patricia00
29.07.11,11:10
Prajem pekný deň,

mala by som jednu otázku týkajúcu sa rušenia živnosti. V máji 2008 som si založila živnosť s podporou úradu práce (dostala som dotáciu) a chcela by som ju zrušiť. Ubehli viac ako 3 roky a po zrušení by som sa chcela nahlásiť na úrade práce. Môžem tak urobiť hneď po zrušení alebo je tam nejaka doba, počas ktorej po zrušení nemôžem byť evidovaná na úrade práce. Niekto mi spomínal, že 4 roky po zrušení, sa nesmiem nahlásiť na úrade ako uchádzač o zamestnanie.

Ďakujem za každú odpoveď
Xanti
29.07.11,09:11
Môžeš sa hned po zrušení zahlasiť na UP.
patricia00
29.07.11,09:12
Myslela som, že po zrušení sa nesmiem 4 roky nahlásiť na úrade. Až po uplynutí tejto doby. Ďakujem
rodina1
29.07.11,09:13
Prajem pekný deň,

mala by som jednu otázku týkajúcu sa rušenia živnosti. V máji 2008 som si založila živnosť s podporou úradu práce (dostala som dotáciu) a chcela by som ju zrušiť. Ubehli viac ako 3 roky a po zrušení by som sa chcela nahlásiť na úrade práce. Môžem tak urobiť hneď po zrušení alebo je tam nejaka doba, počas ktorej po zrušení nemôžem byť evidovaná na úrade práce. Niekto mi spomínal, že 4 roky po zrušení, sa nesmiem nahlásiť na úrade ako uchádzač o zamestnanie.

Ďakujem za každú odpoveď

Ak si si neplatila dobrovoľne poistenie v nezamestnanosti, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Tento fakt však neovplyvňuje to, že sa nemôžeš na úrad práce zaevidovať ako uchádzač o zamestnanie, avšak bez nároku na dávku v nezamestnanosti.
Xanti
29.07.11,09:13
Ak zrušíš živnosť hned na druhý deň sa môžeš ísť zaevidovať na UP.
patricia00
29.07.11,09:16
Ďakujem pekne za odpoveď. Príjemne ste ma potešili. Živnosť sa mi už neoplatí, preto ju chcem zrušiť.
Xanti
29.07.11,09:18
Hm,
ale nárok na podporu v nezamestnanosti ti nevznikol pokiaľ si si sama neplatila tiet odvody dobrovolne.