Martina80
16.01.06,08:56
Ahojte,
hľadám niekoho, kto lacno predá/ alebo má možnosť zohnať/ diskografiu Lionela Richieho . Budem Vám veľmi povďačná. :)

P.S. Nepozná niekto stránku, kde by som si mohla nejaké tie jeho piesne stiahnuť????

P.S. Neviem, či som správne umiestnila otázku do témy, ak nie ďakujem Richard za pochopenie ;) .V inzercii boli odborné ponuky, tak som to dala sem. :o
Braňo
16.01.06,08:00
ak by si chcela pesničku hello mám v MP3 na mojom PC.:p
Martina80
16.01.06,08:48
Dík Braňo :)..a ako mi ju pošleš????? Možno ak sa ozvú ďalší vyzbieram celú diskografiu.:D Snažila som sa preklikať pár internetových stránok, ale nič na stiahnutie .
Braňo
16.01.06,08:52
Pošli mi cez SS Tvoj mail.
Chobot
16.01.06,09:05
Ahojte,
hľadám niekoho, kto lacno predá/ alebo má možnosť zohnať/ diskografiu Lionela Richieho . Budem Vám veľmi povďačná. :)

P.S. Nepozná niekto stránku, kde by som si mohla nejaké tie jeho piesne stiahnuť????

P.S. Neviem, či som správne umiestnila otázku do témy, ak nie ďakujem Richard za pochopenie ;) .V inzercii boli odborné ponuky, tak som to dala sem. :o

Pozri si stránku www.mininova.org (http://www.mininova.org), daj si vyhľadať lionela a máš tam asi 3 odkazy - niekoľko albumov v MP3. Tie si môžeš stiahnuť cez Torrent. A máš to.
Martina80
16.01.06,09:14
Chobot, dííííík si poklad !!!! ;) A to je zadarmo???? Nieže mi príde do práce účet ?!? A čo je to ten Torrent??? Už som si tú stránku otvorila, našla som ho a stačí mi kliknúť download.
Chobot
16.01.06,09:51
Chobot, dííííík si poklad !!!! ;) A to je zadarmo???? Nieže mi príde do práce účet ?!? A čo je to ten Torrent??? Už som si tú stránku otvorila, našla som ho a stačí mi kliknúť download.

V skratke Ti to vysvetlím. Torrent (na tej stránke sa volá μTorrent) je taký malý softvér, ktorý musíš spustiť na sťahovanie dát. Ten potom riadi sťahovanie vybratého súboru.

Ten odkaz pri nájdenom objekte nie je samotný súbor, je to len informačný súbor, pomocou ktorého potom Torrent nájde na svetotom internete, kde sa Tebou požadovaný súbor nachádza (môže byť rozkúskovaný po celom svete) a z toho zdroja to potom stiahne. Čiže nie je to jeden obrovský server so všetkým, čo je v zozname.

Jednotliví užívatelia si to navzájom sťahujú a zdieľajú. Čiže kým Ty sťahuješ súbor, niekto iný môže od Teba už stiahnuté časti znovu sťahovať. Všetko to riadi ten soft - Torrent.

Doba sťahovania závisí od mnohých faktorov - rýchlosti Tvojho internetu, rýchlosti pripojenia zdrojového počítača, zaťaženosti siete,... Súbory v objeme cca 100 MB Ti to stiahne za cca 1-5 hodín. Výhodou Torrentu je, že ak by ten čas bol dlhší, že musíš prerušiť sťahovanie (vypnúť počítač), stiahnuté údaje nezmiznú, ako je to bežné pri obyčajnom sťahovaní z internetu cez prehliadač, ale pri znovupripojení Torrentu začne sťahovať ďalej, tam, kde naposledy skončil.

Ak sťahuješ napr. 10 pesničiek, tak ich nesťahuje jednu po druhej, ale každú rozkúskuje na drobné balíky a vždy stiahne ten balík, ktorý je k dispozícii a v Tvojom počítači ich potom poskladá. Čiže môže sa stať, že v niektorom momente máš z každéj pesničky stiahnuté 30 %. Celý progres sťahovanie môžeš sledovať (vidíš tam %, objem stiahnutých dát, aktuálne súbory,...)

Neviem, či je to legálne, ale je to zadarmo. Je to ako keby si si s niekým vymenila CDčko alebo požičala film niekomu známemu (alebo aj neznámemu).
Martina80
16.01.06,10:12
Ďakujem Chobot, tak sa teda rozhodnem, či sa do toho pustím alebo nie. Niekde som tiež počula, že keď je niekto pripojený na net a nelegálne sťahuje a kopíruje údaje, hudbu a súbory ...tak ho normálne môžu zavrieť a v pohode si zistia, či kedy , kde a čo sťahoval.

Ešte raz vďaka a posielam Ti bodík za ochotu. Krásny deň. ;)

A ak by ešte niekto niečo mal budem sa veľmi tešiť. :)
Chobot
16.01.06,10:34
Niekde som tiež počula, že keď je niekto pripojený na net a nelegálne sťahuje a kopíruje údaje, hudbu a súbory ...tak ho normálne môžu zavrieť a v pohode si zistia, či kedy , kde a čo sťahoval.


:D :D Pozeráš veľa špionážnych filmov. Skutočnosť nie je taká ako vo filme. Najmä u nás sa to nedá odsledovať. To by potrebovala polícia na každého človeka jedného policajta, aby mohol sledovať Tvoju činnosť. Sledovanie sa využíva iba pri skutočne závažnej trestnej činnosti a to tiež nedokážu "napichnutím sa" na Tvoj počítač.

Ak by mali za porušovanie autorských práv (nelegálne kopírovanie) všetkých potrestať, tak by nesedela asi 1/3 národa, väčšinou trestne nezodpovedné deti.

Iné je to, ak to robíš v práci. Tam administrátor môže vidieť navštívené stránky, ale sankcionovaná by si nebola za trestnú činnosť, ale za prípadné porušenie prac. disciplíny. Takže zatiaľ obavy zo sťahovania nie sú na mieste.
pepo_p
16.01.06,11:09
To chobot: celkom by som s tebou nesúhlasil, ale máš aj pravdu.
1. Všetci poskytovatelia majú povinnosť logovať všetky pripojenia v rámci siete a internetu a tieto sú povinný na požiadanie štátneho molocha predložiť. Takže celkom reálne dokážu povedať kedy, kde a ako si sa pripojil a čo si na sieti robil.
Na postrašenie to stačí. :D
S ostatným súhlasím ;)
:cool: