Mona Lisa
26.07.11,10:52
Ak SZCO, ktorá má pozastavenú činnosť ma v evidencii majetku MV/odhlásené t.č. z DU/ dá do prenájmu toto MV do s.r.o./kde je aj spoločníkom, ale má aj prac.pomer/ , aké sú možné náklady, kto platí dan z MV?
pandorasbox
26.07.11,09:13
daň aj náklady sro, Sro musí zaslať Oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k MV do 30 dní od vzniku
pandorasbox
26.07.11,09:16
ešte dopĺňam, že pokiaľ by vyplácala spoločnosť cestovné náhrady tomuto zamestnancovi, tak toto auto vtedy nezahlasuje, neplatí daň a ani náklady na auto. treba presne určiť.
Mona Lisa
26.07.11,10:04
ešte dopĺňam, že pokiaľ by vyplácala spoločnosť cestovné náhrady tomuto zamestnancovi, tak toto auto vtedy nezahlasuje, neplatí daň a ani náklady na auto. treba presne určiť.

Uvažuje sa:

I.alter.- auto pozicia SZCO s.r.o. a ona na zaklade protokolu odovzda auto zamestnancovi, ktorý bude predkladat bločky PHM ako naklad firemný/buď knihou jazd alebo 80% , to sa ešte prehodnotí/ alebo

2.alter. - SZCO pozicia auto zamestnancovi s.r.o. , tu by s.r.o. vyplácala zamestnancovi km, náhrady za opotrebenie.

Kto potom plati dan z MV?/podla jednotlivych alternatív/
Mona Lisa
26.07.11,17:31
Uvažuje sa:

I.alter.- auto pozicia SZCO s.r.o. a ona na zaklade protokolu odovzda auto zamestnancovi, ktorý bude predkladat bločky PHM ako naklad firemný/buď knihou jazd alebo 80% , to sa ešte prehodnotí/ alebo

2.alter. - SZCO pozicia auto zamestnancovi s.r.o. , tu by s.r.o. vyplácala zamestnancovi km, náhrady za opotrebenie.

Kto potom plati dan z MV?/podla jednotlivych alternatív/


MOJA VLASTNA ODPOVEĎ.
Evanka
26.07.11,17:53
Uvažuje sa:

I.alter.- auto pozicia SZCO s.r.o. a ona na zaklade protokolu odovzda auto zamestnancovi, ktorý bude predkladat bločky PHM ako naklad firemný/buď knihou jazd alebo 80% , to sa ešte prehodnotí/ alebo

2.alter. - SZCO pozicia auto zamestnancovi s.r.o. , tu by s.r.o. vyplácala zamestnancovi km, náhrady za opotrebenie.

Kto potom plati dan z MV?/podla jednotlivych alternatív/
Iba doplním, v oboch prípadoch daň z MV platí s.r.o.
Mona Lisa
27.07.11,14:43
Iba doplním, v oboch prípadoch daň z MV platí s.r.o.


No v tom druhom prípade som si nie istá či naozaj plati s.r.o. dan.
Drzitelom /v dokladoch/ je zapisana ina osoba ako zamestnanec.. Zamestnávateľ v tomto prípade nespĺňa podmienku daňovníka dane z motorv.vozidiel podľa par.85 ods.2 písm a/ o miestnych daniach.