Tohocasu
29.07.11,10:10
Dobry den,

chcel by som sa opytat ohladom moznosti kontroly zo socialnej poistovne.
Na vysvetlenie: pred par tyzdnami som si zlomil kotnik a budem PN cca 6 tyzdnov, mam uz vsetko podpisane a potvrdene aj od lekarky, ktora mi dala vychadzky od 10 - 12 a od 13 - 15. brat ma pozval, aby som u neho stravil vikend alebo sa vecer zastavil na navstevu. s prevozom nie je problem, pretoze aj na kontroly ma bezne vozia autom. Otazkou je, ci moze prist kontrola zo socialky aj vecer, respektive cez vikend?
Mate s tym niekto skusenosti alebo je to niekde v zakone urcene? pretoze prerabat kvoli jednemu dnu PNku sa mi moc nechce a zase by bolo neprijemne, keby som mal mat problemy kvoli jedinemu vyletu, ked inak som furt doma...

Dakujem vsetkym za odpoved a prajem pekny den
ivka70
29.07.11,08:57
Ano, kontrola moze prist aj vecer aj cez vikend (poznam pripad, v sobotu o 21,00 hod.).
Ak ti pride kontrola prave vtedy, je to porusenie liecebneho rezimu a prides o nemocenske davky na zbytok PN. (teda na 30 dni)

Odporucam pocas PN navstevu uskutocnit len pocas vychadzok alebo nech brat pride k tebe.
Xanti
29.07.11,09:02
Ivka opravím ťa trošku

Vylúčenie nároku na výplatu

odo dňa porušenia liečebného režimu určeného lekárom do skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, najviac v rozsahu 30 dní
za dni, počas ktorých má poistenec nárok na výplatu materského

Nepríde na zvyšok PN o nemocenské dávky ale len na najbližších 30 dní.

zdroj : http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s#vylucenie-naroku-na-vyplatu
ivka70
29.07.11,09:06
XANTI, mas pravdu, ale kedze je uz par tyzdnov na PN a PN predpokladana je 6 tyzdnov, tak tych 30 dni je prakticky do konca PN :)
Ale dik za opravu.
Xanti
29.07.11,09:07
Ivka
ale PN sa môže predlžiť o čas rehabilitácie. :D
ivka70
29.07.11,09:09
Ale hej, ved som to doplnila do povodneho textu ....
Xanti
29.07.11,09:20
Všimla som si :D
Tohocasu
29.07.11,09:28
dakujem za odpoved! :) to ci pridem o nahradu a podobne uz pre mna nie je rozhodujuce, len som chcel vediet, ci mozem chodit na navstevy... na to som uz odpovedal dostal, takze mozte locknut temu
Xanti
29.07.11,09:41
Tohocasu,
tému môžeš zamknúť ty.