DANUS
16.01.06,12:47
Mala by som otazocku. Sme spolocenstvo a ako predseda je zvoleny vlastnik ktory je zivnostnikom. Od 1.8. 2005 do 1.03. 2006 ma pozastavenu cinnost. Ma s nim spolocenstvo uzavriet dohodu kedze ma pozastavenu cinnost lebo ako inak spolocenstvo vyuctuje platbu?
Janca
16.01.06,12:33
Akonáhle je uznesením a zhromaždením vlastníkov schválený do funkcie predsedu, nepotrebuje žiadnu dohodu. Odmena za výkon funkcie mala byť tiež schválená. Voči okoliu vystupuje ako štatutár Vášho SVB.
Ak by robil túto činnosť "vo vlastnom mene, na vlastný účet", už by ste boli spravovaný niekým iným - tj. na jeho živnosť a pochybujem, keby ju aj nemal pozastavenú, že v nej má aj činnosť - "správa nehnuteľnosti".
Zaujímalo by ma, ako ste ho platili do 1.8.2005 ????? Snáď nie na ním vystavenú faktúru ???
DANUS
16.01.06,13:05
Neviem ako to riesila, proste zobrala mzdu od 11,12. 2005 a od januara berie dalej hovorila ze nam to bude robit na zivnost ale v zivnosti ma uvedene stavebnu cinnost, co by sme mohli spravit alebo ako to riesit urcite nie je snou urobena ziadna dohoda. Co mozem pd nej pytat?
GabiZ
16.01.06,13:20
No podľa mňa na živnosť to robiť nemôže, pokiaľ nemá na túto pracovnú činnosť založenú túto živnosť. Čo sa týka dohody, už bolo spomínané, že nie sú príliš vhodné z dôvodu, že by to nemala byť opakujúca sa činnosť. A funkcia predsedu je opakujúca sa činnosť. Tiež bojujem s touto dilemou, akou zmluvou ošetriť, že poberá odmenu, pretože v zmluve o spoločenstve je síce napísané, že bude odmeňovaný a máme schválenú aj výšku, ale z hľadiska pracovného vzťahu neviem, aká zmluva by bola najlepšia. Každopádne na tú živnosť, ktorú má doteraz asi nie.
DANUS
16.01.06,13:47
Tak ako riesit vie niekto?????????????????
DANUS
16.01.06,14:31
Vie mi niekto poradit?
DANUS
17.01.06,06:07
Vie niekto poradit???
Janca
17.01.06,06:19
intermont, určite nie na faktúru, ani dohodu. Píšem ešte raz - je to odmena štatutára.
Prečo chcete robiť všetko cez nejaké dohody alebo faktúry. Urobte len výpis uznesenia (na A4), kde uvediete, že uznesením a schôdzou bolo dohodnuté pravidelné vyplácanie alebo ročné vyplácanie odmeny štatutára vo výške tej a tej. Odmena bude zdaňovaná pri zdroji preto a preto (je to pzč), urobíte štvrťročné hlásenia na DU (predpokladám, že registráciu na DU ako platiteľ dane z príjmu zo závislej činnosti máte) a je to. Práva a povinnosti predsedu sú zakotvené v zmluve o SVB, ak má na starosti náhodou peniaze tak dohodu o hmotnej zodpovednosti. Toto rozhodnutie nech podpíše rada, alebo revízna komisia, alebo aké orgány ešte máte v SVB zriadené.