katka1608
28.07.11,09:47
Chceli by sme navštíviť nejaký dinopark v SR, alebo v ČR. Rozhodujeme sa medzi Bratislavou a Ostravou. Viem, že v BA je súčasťou aj zoo, v Ostrave neruším, tam je zase vozenie jeepmi. Bol tam už niekto? Ktorý dinopark by nám odporučil?
Prípadne môžete odporučiť nejaký iný zaujímavý výtet?
Ďakujem
Erislava
28.07.11,08:01
V dinoparku som nebola, ale minulý rok sme boli v ZOO v Zlíne. Je to naozaj krásna ZOO, veľká, vo vnútri areálu je aj kaštieľ, dá sa celá ZOO prezrieť z vláčika, alebo na pešo. Pri vstupe si treba zakúpiť program, tam je uvedené, kedy bude ošetrovateľ rozprávať o jednotlivých zvieratách, je to naozaj zaujímavé. My sme si vypočuli rozprávanie o tuleňoch, žirafách, tučniakoch, gorilách, slonoch. Dá si ísť priamo medzi klokany, opice. Ceny sú prijateľné a celý areál je vybavený stánkami, posedeniami, preliezkami.
katka1608
28.07.11,08:05
Ďakujem za radu. Ako ste tam cestovali, ak môžem vedieť? Je to ďaleko?
Gina Er
28.07.11,08:05
bola som v ZOO BA,ale nemala som žiadne deti so sebou,tak dinopark som obišla. Ak by som si mala vybrať,tak na budúce radšej ZOO Zlín-Lešná alebo Viedeň....
Discodiva
28.07.11,08:07
Zoo Zlín je fakt krásna... odporúčam.
Dinopark BA je asi akurát tak zaujímavý pre deti. Sú tam figuríny tych dinosaurov, vydávaju zvuky, niektoré sa aj hýbu.
No pre dospelého nič extra, deti však tým môžu byť unesené. Takže ak máš malé deti, mohlo by sa im to páčiť...
katka1608
28.07.11,08:08
O Zlíne som počula, vraj je tam veľmi pekná zoo. Vo Viedni ste myslela Prater?
Chceli sme nejaký výlet kvôli priateľovmu synovcovi (10), minulý rok sme boli na bobovej dráhe, tak rozmýšľam čo tento rok...
Erislava
28.07.11,08:12
Išli sme autom, cesta v pohode, v Zlíne veľmi dobré značenie, ani raz sme nepoblúdili.
Gina Er
28.07.11,08:17
O Zlíne som počula, vraj je tam veľmi pekná zoo. Vo Viedni ste myslela Prater?
Chceli sme nejaký výlet kvôli priateľovmu synovcovi (10), minulý rok sme boli na bobovej dráhe, tak rozmýšľam čo tento rok...
myslela som ZOO Viedeň,dá sa tam stráviť celý deň :)
Erislava
28.07.11,08:17
A kde na bobovej dráhe? Jedna je aj na Donovaloch a tam je zároveň rozprávková dedinka Habakuky, opičia dráha, dá sa tam vyviezť kabinkovou lanovkou a spraviť si menšiu túru. V auguste býva hontianska paráda v Hrušove, myslím že tohto roku bude 19.-21.8, je to tam pekné. Všade hudba ,stánky, pečenie chleba, staré poľnohosp. stroje, ja tam chodím s dcérou od jej 10 rokov.
katka1608
28.07.11,08:23
Bobová dráha v oščadnica-veľká rača. Vyvezie Vás tam lanovka, Je tam aj lanový park, trampolíny, dá sa tam občerstviť, prejsť. Dráha má 1 300 m a mala by byť najdlhšia na slovensku. Bolo tam fakt pekne. No ten lanový park bol skôr pre väčšie deti.
Ale inak fakt odporúčam.
Idem pozrieť tú hontiansku parádu na net, diky
Stanislav 1975
28.07.11,08:36
Ja tiež odporúčam Zlín, boli sme tam minulý rok- teraz tento mesiac ideme do Prahy- tam je tiež pekná zoo
A ako bratislavčan, neodporúčam bratislavskú zoo- od veci a ten dinopark tam? to nieje ani žiadny dinopark, je tam pár akože dinov, prejdeš to asi za 5 minút aj s občerstvením- nula bodov...
Keď slovensko, tak hádam jedine asi Bojnice znesú aké také kritéria...
čo sa týka Wiedne- jedným slovom- exkluzivita, keď k tomu pridáme ešte schonbrunn,tak je to láska ako hrom- i keď do wiedne si treba prichystať dosť veľa euráčikov...
Stanislav 1975
28.07.11,08:38
myslela som ZOO Viedeň,dá sa tam stráviť celý deň :)

aj 2 dni...:)
katka1608
28.07.11,08:43
Ďakujem za info o dinoparku, už som ho teda vylúčila z programu :-). Skúsim pozrieť čosi teda o Zlíne (veľmi veľa ľudí ho odporúča) a bojnice.
Prahu zase odporúčam ja, nebola som tam síce v zoo, ale mesto je úžasné.
Erislava
28.07.11,08:58
Bojnice sú tiež krásne. Chodím tam už 15 rokov minimálne tri razy do roka. Vždy ideme do ZOO, samozrejme prehliadka zámku, vystúpenie sokoliarov.Pred zámkom maľujú na tvár, to sa deťom páči, dá sa tam odfotiť s postavičkou Barta Simpsona, dá sa tam príjemne posedieť, vždy tam strávime celý deň.ZOO je otvorená do 19-tej hod.
katka1608
28.07.11,09:30
Aj mi do Bojníc chodíme pravidelne, je tam super.
Ťažko sa mi vymýšľa program pre 10 r. chlapca. Skôr by som chcela asi ničo aktívnejšie, ako napr. boby. Myslela som, že tie dinoparky budú čosi lepšie. Teraz akosi pochybujem, či tam ísť...
Erislava
28.07.11,09:44
Tak potom tie Donovaly.Sú tam tie boby, malá lezecká stena a to, čo som už písala.Tie Habakuky sú pekné, hrajú tam amatérski herci rôzne rozprávky a zapájajú aj publikum.Je tam niekoľko rozprávkových domčekov a v každom hrajú inú rozprávku.
osky
28.07.11,14:13
O Zlíne som počula, vraj je tam veľmi pekná zoo. Vo Viedni ste myslela Prater?
Chceli sme nejaký výlet kvôli priateľovmu synovcovi (10), minulý rok sme boli na bobovej dráhe, tak rozmýšľam čo tento rok...

prater nie je Zoo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
je to kolotocovy,adrenalinovy raj;)
oplati sa ale priprav sa nielen na diabolske zazitky,ale aj na diabolske ceny.....

Zoo je v schönbrune,pri zamku ale vchod je z opacnej strany.je nadherna-hoci poznam ju len z novin a obrazkov,este som sa tam nedostala.snad tento rok uz dakedy zajdeme....
je to prva europska zoo vobec.a maju tam teraz rozne nove mlade prirastky,takze je urcite o co stat.
osky
28.07.11,14:20
inak,kto ma casa peniaze,vo Svajciarskom su okrem ineho krasne medvede- ale inak si treba prichastat peniazky.