto osobu . Samozrejme doklady budú na jej dáta a Vy budete spoluvlastníkmi vozidla .No ......to už je záležitosť zmluvy .....a možno aj právnika .

Ale som aj za alternatívu , aby vozidlo zakúpil jeden z Vás , aby prispôsobil k tomu svoj predmet živnosti a takto absolvovanú pracovnú cestu Vám vyfakturoval . Ale aj tam to nebude ružové ......
Mila123
26.07.11,05:13
Pokiaľ nemáte skutočný zámer spoločne dosahovať príjem a výdaj ako združenie či už FO alebo PO , tak spoločne zakúpené vozidlo časom sa stane problémom sváru medzi živnostníkmi .
Pokiaľ vytvoríte združenie a zvolíte si poverenú osobu na vedenie účtovníctva , tak vozidlo sa zakúpi na túto osobu . Samozrejme doklady budú na jej dáta a Vy budete spoluvlastníkmi vozidla .No ......to už je záležitosť zmluvy .....a možno aj právnika .

Ale som aj za alternatívu , aby vozidlo zakúpil jeden z Vás , aby prispôsobil k tomu svoj predmet živnosti a takto absolvovanú pracovnú cestu Vám vyfakturoval . Ale aj tam to nebude ružové ......
Akú mám skúsenosť ? peniaze stále vyvolávajú svár.....aj ked im bude fakturovať za používanie MV , ostatní budú mať pocit, že na jazdách zarába.....a ak budú mať jednu poverenú osobu ? ostatní zo združenia odídu.....prestanú pracovať pre združenie, pretože budú mať pocit, že robia na ďaľších.....
durisovad
26.07.11,05:13
Spolok je dobra vec, ale dvaja su do neho moc.
Zita5
26.07.11,05:29
Akú mám skúsenosť ? peniaze stále vyvolávajú svár.....aj ked im bude fakturovať za používanie MV , ostatní budú mať pocit, že na jazdách zarába.....a ak budú mať jednu poverenú osobu ? ostatní zo združenia odídu.....prestanú pracovať pre združenie, pretože budú mať pocit, že robia na ďaľších.....

Toto čo píšete je pravda . Mám niekoľkoročné skúsenosti so združením, účtovala som združenia, účtujem združenia, účtovala a zažila som už aj rozpad združenia po xx rokoch spolupráce , preto som nebola v mojom príspevku až taký optimista, ale som sa vyjadrila.
Ale rozhodnutie je len a len na živnostníkoch.

Ani to by nebolo dobré, ak by čo len prispievali na pohonné látky do zahraničia a majiteľ vozidla by si cestu účtoval do nákladov resp. formou cestovných náhrad (aj tak by len získal )........to nemusím rozpisovať, vieme si domyslieť .Raz sa to prepečie ....ale niekoľkokrát ...to už je na uváženie možno ktoréhokoľvek živnostníka.
Braňo
26.07.11,05:42
Závidieť príjem, ktorý neprevyšuje určite ani sumu odpisov vozidla a PHM sa mi zdá skôr detinské.
Mila123
26.07.11,08:34
Závidieť príjem, ktorý neprevyšuje určite ani sumu odpisov vozidla a PHM sa mi zdá skôr detinské.
nepovedala by som, že infantilné......ale aj odpísané auto, t.j. po 36 mesiacoch či 4 rokoch má cenu na trhu.....ľudia sú nevyspytateľní, (iba moja osobná skúsenosť so združeniami).....
Braňo
26.07.11,08:40
Pokiaľ by chceli, tak sa vedia dohodnúť napíklad, že piati prispejú jednému formou pôžičky a pôžičku "vodič" vráti vo forme dopravy aj bez združenia, avšak auto bez konkrétneho vlastníka považujem za zlé riešenie.
Economic
26.07.11,12:21
Teraz sú 5 živnostníci priatelia, no po čase môže z toho zísť a môžu byť obrovské komplikácie...