dindy
28.07.11,08:51
Budeme velmi radi,ak sa tu dopatrame velmi uzitocnej informacie..ohladom nasho bytu...mali sme velmi zle obdobie-bez penazi,zdravotne problemi...jednoducho sme neplatili hypoteku.......ale uz sa vsetko vratilo spat do kolaji...banka postupila byt istej spolocnosti co sa zaobera drazbami...da sa s nimi celkom komunikovat...da sa dohodnut na zaplateni istych % vopred,co chcu do 1-2 mesiacov a potom splacat zopar rokov len peniaze,co nam banka pozicala....v pripade,keby sme to splacali priamo banke,nas byt vyjde na minimalne raz tolko preplatit.....

ale neprislo nam ziadne vyrozumenie z banky,ze to posuva inej spolocnosti...len doporucena posta s tej spolocnosti...co je vo veci...samozrejme sme s nimi hned volali...

oni nam tvrdia,ze musime komunikovat len s nimi,nie z bankou,potom volaju,ze banka od nich vyzaduje aby poslali do bytu znalca na ohodnotenie...co mi je zvlastne,pretoze neprislo rozhodnutie,ze byt ide do drazby.....v papieroch od spolocnosti mame na vyber-bud sa byt preda formou drazby,alebo ho mozeme dosplacat...my sme sa rozhodli o splatenie...a vsetko mame dohodnute telefonicky....

tak neviem,treba nieco overovat,nie je nam po voli pustit sem niekoho a riskovat,ze daju na stranku ze tento byt sa pripravuje do drazby spolu s kopiou listu vlastnictva...ked v podstate budeme pokracovat v splacani,ale inou formou


Dakujem za odpovede
Stanislav 1975
28.07.11,07:29
Budeme velmi radi,ak sa tu dopatrame velmi uzitocnej informacie..ohladom nasho bytu...mali sme velmi zle obdobie-bez penazi,zdravotne problemi...jednoducho sme neplatili hypoteku.......ale uz sa vsetko vratilo spat do kolaji...banka postupila byt istej spolocnosti co sa zaobera drazbami...da sa s nimi celkom komunikovat...da sa dohodnut na zaplateni istych % vopred,co chcu do 1-2 mesiacov a potom splacat zopar rokov len peniaze,co nam banka pozicala....v pripade,keby sme to splacali priamo banke,nas byt vyjde na minimalne raz tolko preplatit.....

ale neprislo nam ziadne vyrozumenie z banky,ze to posuva inej spolocnosti...len doporucena posta s tej spolocnosti...co je vo veci...samozrejme sme s nimi hned volali...

oni nam tvrdia,ze musime komunikovat len s nimi,nie z bankou,potom volaju,ze banka od nich vyzaduje aby poslali do bytu znalca na ohodnotenie...co mi je zvlastne,pretoze neprislo rozhodnutie,ze byt ide do drazby.....v papieroch od spolocnosti mame na vyber-bud sa byt preda formou drazby,alebo ho mozeme dosplacat...my sme sa rozhodli o splatenie...a vsetko mame dohodnute telefonicky....

tak neviem,treba nieco overovat,nie je nam po voli pustit sem niekoho a riskovat,ze daju na stranku ze tento byt sa pripravuje do drazby spolu s kopiou listu vlastnictva...ked v podstate budeme pokracovat v splacani,ale inou formou


Dakujem za odpovede

Tu ti odpovie asi danushka, ona je v tomto odborníčka, ale poviem aj ja niečo- je velmi zvláštné, že ti dražobka povolí ten úver dosplácať, to mi je velmi zvláštné, lebo dražobky buď byt vydražia, alebo pred dražbou splatíš kompletku, celý dlh- neviem o tom, že by dražobka prevzala závazok dlžníka, lebo ona by to musela teraz splatiť banke ...
A toho znalca musíš pustiť, lebo však on dáva cenu do dražby, resp. nemože byť menšia tuším ako 75% znaleckej ceny v 1 kole dražby...
Ja mám taký zlý pocit, že ťa telefonicky asi opinkali- podľa mňa buď vrátiš celý dlh naraz alebo to dajú do dražby- ja akosi tomu splácaniu čo ti sľúbili moc neverím, to som ešte o takom prípade nepočul-preto je najhoršie, keď sa dá splatnosť celého dlhu, ked to už je tak ďaleko je to velký problém...
Erzebeth
28.07.11,09:31
Hlavne komunikuj písomne. Telefón používaj na dohodnutie si stretnutia. A navštívili ste banku?
dindy
28.07.11,11:51
od tej spolocnosti nam prislo "oznamenie o zacati vykonu zalozneho prava"

na spodu je este napisane...ze od drazby bytu moze banka upustit,ak prehodnoti a schvali splatkovy kalendar....

takze mi to vychadza velmi zvlastne,ze v podstate ta spolocnost nam bude robit hovorcu? medzi nami a bankou?

je to velmi cerstve,v banke sme este neboli...pani od spolocnosti v telefone vravela,ze ked chceme ist cez banku,banka bude chciet jednorazove vyplatenie celeho dlhu...

s tou spolocnostou sme telefonicky dohodnuti,ze za cca mesiac nam daju vediet c. uctu a pod. veci,kam poslat peniaze...no a za 2 tt nam chcu poslat znalca...
Mária27
28.07.11,12:44
Choď do banky a over si možnosti. Ak by ste sa nedohodli a chcela jednorazové vyplatenie, lepšie je byt predať drahšie ako exekútor a kúpiť si iný lacnejší. Alebo skúsiť inú banku, či by hypotéku prevzala.

Mám taký dojem, že tá spoločnosť chcela odkúpiť pohľadávku a dobre na tom zarobiť. Ohodnotiť byt pred dražbou musíte dať.
draik
28.07.11,16:15
Komunikovali ste s bankou pocas svojich financnych problemov? Ziadali ste odklad splacania istiny? Ak nie, alebo banka ziadosti nevyhovela, zrejme po neuhradenych splatkach vyvolala predcasnu splatnost uveru a posunula byt do drazby na uspokojenie svojej pohladavky. Zial, kvoli nesplacaniu ste isto v uverovom registri ako neplatic = ina banka uver zrejme neposkytne.
danushka
10.08.11,20:16
Podla vsetkeho je okrem zaloznaho prava banky v tarchach na LV uz aj zapis drazobnej spolocnosti.
Stale sa mozes pokusit predat svoj byt vyhodnejsie, ale tu uz treba komunikovat s drazobkou a bankou.
Nepises kde byvas, tazko radit, ale ak by si mal kupcu, ktory Ti teoreticky da viac, nez drazobka vydrazi, netreba to vzdavat.

Otazne je vsak, aky je momentalny stav istiny s prislusenstvom u drazobky a realna trzna hodnota bytu.
Banka bude ziadat svoju istinu.
Aka je?
Uvazoval si odpredat svoj byt nejakej realitnej kancelarii, ktora ma s odkupom takychto nehnutelnosti v drazbe skusenosti a vie dost rychlo komunikovat s drazobkou?

Ak sa Ti podari zrealizovat rychlo predaj bytu tak, aby si uspokojil drazobku a ostane nejaka suma aspon na nieco v podstatne nizsom standarde a mensie, neprides o strechu nad hlavou.
negotiant
11.08.11,03:21
Obrátil by som sa na banku a ak je to v štádiu prípravy na dražbu, tak to rýchlo predal v spolupráci RK, príp. advokáta.

Aby sa to v dražbe nepredalo zbytočne pod cenu. Tak ako danuskhka spomínala, ak je to v štádiu prípravy dražby mala by byť v ťarchách už poznámka o dražbe, čo môže odrabiť aj prípadného budúceho kupujúceho.
duves
11.08.11,04:06
Banka nemohla postupiť byt tretej osobe, pretože jej byt nikdy nepatril. Predpokladam, že sa jedna o skutočnosť, že uver sa nesplaca/l a banka ako taka sama dražbu nerobí a obratila sa na dražobnú spoločnosť. Dokonca ani pohladavku z uveru nepostupila tretej osobe (to by bola velka blbosť). Zadavatel temy nech napíše po zistení ako to je. A nech nepíše veci hore nohami.
V zmluve o zriadení založneho prava su prava a povinnosti oboch zmluvnych stran, tak si to prečíta. A príde na to, ako sa maju veci až banka odstupi od úveru, napr. aj koli omeškaniu splatok, čo bude nasledovať.
Čítal si to zadavatel temy pri podpise zmluvy?