drobcek19
27.07.11,22:53
Mam momentalne druhu domacu pekaren, prva sa mi pokazila po pol roku, pieklo sa mi v nej dobre a ani jeden chlieb sa nepokazil. Bola som nutena si kupit druhu, zobrala som ibu znacku kedze ta prva sa pokazila. Mam odskusane recepty ale v tejto sa mi vobec nedari. Chlieb je tazky, upadnuty. Ked zacne pekaren piect hned spadne aj ked pekne kysol. Skusala som rozne recepty a stale rovnaky vysledok. Viete mi poradit co s tym?
alla66
27.07.11,21:04
Mam momentalne druhu domacu pekaren, prva sa mi pokazila po pol roku, pieklo sa mi v nej dobre a ani jeden chlieb sa nepokazil. Bola som nutena si kupit druhu, zobrala som ibu znacku kedze ta prva sa pokazila. Mam odskusane recepty ale v tejto sa mi vobec nedari. Chlieb je tazky, upadnuty. Ked zacne pekaren piect hned spadne aj ked pekne kysol. Skusala som rozne recepty a stale rovnaky vysledok. Viete mi poradit co s tym?
....poštuduj, určite prídeš na to, kde robíš chybu:)
http://www.porada.sk/t67035-domaca-pekaren-na-chlieb.html
http://www.porada.sk/t13226-domaci-chlieb.html
http://www.porada.sk/t97886-recepty-pre-domacu-pekaren.html
http://www.porada.sk/t21073-chlieb-v-domacej-pekarni.html
http://www.porada.sk/t100046-re-recepty-pre-domacu-pekaren.html
http://www.porada.sk/t68073-recepty-pre-domacu-pekaren.html

PS: preosievaš múku?
Fairy
28.07.11,02:58
Ak chlieb pekne nakysol a až potom padol, tak asi bude chyba v pekárni.
Ja som nikdy múku nepreosievala. Takže v tom to nebude.
pepsikova
28.07.11,04:31
...a má tá pekáreň rovnaký výkon ako tá, čo si mala?..lebo mne sa v mojej nikdy nič nepodarilo (našťastie sa pokazila a musela som ju reklamovať) a keď pečiem teraz v susedinej moje recepty, chlebíky sú krásne...ale pekáreň je výkonnejšia...
hubatá
28.07.11,04:55
A prežehnala si seba aj chlieb he?
alessi
28.07.11,04:56
Mne sa raz stalo že pekne vykysol a pri pečeni to spadlo. Bolo to pretože som bol zvedavý a pred pečenim som otvoril poklop. Vtedy mi to jediný raz spadlo. Nerobís to aj ty?
pepsikova
28.07.11,05:07
hubatá Dnes, 07:55 AM
A prežehnala si seba aj chlieb he?


...šmarjá, to treba?..ja len pred krájaním:) mimotémy
euina
28.07.11,06:10
Mne sa zo začiatku pekáreň piekla pekne a časom sa mi stávalo toto isté, nie a nie upiecť normálny chlieb, nakoniec bola chyba v pekárni, mala pokazený "programátor" alebo ako by som to nazvala, proste nepiekla podľa programu, ale ako sa jej chcelo, pekáreň som reklamovala, opravili a od vtedy maximálna spokojnosť. Je to tiež iba stroj, radím, ak je v záruke, reklamovať. Buď opravia, alebo dajú novú.
skatarinas
28.07.11,08:59
Tento problém som mala s pekárňou z Moulinex, mala som ju problém zreklamovať, až keď sme pohrozili ďalšími krokmi, uznali reklamáciu, dovtedy som si však niečo odžila a kopu surovín pokazila. Moja rada, okamžite reklamovať, je to nepodarok
viktorviktor
28.07.11,11:07
skús dať o chlp menej vody, (na odmerke aj jeden dielik urobí dosť) pri nadbytku krásne vykysne a potom spadne, dôležitá je vlhkosť múky, jej nasiakavosť, druh múky a mlyn kde sa melie, čerstvosť múky
Gina Er
28.07.11,11:09
Mam momentalne druhu domacu pekaren, prva sa mi pokazila po pol roku
mimotemynechápem,prečo si nereklamovala??
betrix
28.07.11,11:33
Nerozumiem tomuto spojeniu "zobrala som ibu znacku kedze ta prva sa pokazila". Čiže si kúpila tú istú značku, akú si mala? Lebo ak áno, tak určite postup ovládaš a chyba bude v pekárničke, tak treba reklamovať. A ak je to značka iná, tak treba pozorne prečítať návod, niekde sa dávajú najprv tekutiny, niekde je to naopak.
viktorviktor
28.07.11,11:47
"zobrala som ibu znacku - "zobrala som inú značku :-)
betrix
28.07.11,15:52
Aha, už mi to došlo, b je pri n, takže inú značku. Asi je treba dobre naštudovať postup, no a ak to nepôjde, tak reklamuj.
drobcek19
28.07.11,18:25
Ospravedlnujem sa sa chybu, je to zobrala som inu znacku. Nereklamovala som lebo mi odmietli zaplatit postovne lebo pekaren bola kupovana cez internet. Postovne by ma vyslo tolko co nova pekaren. Dlho som sa stou firmou dohadovala no nedohodla. Kupila som inu. Dnes sa celkom chlieb vydaril, asi treba prist novej pekarni na chut. Dufam ze sa to zlepsi.
betrix
29.07.11,15:19
Je to tak. Ja sa preto zdráham kupovať cez internet. výrobky sú síce lacnejšie, ale pri reklamácii to poštovné dosť stojí. Už sa mi to tiež stalo. Hádam vychytáš všetky muchy a na novú značku si zvykneš.
lujza.j
30.07.11,21:56
skús dať o chlp menej vody, (na odmerke aj jeden dielik urobí dosť) pri nadbytku krásne vykysne a potom spadne, dôležitá je vlhkosť múky, jej nasiakavosť, druh múky a mlyn kde sa melie, čerstvosť múky

dala som, chlebík už nebol ušatý:D
už pečiem nejaký ten mesiac, ale prestalo si mi dariť chlieb síce dobrý, ale ušatý
alla66
31.07.11,13:19
dala som, chlebík už nebol ušatý:D
už pečiem nejaký ten mesiac, ale prestalo si mi dariť chlieb síce dobrý, ale ušatý
...pred pečením chleba stierkou zotri zvyšky cesta zo stien nádoby....odstránia sa tým neželané uši :)
lujza.j
31.07.11,13:42
...pred pečením chleba stierkou zotri zvyšky cesta zo stien nádoby....odstránia sa tým neželané uši :)

ja ušatým volám prepadnutý chlebík;) tie chrumky zo zvyškov cesta to nie je pre mňa problém;) ale inak dík
arizona
24.01.12,06:36
Ja som konecne vyriesila zahadu,preco sa mi obcas podari upiect vyborny chlebik,lahucky ako pierko a inokedy iba taky maly,"zadrhnuty".
Kupujem chlebove zmesy v AT,neraz z jedneho sacka jeden chlebik bol dobry,ale druhy nie. Takze som vylucila,ze by chyba bola v zmesy.
Ako na potvoru,akurat,ked niekto bol u mna a chcela som sa blysnut dobrym chlebikom, chlebik sa nevydaril...:confused::mad:
Vcera, po dalsom nevydarenom /predosle boli uzasne/ som si to uvedomila!
Mam prepojenu kuchynu s obyvackou. Ked som sama,tak mam pekarnicku v kuchyni,nevadi mi pipanie,ani zvuky pri miesani cesta, hlavne, ze cely dom vonia od cerstveho chlebika.
Ale ked pridsla nejaka navsteva, tak som pekarnicku presunula do spajze,nech nerusi. /V spajzi mam asi 10 st./

Ak sa niekomu nedari upiect dobry chlieb /zostava maly, prepadnuty/,skuste porozmyslat, ci pekarnicku nemate v studenej spajzi...preneste do kuchyne,kde je teplo, tam dajte piect a porovnajte vysledok ;):)
mimosin
24.01.12,07:16
Moja skúsenosť, pekárničku mám umiestnenú na kuchynskej linke, stačí, keď buchnem s dvierkami na kuchynskej linke, ale nejaký iný malý otras a chlebík spadne.
Preto chlebík pečiem večer, keď je kuchyňa mimo prevádzky :) a vždy sa vydarí.
mirmas
22.09.12,15:47
presne toto mi uz 2x urobila nova pekaren, skusim dat nasledujucu davku s mensim mnozstvom vody. Preferujem celozrnne zmesy, tak som zvedavy. Dam vediet