Klokanik1
27.07.11,16:02
zdravim mam 22rokov pochadzam z Liptova mam problem a potreboval by som snim helfnut s tym spravnym smerom.

vec sa ma takto : som zamestnany ako servisny technik pre xxx firmu , kazdy tyzden chodime na sluzobne cesty mimo okres kde vypisujeme cestovne doklady a davame ich zauctovat ekonomke , som zamestnany na dobu urcitu do konca jula a potom dodatkova zmluva + 1 mesiac do konca augusta . cestaky niesu zaplatene za poslednych asi 7-8 tyzdnov dozadu a dnes som sa rozhodol ze ukoncim pracovny pomer o cosi skor a tu je moja otazka

ako mam pokracovat ?
ake mam naroky nato ze nemam preplatene cestaky?
kedy by bolo lepsie skoncit teraz alebo az o mesiac ?

co by ste vy skusenejsi robili

vdaka :)
Braňo
27.07.11,14:06
Daj si písomne potvrdiť sumu odovzdaných vyúčtovaných cestovných náhrad - obojstranne podpis+pečiatka zamestnávateľa a následne sa rozhodni Ty.
Klokanik1
27.07.11,14:10
mna skor este zaujimalo to mi niekto vravel ale to uz bolo davno ze ak neplati cestaky 6 tyzdnov tak mam nejaky narok na odstupne alebo take daco a toto ma zaujima


poznamenavam ze som zamestnany na dobu urcitu ktora mi o mesiac konci a predlzovat ju nechcem
Tweety
27.07.11,14:11
mna skor este zaujimalo to mi niekto vravel ale to uz bolo davno ze ak neplati cestaky 6 tyzdnov tak mam nejaky narok na odstupne alebo take daco a toto ma zaujima


poznamenavam ze som zamestnany na dobu urcitu ktora mi o mesiac konci a predlzovat ju nechcem
§ 69
(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
Klokanik1
27.07.11,14:16
a otazocka , robi sa v tom rozdiel ked daky cestak neni zaplateny dajme tomu 8 tyzdnov a daky len napr 3 tyzdne ?
Tweety
27.07.11,14:19
a otazocka , robi sa v tom rozdiel ked daky cestak neni zaplateny dajme tomu 8 tyzdnov a daky len napr 3 tyzdne ?
V čom myslíš, v dôvode na okamžité skončenie PP? Máš to napísané v predch. príspevku v bode 3.
Klokanik1
27.07.11,14:28
a je niekde definovane v zakone kedy je cestak splatny ? lebo v cestakoch co vypisujeme to neni , potom by bola relativne sanca aby som sa zmestil do lehoty jedneho mesiaca od zistenia dovodu na ukoncenie pp
Tweety
27.07.11,14:31
a je niekde definovane v zakone kedy je cestak splatny ? lebo v cestakoch co vypisujeme to neni , potom by bola relativne sanca aby som sa zmestil do lehoty jedneho mesiaca od zistenia dovodu na ukoncenie pp
§36 Zákon o CN

(3) Zamestnanec je povinný do desiatich pracovných dní po dni skončenia pracovnej cesty predložiť zamestnávateľovi písomné doklady potrebné na vyúčtovanie pracovnej cesty a tiež vrátiť nevyúčtovaný preddavok. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na predloženie písomných dokladov potrebných na Vyúčtovanie pracovnej cesty a vrátenie nevyúčtovaného preddavku, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní po dni skončenia pracovnej cesty.

(4) Zamestnávateľ je povinný do desiatich pracovných dní odo dňa predloženia písomných dokladov vykonať Vyúčtovanie pracovnej cesty zamestnanca a uspokojiť jeho nároky. Zamestnávateľ môže zamestnancom, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, vo vnútornom predpise určiť dlhší čas na Vyúčtovanie pracovnej cesty, najdlhšie však do 30 kalendárnych dní odo dňa predloženia písomných dokladov.
Klokanik1
27.07.11,14:34
takze ak nemam zaplateny cestak za prvy junovy cestak tak relativne mam sancu ?
Adiks
29.07.11,07:48
Ak prešlo viac ako 20 pracovných dní od skončenia pracovnej cesty a stále nemáš vyplatené cestovné náhrady, môžeš ukončiť pracovný pomer podľa § 69 Zákonníka práce.