VAS sro
27.07.11,11:52
Musí byť uzatvorená dohoda o zrážke zo mzdy, ak zamestnanec chce, aby mu zamestnávateľ zrážal zo mzdy sporenie ?
Tweety
27.07.11,09:53
Musí byť uzatvorená dohoda o zrážke zo mzdy, ak zamestnanec chce, aby mu zamestnávateľ zrážal zo mzdy sporenie ?
Áno, musí.
Mila123
27.07.11,09:55
zamestnávateľ nemusí zrážať zo mzdy ani sporenie, ani poistky,pôžičky.... nič také....málo kto to dnes v dnešnej dobre robí....
Tweety
27.07.11,09:57
zamestnávateľ nemusí zrážať zo mzdy ani sporenie, ani poistky,pôžičky.... nič také....málo kto to dnes v dnešnej dobre robí....
Ale ak je ústretový, nie je s tým žiaden problém.:)
Mila123
27.07.11,09:59
Ale ak je ústretový, nie je s tým žiaden problém.:)
robíte to vo Vašej spoločnosti????
kn-alka
27.07.11,10:01
my to robíme, ale nemáme 500 zamestnancov, len 5 :) takže sa to dá ľahko ustrážiť, kto-kde-čo platí
Tweety
27.07.11,10:02
robíte to vo Vašej spoločnosti????
Nie je to o tom, či hej, alebo nie, ale ak je vzájomná dohoda, tak by s tým nemal byť problém. Len tak naokraj, voľakedy to bolo bežné a samozrejmé.:)
Barbara
27.07.11,10:16
Nie je to o tom, či hej, alebo nie, ale ak je vzájomná dohoda, tak by s tým nemal byť problém. Len tak naokraj, voľakedy to bolo bežné a samozrejmé.:)

jasne, voľakedy sme to robievali aj my v 80 -90 rokoch, ale odkedy výplaty u nás chodia na účet , tak nevykonávame žiadne zrážky zo mzdy na sporenie, alebo na poistky, zamestnanci si takéto zrážky zadajú vo svojej banke z účtu. Nie je to povinnosťou zamestnávateľa.;)
Tweety
27.07.11,10:17
[/B]

jasne, voľakedy sme to robievali aj my v 80 -90 rokoch, ale odkedy výplaty u nás chodia na účet , tak nevykonávame žiadne zrážky zo mzdy na sporenie, alebo na poistky, zamestnanci si takéto zrážky zadajú vo svojej banke z účtu. Nie je to povinnosťou zamestnávateľa.;)
Veď ja ani netvrdím, že by bolo povinnosťou, len som chcela napísať, že ak to chce zamestnáv. robiť, môže.
Barbara
27.07.11,10:24
Áno, musí.


:D:D môže :D:D:D:):)
Tweety
27.07.11,10:25
:D:D môže :D:D:D:):)
Veď otázka bola na uzatvorenie dohody, či? A bez nej to nepôjde.
Mila123
27.07.11,10:30
Veď ja ani netvrdím, že by bolo povinnosťou, len som chcela napísať, že ak to chce zamestnáv. robiť, môže.
jasne, že sme robili zrážky aj napr. aj mladomanželské pôžičky, či mládežnícke sporenie, zostavy na to existovali.......
ale dnes ? je strašne veľa bánk, poisťovní......a čo ja viem čoho ešte.....tak je to náročné.....naša spoločnosť vypláca aj mzdy v hotovosti, sú takí, kt. nemajú účet ...ale žiadne žrážky iba zákonné a stáva sa už aj dnes, že tie, kt. naháňajú až hrôzu- exekučné......
Barbara
27.07.11,11:25
jasne, že sme robili zrážky aj napr. aj mladomanželské pôžičky, či mládežnícke sporenie, zostavy na to existovali.......
ale dnes ? je strašne veľa bánk, poisťovní......a čo ja viem čoho ešte.....tak je to náročné.....naša spoločnosť vypláca aj mzdy v hotovosti, sú takí, kt. nemajú účet ...ale žiadne žrážky iba zákonné a stáva sa už aj dnes, že tie, kt. naháňajú až hrôzu- exekučné......

mimotemypoviem Vám, to bola riadná fuška pri 1500 zamestnacoch, teraz ich je oveľa viac,- podaktorí mali aj 5-6 poistiek, 3-4 pôžičky, aj sporenie:o hmm a keď to po uzávierke nesedelo, tak hajde hľadať, a prefajkať všetky výplatné listiny:mad::mad: uff no hrúza
suklova
13.03.12,10:16
Zamenstnanec podpísal dohodu o zrážkach zo mzdy s exekútorom na základe ktorej mu máme každý mesiac zrážať 200,- Eur. Lenže podľa prepočtu /výpočet 1/3 má 3 deti a manželku/ mu vychádza čiastka nižšia na úhradu exekútorovi. Podľa mna mu nemôžem zrážať vyššiu čiastku ako 1/3 ? Iba ak by s tým zamestnanec písomne súhlasím, že? Kolegyna mi tvrdí, že mu mám zraziť, že ved sa na tom dohodol s exekútorom. kto má prosím Vás pravdu?