hates
26.07.11,08:44
kto mi poradí ako mám zapojiťTv?mam TV Samsung v ktorom je už zabudovaný DVBtuner akú anténu potrbujem aby som chytal programy, skúšal som to cez izbovú anténu ale stále mi to vypisuje skontrolovať signálový kábel neviem sa pohnúť dalej poraďte ako mam postupovať dakujem
leonq
26.07.11,06:47
nietore TV potrebuju mat v nastaveni nastavenu ako krajionu Cesko, neviem ci to je aj pripad samsungu ale v LG to tak musi byt aby dokazal chytiti digitalny signal. ale potrebujete antenu ktora je schopna prijmat digitalny signal
misoft
26.07.11,17:12
mam TV Samsung v ktorom je už zabudovaný DVBtuner akú anténu potrbujem aby som chytal programy
Aký tuner je zabudovaný v TV? Pretože je niekoľko typov tunerov:
DVB-T = terestriálny (pre pozemné vysielače), DVB-C = pre káblové rozvody, DVB-S = pre satelity (taniere otočené k nebu :D).
Ale Samsungy majú vo väčšine prípadov DVB-T a DVB-C, takže je potrebné len pripojiť anténu k anténnemu vstupu TV, anténu namieriť smerom k vysielaču, nastaviť správnu polarizáciu antény (vertikálna - "paličky" na anténe zhora dole, teda zvislo), na TV v Menu nastaviť pri Antena (symbol taniera v TV) na Digitálne a dať vyhľadať a naladiť stanice. Záleží to však aj od vzdialenosti antény a vysielača, zisku antény (pri blízkom vysielači chytíš aj na "špendlík" :D, pri vzdialenom často nechytíš ani na metrovú :( ).

nietore TV potrebuju mat v nastaveni nastavenu ako krajionu Cesko, neviem ci to je aj pripad samsungu
Ja som to neskúšal - som na cable, takže nemôžem overiť. Ale za pokus to stojí. Švagor si kúpil do notebooku USB DVB-T a musel nastavovať Česko a chytil všetky (anténka dlhá 10 cm!), pri regióne Slovensko nenašlo ani Ň.