mamina h.
26.07.11,23:12
Prosim vas, neviete nam poradit, ci ako sro mame zo zakona nejaku oznamovaciu povinnost ohladom zverejnovania vysledkov nasho hospodarenia ?
Ak ano, aku ? Kde ? Vopred dakujem.
KEJKA
26.07.11,21:19
neviem, aké špeciálne zverejnenie máš na mysli, ale RUZ musíš poslať do Obchodného registra - Zbierkylistín.
mamina h.
26.07.11,21:30
neviem, aké špeciálne zverejnenie máš na mysli, ale RUZ musíš poslať do Obchodného registra - Zbierkylistín.
to musi robit kazda sro? ak nebolo podane postihuju to? to sa dava robit uctovnikovi alebo niekomu inemu? vopred srdecna vdaka !
zk24
26.07.11,21:34
to musi robit kazda sro? ak nebolo podane postihuju to? to sa dava robit uctovnikovi alebo niekomu inemu? vopred srdecna vdaka !

Ahoj. Valne zhromazdenie sro by malo zasadnut do 6 mesiacov od ukoncenia roka (do 30.6.2010) a rozhodovat o schvaleni uctovnej zavierky (takze toto je mimo uctovnicka). Od schvalenia ma sro 30 dni na ulozenie do zbierky listin.

O nejakej pokute som sa este nedocitala, ale niekde tu na porade som sa docitala ze moze byt rozhodnute o zruseni spoloconsti ak si neplni tutu povinnost.

Ci posiela UZ do Zbierky listin uctovnik alebo konatel, to je asi o dohode, ja to pre klientov robim.
mamina h.
26.07.11,21:40
dakujem ti, my sme sro zalozena koncom roka 2008, a nikdy sme nic take nerobili. fuuuha, dufam ze to nebude vazny problem...

to je chyba nasej uctovnicky, ze nas na to neupozornila alebo nas ako konatelov, ze sme o tom nevedeli?

prosim vas, neviete mi sem dat ten paragraf, aby som presne pozrela, co vsetko treba pripravit?
zk24
26.07.11,21:41
Teraz cítam v zákone o obchodm registri:

§ 11
Sankcie
(1) Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,

§ 3
Obsah zbierky listín

(1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (ďalej len „uložené listiny“), ktorými sú:
g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka
a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname
audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,
mamina h.
26.07.11,21:48
§ 11 Sankcie
(1) Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť
a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,
b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,
jezismaria, dokonca tam nepisu moze ulozit ale "ulozi" pokutu

asi tam zajtra rano skocim osobne a popytam sa
zk24
26.07.11,21:50
dakujem ti, my sme sro zalozena koncom roka 2008, a nikdy sme nic take nerobili. fuuuha, dufam ze to nebude vazny problem...

to je chyba nasej uctovnicky, ze nas na to neupozornila alebo nas ako konatelov, ze sme o tom nevedeli?

prosim vas, neviete mi sem dat ten paragraf, aby som presne pozrela, co vsetko treba pripravit?

http://www.eserocka.sk/files/z530-03.pdf

Neviem cia je to chyba. Je to o dohode. Konateli su povinni zvolat valne zhromazdenie a uctovnu zavierku schvalit/neschvalit.
mamina h.
26.07.11,22:27
a este som pocula o nejakom oznamovani voci statistickemu uradu, poradite prosim ?
mamina h.
26.07.11,22:34
ospravedlnujem sa za novu temu, asi bude najlepsie pridat sa k uz existujucej:
http://www.porada.sk/t4437-obchodny-register-a-archiv-listin.html
zk24
27.07.11,08:28
a este som pocula o nejakom oznamovani voci statistickemu uradu, poradite prosim ?

Kto má povinnosť vypĺňať štatistické výkazy?

Program štátnych štatistických zisťovaní je všeobecne záväzný právny predpis, ktorý zostavuje Štatistický úrad Slovenskej republiky v súčinnosti s ministerstvami a štátnymi organizáciami. Obsahuje štatistické zisťovania organizované a vykonávané Štatistickým úradom Slovenskej republiky, ministerstvami a štátnymi organizáciami. ŠÚ SR vydáva program štátnych štatistických zisťovaní vyhláškou v Zbierke zákonov Slovenskej republiky. Štatistické zisťovania zaradené do programu štátnych štatistických zisťovaní sa stávajú pre vymedzený okruh spravodajských jednotiek záväzné z hľadiska povinnosti poskytnúť údaje. Spravodajská povinnosť pre spravodajskú jednotku vznikne vtedy, keď je Štatistickým úradom Slovenskej republiky, ministerstvom resp. štátnou organizáciou vyzvaná k vyplneniu príslušných štatistických formulárov, hlásení, dotazníkov, ankety a podobne. Štatistický úrad Slovenskej republiky, ministerstvá a štátne organizácie majú zo zákona povinnosť ochraňovať dôverné a osobné údaje respondenta pred zneužitím.

Bližšie informácie nájdete na internetovej stránke: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=109
Aljok
27.07.11,10:03
a este som pocula o nejakom oznamovani voci statistickemu uradu, poradite prosim ?

Ešte sa pre istotu mrkni či sa Ťa netýka intrastat...

https://intrastat.colnasprava.sk/index.php?page=vsinfo
mamina h.
27.07.11,10:21
Kto má povinnosť vypĺňať štatistické výkazy?
.......
len pre zaujimavost: jeden znamy mi hovoril, ze zakladom je nereagovat na ich prvy list, ktory posielaju obycajnou postou, nie doporucene. vraj ked nan zareagujem, tak uz musim stale priebezne s nimi komunikovat, ale ak sa tvarim, ze mi pri zalozeni sro nic neprislo, tak budem mat s nimi na veky pokoj ... neviem co je na tom pravdy :)
zk24
27.07.11,10:34
len pre zaujimavost: jeden znamy mi hovoril, ze zakladom je nereagovat na ich prvy list, ktory posielaju obycajnou postou, nie doporucene. vraj ked nan zareagujem, tak uz musim stale priebezne s nimi komunikovat, ale ak sa tvarim, ze mi pri zalozeni sro nic neprislo, tak budem mat s nimi na veky pokoj ... neviem co je na tom pravdy :)

Pokial to neslo doporucenou postou, tak maju smolu. Hlavne pri zalozeni firmy, ti dojde 15 roznych obalok s tym ze nejake zverejnovanie niekde niecoho, vsetky mozne typy registrov. Takze ak aj ŠU trebars nieco poslal, tak to islo rovno do kosa :D