yawanna
26.07.11,19:30
Dobrý deň,
už dlhé roky sa venujem kresleniu, skôr ako hobby, no teraz som dostala ponuku kresliť jednu netypickú detskú omaľovánku.
Ide o veľký formát - A3 - 10 obrázkov, pričom ide o plnofarebné obrázky tohto rozmeru (všetko bude aj farebné, keďže pri omaľovánkách sú potrebné aj farebné predlohy).
Pred troma rokmi som mala možnosť ilustrovať detskú knihu (ktorá, žiaľ, ešte nevyšla), kde som dostávala 700 sk za jednu A4 kresbu.
Toto je však niečo iné, preto sa podľa tejto ceny neviem orientovať.

Mám tak otázku, ktorá trápi asi každého začínajúceho autora - koľko pýtať za jednu kresbu? Je tu niekto kto sa pohybuje v tejto oblasti a má akú-takú predstavu o cenách?
Pomohlo by mi aj, ak viete, v akých cenách sa pohybujú kresby v rôznych internetových databankách. Ďakujem.
headlong23
27.07.11,08:22
Skus urcit cenu podla dlzky prace, to znamena spocitanie, kolko casu ti zaberie vytvorenie 1 kompletnej A3-ky, vynasob to poctom stran a mas celkovy cas. Potom len urcit cenu, na ktoru si cenis tvoju hodinovu pracu (ozaj netusim, kolko to bude), posledny krat to vynasob a mas konecny odhad, ktory mozes ponuknut v cenovej ponuke ;)