LSM691
28.07.11,23:52
Podala som navrh o vysporiadanie BSM /zastupovala ma právnička/.Podala žiedosť o oslobodenie od sudnych poplatkov,ktorej vyhoveli.Právničke som zaplatila zálohu.Medzitým sme sa s exmanželom dohodli,takže návrh som stiahla.Ak som bola oslobodená od súdnych poplatkov nevzťahuje sa to aj na odmeny právnikovi? Máte s tým niekto skúsenosť?Ďakujem
riccado
29.07.11,04:14
nevztahuje
Mila123
29.07.11,04:23
Podala som navrh o vysporiadanie BSM /zastupovala ma právnička/.Podala žiedosť o oslobodenie od sudnych poplatkov,ktorej vyhoveli.Právničke som zaplatila zálohu.Medzitým sme sa s exmanželom dohodli,takže návrh som stiahla.Ak som bola oslobodená od súdnych poplatkov nevzťahuje sa to aj na odmeny právnikovi? Máte s tým niekto skúsenosť?Ďakujem
ale to určite nie....škoda, že k dohode nedošlo ešte pred podaným návrhom na súd......právnička urobila úkony a určite ti vystaví účet....
AlaNR
29.07.11,05:20
Právnička si svoju prácu urobila bez ohľadu na to, či si bola oslobodená od súdnych poplatkov alebo nie.
Ona papiere nachystať musela. Že ste sa už potom s mužom dohodli, nie je jej problém
pandorasbox
29.07.11,05:47
poplatky na právne úkony a súdne poplatky sú odlišné plnenia. Súd nerozhodol a nekonal, preto neurčuje poplatok, ale právnička konala na základe Tvojej žiadosti, venovala Tebe svoj čas, mala materiálne a správne náklady, ktoré automaticky vyfakturuje. Prajem veľa šťastia do budúcnosti