bui
16.01.06,13:04
Uctovnictvo novovzniknutej firmy v Omege som zacala robit v novembri. Firma dosiahla stratu. Chcem ukoncit rok...nie sme platci DPH...a neviem co vsetko treba urobit.
Prve som si vytlacila vysledovku,zistila som HV....mame len HV z beznej cinnosti a to stratu. Tak som cez interny doklad zauctovala len predpis dane zrazenej z urokov 591/341...spustila som kontrolu dokladov, opravila hlasene chyby. Potom som urobila uzavierku uct.dokladov A, uzavierku skladu, IM zatial nemame, ani kurz.rozdiely. No a nakoniec som urobila uzavierku..teda ucet 710,prevod HV... na 702 a uzavretie uctov na 702,...nakoniec si vytlacim vykaz ziskov a strat a suvahu. Staci to? Alebo som na nieco zabudla? Mala som si vytlacit aj nieco ine?a zalozit?
Vytlacila som si hlavne knihy za mesiac november a december a aj dennik...treba aj knihu analytickej evidencie?
slnko
16.01.06,12:18
Malo by to byť všetko. Ja osobne netlačím účtovný denník ale knihu analytickej evidencie, pretože obsahuje súčty za jednotlivé účty, je prehľadnejšia.:)
bui
16.01.06,13:14
dakujem.len som si nebola ista, pretoze som tu na porade niekde citala, ze bolo treba este pred zauctovanim 591/341 vytlacit vykaz ziskov a strat a suvahu....nechapem preco...vraj aby bol zdokladovany HV pred zdanenim...
slnko
16.01.06,18:20
áno, to máš pravdu, tlačí sa aj výsledovka pred zdanením (pre vyčíslenie zisku, z ktorého sa potom vychádza pri výpočte dane. Ale u Teba ide iba o zaúčtovanie dane z úrokov, máš stratu, takže o nič nejde. A okrem toho výsledovka komplexná obsahuje údaje bez zaúčtovania dane a okrem toho, kedykoľvek sa dá vrátiť a vytlačiť čokoľvek aj pred uzavretím roka.
babenko1
16.01.06,18:59
myslím, že teraz už stačí urobiť len prechod do r. 2006 :)