vierkaskk
28.07.11,15:51
Ja som navrhovateľ, a v návrhu na rozvod manželstva som uviedla, aby dve maloleté deti súd zveril mne do starostlivosti, a aby súd zároveň zaviazal odporcu platiť výživné na tieto dve deti vo výške 200.-€ mesačne. Teraz mi súd doručil úradné tlačivo, kde okrem iného je otázka, či súhlasím, aby súd rozhodol vo veci bez vytýčenia pojednávania.
Čiže mám tomu rozumieť tak, (že ak budem súhlasiť), súd bez pojednávania určí výživné v takej výške ako navrhujem, alebo súd bez pojednávania potom sám (bez mojej prítomnosti a argumentácie) určí výšku výživného, a mne príde len rozsudok?
Bojím sa aby ma súd "neobabral", lebo na tomto súde má odporca známosti.
Ďakujem za radu.
Vierka
vierkaskk
29.07.11,04:02
Prosím Vás, skúste mi niekto poradiť. Ďakujem.
pepsikova
29.07.11,04:14
Prosím Vás, skúste mi niekto poradiť. Ďakujem.

...vydrž trošku, príde právnička a poradí ti presne..
..ja osobne by som nesúhlasila, aby sa o mne a mojich deťoch rozhodovalo bezo mňa...a ak si si vedomá, že odporca má na súde známosti, môžeš s tým niečo urobiť, pokiaľ sa začne pojednávanie, napr- zaujatosť súdu a pod.
pepsikova
29.07.11,05:55
...dodám ešte, že síce nepíšeš, ako staré máš deti, ale 200€ nie je moc pre dve deti..pokiaľ chodia do školy, zohľadni všetky výdavky a sumu zvýš..a rozhodne nesúhlas so samopojednávaním...musíš dostať možnosť vyjadriť a obhájiť svoje stanovisko a aj výšku výživného...
vierkaskk
30.07.11,08:06
Deti majú 15 r. a 17 r. Ja som nezamestnaná od 02/2011. Podporu mám cca 420,-€. Odporca má hrubý mesačný príjem 720,-€ (v čistom 500,-€). Ja, a odporca sme spoluvlastníci trojizbového bytu, za ktorý do fondu opráv a služby za byt platíme spoločne, a to v sume 165,-€. Energie za byt (spolu cca 60,-€) už nebudem platiť, lebo ja v tom byte už nebývam (odsťahovala som sa k rodičom). To bude (myslím si) platiť odporca, keďže v tom byte ostal bývať a byt užíva. Máme spoločnú pôžičku, a tú splácame spoločne v sume 250,-€. Ja, aj odporca máme ešte nejaké "drobné" pôžičky približne v rovnakých výškach, od nebankových spoločností, ale tie si (asi) budeme platiť každý samostatne.
verkaz
30.07.11,08:17
Podľa toho čo tu uvádzaš, naozaj nemá z čoho viacej výživné. Ak sa mu zlepší jeho situácia, tak si požiadaj o zvýšenie výživného.
Ak manžel proti Tvojmu návrhu nepodá protest, tak môže súd rozhodnúť bez pojednávania tak, ako to navrhuješ.
vierkaskk
30.07.11,20:12
Chcela by som aj vedieť, aké mám šance uspieť s mojím návrhom, ak budem žiadať riadne pojednávanie.
verkaz
31.07.11,20:11
Také isté, len to bude asi trvať dlhšie.
gogol99
10.08.11,10:13
Čo tak striedavá starostlivosť, aby deti neboli nástrojom boja medzi rodičmi? Otec sa namiesto peňazí bude o deti riadne starať (ak má záujem) a je po problémoch s výživným. Logicky na to nebude môcť nikto tvrdiť, že výživné poslúži na vylepšenie životnej úrovne matky.
focalor
11.08.11,06:18
vec by som nechal na sude prejednat bez nariadenia pojdenavania len v pripade, ak ide o 100 % jednoznacny pripad, ale pri rozhodovani nasich sudov tomu tak nie je, cize stale radsej napisem, ze nesuhlasim s rozhodnutim veci bez nariadenia pojednavania, stale mas moznost na pojednavani ustne uviest vo veci vsetko, co povazujes za potrebne...