cucpo
26.07.11,18:08
Dobry den. Neviem ci nadpis je spravne asi nie ale chcem sa spytat. Som spolocnikom a zaroven konatelom v s.r.o Tuto cinnost chcem ukoncit pokracovat len na zivnost ale chcel by som previest motorove vozidlo / vo firme su dve kazdy spolocnik jedno/ na zivnost taktm sposobom aby to nezatazilo s.r.o. / myslim ze keby ho sro predala zivnostnikovi sro by mala prijem a platila dan a to nechcem , nechcem ostavajuceho spolocnika zatazit/ Je mozny nejaky prevod majetku z sro na zivnost bez zatazenie oboch subjektov ??
KEJKA
26.07.11,16:18
ak je auto odpísané, tak predaj je "zaťažený" daňou z príjmov. Tak tú daň zaplatí sro, nie spoločník. Ak reálne peniaze za auto sro aj dostane na účet, tak pre druhého spoločníka to bude skôr výhoda.
Alebo máš na mysli fiktívny predaj?
Ak za to auto zaplatíš, tak tvoj výdavok si uplatníš, alebo budeš môcť uplatniť v živnosti.
cucpo
26.07.11,17:52
zdravim a dakujem za ochotu. Myslel som nieco take ako bezplatny prevod lebo v sro som bol konatel a spolocnik a zivnost je zivnost ta ista osoba. Ja nechcem zatazit sro danou z prijmu, chcem aby to bolo seriozne z mojej strany. Auto je uz odpisane proste chcem skoncit svoju cinnost v sro a jedine co by som si chel z tadial zobrat je auto a nechcem aby sro z ktorej odchadzam platila za ten predaj dan. Proste neda sa to len nejako previest alebo ako to vyriesit aby to nezatazilo sro danou z prijmu ale zas nechcem platit za nieco co som si davno na tej sro odrobil. Dufam ze nepisem nejake extra nezmysly
KEJKA
26.07.11,18:24
môžem len zopakovať, sro predá auto za 1000 EUR a zaplatí daň 190 EUR, zostane jej - teda tvojmu spoločníkovi 810 EUR ako náhrada za auto, ktoré z firmy zoberieš.
Ty si to auto prepíšeš na seba, a 1000 EUR bude tvoj VOZD ako SZČO. teda ak tvoje príjmy budú 10000 EUR, tak si odrátaš tých 1000 EUR a prípadne iné výdavky.
cucpo
26.07.11,19:33
hmmm dakujem za info to som nejak chapal ale myslel som ze bude schodnejsia cesta lebo ja samozrejme nechcem fyzicky platit za auto co som uz davno odpracoval, este ak mozem spytam sa inak. ked koncim v sro tak ma musi spolocnik vyplatit nie ?? Nemoze to byt teda tak ze povedzme on ma vyplati 5000 eur ako moj podiel a ja kupim auto na zivnost za 5000 eur a je to zrovnane , tak to nemoze byt ??
cucpo
02.12.11,16:32
Dobry den chcel by som vas poprosit o radu kupujem z sro auto stare 8 rocna octavia v zaklade moze mi ho predat za 1700 Eur s tym ze by som ho hned mohol odpisat ??? Da sa takto odpisat aj auto alebo ho musim odpisovat 4 roky ??
KEJKA
02.12.11,17:26
ak auto kúpiš do 1700 EUR, tak ho nemsuíš považovať za odpisovaný majetok a uplatníš si ho vo výdavkoch hned.
cucpo
02.12.11,19:22
to Kejka dakujem