katkas
16.01.06,12:14
Na materskej som od jula 2005. Dovtedy som pracovala. AKo sa bude robit rocne zuctovanie, resp. do prijmu sa zahrna aj materska? A do kedy mam dat zamestnavatelovi ziadost o vykonanie rocneho zuctovania?
Tweety
16.01.06,11:18
Na materskej som od jula 2005. Dovtedy som pracovala. AKo sa bude robit rocne zuctovanie, resp. do prijmu sa zahrna aj materska? A do kedy mam dat zamestnavatelovi ziadost o vykonanie rocneho zuctovania? O zúčtovanie požiadaš zamestnávateľa do 15.2.2006. Materská sa počíta do tvojho príjmu len vtedy, ak by si uplatňoval odpočet na teba manžel.:eek:
katkas
17.01.06,08:47
A co je pre mna vyhodnejsie, resp. mohol by si uplatnit odpocet na mna manzel, kedze poberam matersku? Nie rodicovsky prispevok. Lebo rocne zuctovanie sa robi kazdemu zamestnancovi, aj ked odrobil len cast roka.
Terezia Dzuganova
17.01.06,09:13
Tvoj zamestnávateľ Ti na Tvoje požiadanie a podpísanie urobí ročné
zúčtovanie dane, kde sa Ti počía iba príjem keď si pracovala.Materská
Tebe do príjmu neide, čiže sa Ti oplatí urobiť ročné zúčtovanie dane.
Ak Tvoj príjem s materskou nepresiahol 87936,- tak rozdiel medzi tým
si môže uplatniť aj Tvoj manžel u svojho zamestnávateľa.
Tweety
17.01.06,09:18
A co je pre mna vyhodnejsie, resp. mohol by si uplatnit odpocet na mna manzel, kedze poberam matersku? Nie rodicovsky prispevok. Lebo rocne zuctovanie sa robi kazdemu zamestnancovi, aj ked odrobil len cast roka. Požiadaš mzdárku o potvrdenie tvojho príjmu za rok 2005, Manžel si uplatní na Teba odpočet rozdielu nezdaniť. časti. Tvoj príjem+MD-nezdaniteľná časť a ten rozdiel si môže podľa zákona uplatniť ako odpočet.:eek: A ešte
požiadaš o ročné zúčtovanie u svojho zamestnávateľa.
katkas
17.01.06,12:58
Dakujeeeem. Takze zo zavislej cinnosti, ked som este robila sa zaratava hruby prijem, aj s nahradami za dovolenku?
ajobs
17.01.06,13:03
Dakujeeeem. Takze zo zavislej cinnosti, ked som este robila sa zaratava hruby prijem, aj s nahradami za dovolenku?

Samozrejme, aj s náhradami za dovolenku.
Tweety
17.01.06,13:04
Dakujeeeem. Takze zo zavislej cinnosti, ked som este robila sa zaratava hruby prijem, aj s nahradami za dovolenku?
Všetko je to tvoja HM, ktorá podlieha zdaneniu.:eek: