andyd17
26.07.11,20:10
Dobrý večer!
Prečítala som zákon o ZP, o ŽP, tiež smernice a stale neviem, ze ked som študentka na VS, medzitym som ako SZCO-fin.sprostredkovatel a od septembra aj zivnostníčka, ako mam platit zdravotné, či vobec mam platit? Dan a sociálne je mi jasne. Len s tou zdravotnou neviem ako to je. Viem ze od 1.5 boli zmeny, ale nerozumiem stale. SZCO som od marca, zivnost len budem pravdepodobne od septembra. Nieco som čítala, ze ked nedosiahnem minimalnu vysku, tak nemusím platit nic. Prosím Vas velmi pekne o radu, zial na porade som nenasla aktualne informacie o tom.

A tiez ze SZCO a Zivnost beru ako jeden príjem - pri výpočte zdravotného alebo aj pri účtovaní?

Vopred Vám dakujem a prajem pekny vecer!
Andrea
andyd17
26.07.11,20:25
Doteraz som čítala príspevky. Ked som to dobre pochopila, tak poistne do ZP v prvom roku nemusím platit (1.rok čo znamená? Tento rok 2011 alebo ked som zacala podnikat, mala som príjmy aj v roku 2010-velmi nizky prijem,co som aj vratila), resp dam nulovy preddavok, kedze som student. A v dalsom roku podla zisku - mozem aj menej nez minimum a pri RZZP dostanem naspat ked nepresiahli hranicu minima-329,09x2,14x12? Ked moj zisk bude vyssi, tak stratím status studenta a normalne budem platit dalej ako iní szco. Dobre to rozumiem? Len este stale neviem ked budem mat zivnost od septembra, beru to ako? Ako jeden príjem, čize spolu zisky zo zivnosti aj ako szco?

Keby ste boli taki milí, uz fakt neviem kam inde to hladat. Pekny vecer!