mio001
27.07.11,19:18
Ahojte,

mal som len DIC (od januara 2001) a teraz mam aj IC DPH (od teraz).

Budem mat uplatnovane jednoduche uct.

Je mozne pouzit faktury do teraz bez IC DPH (ked som ho nemal) a od teraz faktury s IC DPH (ked bolo pridelene)?

Napr. mobil, net mam na ICO od zaciatku ale nemam tam zakotvene IC DPH, mozem pouzit takuto fa do nakladov?

D.
Tweety
27.07.11,17:21
Ahojte,

mal som len DIC (od januara 2001) a teraz mam aj IC DPH (od teraz).

Budem mat uplatnovane jednoduche uct.

Je mozne pouzit faktury do teraz bez IC DPH (ked som ho nemal) a od teraz faktury s IC DPH (ked bolo pridelene)?

Napr. mobil, net mam na ICO od zaciatku ale nemam tam zakotvene IC DPH, mozem pouzit takuto fa do nakladov?

D.
ABy si si mohol uplatniť nárok na odpočet dph, musíš mať na faktúre uvedené IČO Dph, takže skutočnosť, že si sa stal platiteľom dph ,oznám svojím dodávateľom.
mio001
27.07.11,17:50
Ok, to viem k DPH.

... ale mozem pouzit takuto fa (bez IC DPH, napr. v januar 2011 za net) ako naklad - vydaj v jednoduchom uctovnictve pri pocitani danoveho priznania?
ladyrs
27.07.11,18:11
neviem,či som ťa pochopila..... ale IČ DPH máš mať na faktúrach len odvtedy,ako ti ho pridelili.... keď si registrovaný len odteraz,tak samozrejme na januárových faktúrach ho mať nemôžeš,keďže si ho vtedy nemal/a.....
blondy
27.07.11,18:19
Ok, to viem k DPH.

... ale mozem pouzit takuto fa (bez IC DPH, napr. v januar 2011 za net) ako naklad - vydaj v jednoduchom uctovnictve pri pocitani danoveho priznania?
faktúru z januára môžeš dať do nákladov, celú včetne DPH. Od dátumu kedy máš IČ DPH, si z dodávateľských faktúr môžeš začať uplatňovať DPH (oznám to dodávateľom, že si sa stal platcom DPH, aby tvoje IČ DPH uvádzali už na faktúrach)
mio001
27.07.11,18:31
Dakujem, som spokojny, odpoved potesila.

Ste super baby.
mio001
27.07.11,19:07
Este takto: ;-)

Ako dlho treba archivovat stare faktury (napr. z roku 2009)?

Mozem fa za rok 2011 zhromazdovat v elektronickej podobe? (napr. pri predlozeni kontrole z dan. uradu).

Dakujem este raz..
ego.mc
28.07.11,10:24
1. Desať rokov po roku, ktorého sa týkajú. (ZoDPH)
2. Vystavené - áno, prijaté - iba ak obsahujú zaručený e-podpis.