Katka1010
26.07.11,11:26
Mam dceru vo veku 1,5roka, od januara som nastupila do prace a poberam prispevok..v praci mi hrozi vypoved, zaujimalo by ma, ci som v nejakej ochrannej lehote?ak by ma vyhodili, mozem dalej poberat prispevok?
alušik
26.07.11,09:27
Áno, príspevok Vám bude vyplácaný aj naďalej až do veku 3 rokov veku dieťatka. ;)
Zákaz výpovede sa na Vás nevzťahuje, ak nie ste osamelá matka.
Katka1010
26.07.11,09:29
ak by som dostala vypoved, mam sa hlasit na UP?
Xanti
26.07.11,09:43
ak by som dostala vypoved, mam sa hlasit na UP?
Nie, lebo poberáš RP.
Akurát pôjdeš do ZP a nahlásiš tam zmenu. Po skončení poberania RP sa pôjdeš evidovať na UP.

Ja by som asi odišla z práce, na RP. Vtedy ťa nemôžu prepustiť. A evidujú ťa v stave, až do konca RP. Potom budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti, ak nezmenia úplne zákony.
alušik
26.07.11,09:46
Ochrannou dobou je obdobie, keď je zamestnankyňa gravidná a keď je na materskej dovolenke. To isté platí pre rodiča, ktorý je na rodičovskej dovolenke, bez ohľadu na to, či ide o muža alebo ženu. Rovnaké podmienky sa vzťahujú aj na osamelé zamestnankyne alebo zamestnancov, ktorí sa starajú o dieťa mladšie ako tri roky.

Osobne si myslím, že keď teda nie ste na rodičovskej dovolenke, tak by ten zákaz výpovede nemal platiť. Ale budem rada, ak to niekto potvrdí, lebo osobne s tým skúsenosť nemám.
Do evidencie uchádzačov o zamestnanie Vás nezaradia, kým nebude mať dieťatko 3 roky.;)
alušik
26.07.11,10:03
Ja by som asi odišla z práce, na RP. Vtedy ťa nemôžu prepustiť. A evidujú ťa v stave, až do konca RP. Potom budeš mať nárok na podporu v nezamestnanosti, ak nezmenia úplne zákony.

Urobila by som to isté. A zároveň Vám beží obdobie nemocenského poistenia - to ak by ste náhodou otehotnela opäť.;)
Ale možno bude aj nejaká rozumná dohoda so zamestnávateľom.