alyssa201
29.07.11,17:25
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu ako postupovat pri nevyplateni stravnych listkov. Pracovala som na zmluvu s dobou urcitou, ktora uplnynula minulym mesiacom, a tym som aj ukoncila pracovny pomer so spolocnostou, prisli mi domov dokumenty,ktore som podpisala a posielala spat, potom mi uctovnicka firmy zaslala papier, ze jej mam este podpisat dovolenkovy listok a ze po jeho prijati mi zasle stravenky na adresu bydliska no doteraz nic. Vo vyplatnej paske su vedene ako zrazka z platu tak si myslim, ze mali byt vyplatene do konca 7/2011. Pracovnu zmluvu som skoncila poslednym dnom 6/2011. Takze ciastka za stravenky bola stiahnuta zo mzdy, zaslane alebo nejak inak dorucene mi neboli tak by som rada chcela vediet ako by som mala postupovat, bud vo vrateni tej zrazky, alebo aby mi ich zaslalo uctovne oddelenie firmy. Dakujem
Gina Er
29.07.11,15:27
možno iba zabudla....prečo sa neopýtaš dotyčnej účtovníčky?
alyssa201
29.07.11,15:41
pretoze po prve je to jej praca a take nieco ako zabudnut si nema co dovolit, je platena za pracu nie za zabudlivost, a po druhe mala dost prilezitosti najmenej tri za tento mesiac, kedy som ju ziadala o vyriesenie tohto problemu ci telefonicky, ci pisomne a nic... takze ak sa nema k cinom musim riesit sama...
Xanti
29.07.11,17:12
pretoze po prve je to jej praca a take nieco ako zabudnut si nema co dovolit, je platena za pracu nie za zabudlivost, a po druhe mala dost prilezitosti najmenej tri za tento mesiac, kedy som ju ziadala o vyriesenie tohto problemu ci telefonicky, ci pisomne a nic... takze ak sa nema k cinom musim riesit sama...
mimotemyFúha,
aké ostré slová. Určite ty si nezabudla nikdy na nič, ty si robot. A to isté očakávaš aj od účtovníčky, ktorá ani spávať nemôže bo v kuse myslí na teba. Nemá inej povinnosti len myslieť na teba a tvoje stravenky.
alyssa201
30.07.11,12:19
v ramci svojich pracovnych povinnosti som urcite nezabudla na nic, a ked uz zastavam nejaku poziciu a robim nieco pre ludi tak to robim zodpovedne mno neviem ci by sa niekto usmieval keby nema vyplatene stravenky za cely mesiac zato, ze na neho uctovnicka zabudla hlavne, ze nazabudla vo vyplatnej paske uviest zrazku a vobec nechapem preco by som sa teraz nad tym mala zamyslat, je to jej povinnost a zodpovednost za svoju pracu, ale nemienim tu teraz rozoberat debiliny aspon vidim tu inteligentnu uroven slovakov, nechapem ani naco tato stranku vobec existuje, ked namiesto toho, aby sa tu riesili dotazy riesime niekoho zabudlivost, pricom o to ani nejde lebo firma ich nechce vyplatit ... je to tu uplne ubohe a aj lutujem, ze som sem davala nejaky prispevok aspon vidiet, ze sa tu rozumiete uctovnictvu a jeho problemom ako rosnicka pocasiu ...
alyssa201
30.07.11,13:01
mimotemyFúha,
aké ostré slová. Určite ty si nezabudla nikdy na nič, ty si robot. A to isté očakávaš aj od účtovníčky, ktorá ani spávať nemôže bo v kuse myslí na teba. Nemá inej povinnosti len myslieť na teba a tvoje stravenky.

no predstav si, ze ocakavam, ze bude mysliet na moje stravne listky tak isto ako aj na stravne listky ostatnych ked tam cely den sedi, pije kavu a pozera cez okno aky je pekny den, moze byt aj schopa vykonat pracu tak ako sa patri a ako sa od nej ziada, si predstav, ze ludia pracuju preto aby dostavali svoju mzdu, ku ktorej patria aj stravenky takze nechapem dovod pre aky by som mala plakat nad chudatkom uctovnickou, ze nahodou zabudla, nabuduce jej aj zatlieskame, ked nahodou zabudne aj cele vyplaty zaslat nie????
KEJKA
30.07.11,14:25
v ramci svojich pracovnych povinnosti som urcite nezabudla na nic, a ked uz zastavam nejaku poziciu a robim nieco pre ludi tak to robim zodpovedne mno neviem ci by sa niekto usmieval keby nema vyplatene stravenky za cely mesiac zato, ze na neho uctovnicka zabudla hlavne, ze nazabudla vo vyplatnej paske uviest zrazku a vobec nechapem preco by som sa teraz nad tym mala zamyslat, je to jej povinnost a zodpovednost za svoju pracu, ale nemienim tu teraz rozoberat debiliny aspon vidim tu inteligentnu uroven slovakov, nechapem ani naco tato stranku vobec existuje, ked namiesto toho, aby sa tu riesili dotazy riesime niekoho zabudlivost, pricom o to ani nejde lebo firma ich nechce vyplatit ... je to tu uplne ubohe a aj lutujem, ze som sem davala nejaky prispevok aspon vidiet, ze sa tu rozumiete uctovnictvu a jeho problemom ako rosnicka pocasiu ...


no predstav si, ze ocakavam, ze bude mysliet na moje stravne listky tak isto ako aj na stravne listky ostatnych ked tam cely den sedi, pije kavu a pozera cez okno aky je pekny den, moze byt aj schopa vykonat pracu tak ako sa patri a ako sa od nej ziada, si predstav, ze ludia pracuju preto aby dostavali svoju mzdu, ku ktorej patria aj stravenky takze nechapem dovod pre aky by som mala plakat nad chudatkom uctovnickou, ze nahodou zabudla, nabuduce jej aj zatlieskame, ked nahodou zabudne aj cele vyplaty zaslat nie????
prečo tu?
Postavila si sa tej dotyčnej zoči voči a povedala si jej to priamo a takto?
Určite by už na teba nikdy nezabudla :), ale hlavne, riešila by si to na správnom mieste.
veronikasad
30.07.11,17:28
no predstav si, ze ocakavam, ze bude mysliet na moje stravne listky tak isto ako aj na stravne listky ostatnych ked tam cely den sedi, pije kavu a pozera cez okno aky je pekny den, moze byt aj schopa vykonat pracu tak ako sa patri a ako sa od nej ziada, si predstav, ze ludia pracuju preto aby dostavali svoju mzdu, ku ktorej patria aj stravenky takze nechapem dovod pre aky by som mala plakat nad chudatkom uctovnickou, ze nahodou zabudla, nabuduce jej aj zatlieskame, ked nahodou zabudne aj cele vyplaty zaslat nie????
si predstav, že stravné lístky nekupuje účtovníčka (zo svojho platu), ale živnostník, alebo konatel a učtovníčka nemôže túto jeho "zábudlivosť" nijako ovplyvniť ...

Nároky zamestnanca vyplývajúce zo Zákonníka práce, rieši Inšpekcia práce - ak si takúto pomoc čakala od poraďákov ...
alyssa201
30.07.11,19:14
prečo tu?
Postavila si sa tej dotyčnej zoči voči a povedala si jej to priamo a takto?
Určite by už na teba nikdy nezabudla :), ale hlavne, riešila by si to na správnom mieste.

tak velmi rada by som sa s nou stretla len bohuzial nieje az tak blizko, lebo zakladna je dost vzdialena, ale ak by bola prilezitost velmi rada by som s nou komunikovala inak ako telefonom :) alebo postou
alyssa201
30.07.11,19:22
si predstav, že stravné lístky nekupuje účtovníčka (zo svojho platu), ale živnostník, alebo konatel a učtovníčka nemôže túto jeho "zábudlivosť" nijako ovplyvniť ...

Nároky zamestnanca vyplývajúce zo Zákonníka práce, rieši Inšpekcia práce - ak si takúto pomoc čakala od poraďákov ...

tak mi je dost jasne, ze ich nekupuje uctovnicka zo svojho ale koncia nakupene u nej a viem, ze bola poverena aby tieto veci doriesila najneskor do konca tohto mesiaca, tak z dobreho zdroja viem, ze tie stravenky su u nej a lezia v stole, ani mi tak nejde o tie stravenky ale o tu jej korektnost akou sa ohana, mno ak by nebolo preco kaslala by som na par straveniek ale ide mi tam skor o princim, tak prinajhorsom sa teda obratim na tu inspekciu prace ... tak necakala som, ze mi niekto da uplny navod s bodmi co spravit ale napriklad staci aj taka informacia teda akou aj ta inspekcia aj to je teda rada, a v podstate aj nieco kde sa mozem aj dalej informovat, ale reakcie, ktore boli uplne od veci toho, co ma zaujimalo ma dost prekvapili, lebo nemala som pocit, ze by som chcela riesit zabudlivost uctovnicky a podobne, pretoze viem, kde je klinec zakopany a je to v tom, ze natahuju vsetko, co sa da a nerobim to len pre seba ale aj v pripade ostatnych, lebo neraz sa stalo pani uctovnicke, ze vyplaty, ktore ona rozposiela skoncili na uctoch tam kde nemali, tak som dost informovana o sikovnosti v jej praci a hlavne ochote a tak dalej, takze keby nemam dovod neotocila by som sa s otazkou sem, stranka mi bola inak odporucena, ze tu by som mohla najst odpoved, takze ak ta otazka nebola na tom najspravnejsom mieste uverejnena a nezaoberate sa takym niecim tak v pohode stacilo napisat tu neriesime a hotovo a nie rozoberat zabudlivost ako niektori, takze dakujem za radu asi sa obratim na ten inspektorat :)
ivka70
30.07.11,19:23
tak velmi rada by som sa s nou stretla len bohuzial nieje az tak blizko, lebo zakladna je dost vzdialena, ale ak by bola prilezitost velmi rada by som s nou komunikovala inak ako telefonom :)

mimotemy V tom pripade ma celkom zaujima ako vies, ze
"cely den sedi, pije kavu a pozera cez okno aky je pekny den"
Xanti
30.07.11,19:34
.... ale reakcie, ktore boli uplne od veci toho, co ma zaujimalo ma dost prekvapili, lebo nemala som pocit, ze by som chcela riesit zabudlivost uctovnicky a podobne, ....
mimotemy Alyssa
je to o ľuďoch. Tiež ked si spätne prečítaš svoje príspevky nie si príjemná. Skôr pôsobíš panovačne a drzo. Tak sa nediv za tie reakcie. Ty môžeš súdiť iných a oni teba nie?
veronikasad
30.07.11,21:53
alyssa201, čítala som ešte raz tvoj prvý príspevok. Firmy spravidla dávajú stravné lístky zamestnancom vopred (na začiatku kal.mesiaca) - tak im to ukladá Zákonník práce. Nebol to aj tvoj prípad ? Vtedy ti už firma nemá čo doplatiť a na SL čakáš zbytočne. Zrážka zo mzdy sa uplatní za bežný kalendárny mesiac, nie vopred ako boli poskytnuté stravné lístky.
alyssa201
31.07.11,05:52
alyssa201, čítala som ešte raz tvoj prvý príspevok. Firmy spravidla dávajú stravné lístky zamestnancom vopred (na začiatku kal.mesiaca) - tak im to ukladá Zákonník práce. Nebol to aj tvoj prípad ? Vtedy ti už firma nemá čo doplatiť a na SL čakáš zbytočne. Zrážka zo mzdy sa uplatní za bežný kalendárny mesiac, nie vopred ako boli poskytnuté stravné lístky.

ano viem, ze by to tak malo byt, ale bohuzial tam sme listky dostavali bud s vyplatou alebo az po vyplate a toto je ten pripad, takze za ten mesiac 6/2011 boli riadne vedene aj ako zrazka na vyplatnej paske a doteraz sa neobjavili. To, ze sme ich dostavali tak neskoro bolo preto, lebo vedeniu sa zdalo zbytocne zasielat ich skor aby neminuli peniazky za postovne tak cakali na sofera, ktory pravidelne raz za mesiac chodil zbierat nejake potrebne veci cca 15-17. den v mesiaci. Nakolko mi ten mesiac koncila s nimi zmluva na dobu urcitu som ich vopred informovala, ze nemam zaujem o dalsiu spolupracu tak uz ten mesiac sa nieco stalo s listkami ale len voci mojej osobe lebo do konca toho mesiaca som bola riadne zamestnancom. Po mojom odchode bola poverena ista uctovnicka, ze teda ma so mnou doriesit potrebne zalezitosti tak so mnou komunikovala len postou a telefonom. Zasielala mi na tri-styri krat rozne dokumenty, a v kazdom liste nezabudla zdoraznit, ze stravenky mi budu zaslane postou do konca mesiaca 7/2011 a stale nic, snazila som sa dovolat aj piatok uz vlastne posledny pracovny den tohto mesiaca vraj sa nato pozrie ... a toto rozprava dookla ...uz bude 8/2011 a nemam dorieseny 6/2011 tak mozno mi zostane len ten inspektorat, len nechcela som teda hned riesit tuto vec az tak hlboko cez inspektoraty ale ked sa inak nebude dat .... neviem
srska
31.07.11,06:03
listom im daj termín aj s upozornením, že po termíne to budeš riešiť cez ip.
alyssa201
31.07.11,06:20
mimotemy Alyssa
je to o ľuďoch. Tiež ked si spätne prečítaš svoje príspevky nie si príjemná. Skôr pôsobíš panovačne a drzo. Tak sa nediv za tie reakcie. Ty môžeš súdiť iných a oni teba nie?


tak nie su asi prijemne ok, ale ani rady neboli prijemne, ked pomaly z tych rad vyplinie, ze mam ist tu uctovnicku potlapkat po pleci, ze sak ok kludne zabudaj aj nadalej ja budem robit zadara ... ok je to teda o ludoch vsimla som si teda tak skor som cakala nejaku radu ako od veroniky, ktora teda tomu venovala kusok svojho casu a napisala mi k teme ale ostatny len blbosti, co neviem naco mam aj vobec citat, mno ja by som skor chcela vidiet ostatnych keby sa snazili nieco vyriesit a pridu mu take odpovede, co posobila otazka s temou SL drzo a arogantne,?? ked som dostala odpoved, ze uctovnicka nemoze kvoli mne spavat ? mala som skor pocit, ze to tu funguje ako porada nie ako skoro chat ... mno neviem s tym sudenim kto zacal skor ... pri citani odpovedi ...
alyssa201
31.07.11,06:24
listom im daj termín aj s upozornením, že po termíne to budeš riešiť cez ip.

dakujem, vyskusam aj takyto list, skusim asi v pondelok este raz telefonicky a potom teda aby to bolo aj na papieri :)
alyssa201
31.07.11,06:30
mimotemy V tom pripade ma celkom zaujima ako vies, ze
"cely den sedi, pije kavu a pozera cez okno aky je pekny den"

velmi jednoducho, ak niekto robi riadne, zodpovedne a sustredene nema cas na nic a praca zabere cely den, ale ak vyzera uctovnictvo tak ako vyzera tam neverim, ze travi dostatok casu svojou pracou lebo hladat si vyplatu na cudzom ucte a podobne chyby su podla mna len rychlo a nekvalitne odvedene minuty ...