whiscool
29.07.11,16:48
Chcem sa spytat. manzelke prisiel list do vlastnych ruk , ale ona opatruje v rakusku , je to dopis zo skoly ci ju prijali alebo nie , ale pride az za mesiac ake su moznosti aby som ja ako manzel mohol zasielku prevziat ?
arizona
29.07.11,14:59
-musis mat splnomocnenie na preberanie posty
-alebo ukecas postarku,aby ti ho dala ,alebo aby ho ulozila na poste,pokym pride zena domov

.-)
veronikasad
29.07.11,15:07
zásielku určenú do vlastných rúk pošta na žiadne splnomocnenie nevydá. Po uplynutí úložnej doby sa vráti odosielatelovi.

Neviem či je možné využiť službu "doposielanie pošty" aj do zahraničia ...
Kvaka
29.07.11,15:20
Mne to bežne poštárka dá, aj keď je to manželove. Máme obaja splnomocnenie aj na takéto zásielky, ale nepýtala.
arizona
29.07.11,17:06
Aj mne to postarka da, nemam ani splnomocnenie. Podpisujem menom mojho mangela :-D
zdenka131
29.07.11,17:25
Zásielku so službou Do vlastných rúk pošta dodá:
a) adresátovi alebo osobe, ktorú adresát na prijímanie zásielok
splnomocnil podľa Čl. 42 týchto Poštových podmienok,
V splnomocnení musí byť uvedené, či sa splnomocnenie vzťahuje aj na preberanie zásielok do vlastných rúk.
Preukaz splnomocnenca sa vybavuje na pošte a musia tam byť prítomní splnomocnenec aj splnomocniteľ.
ErinErin
29.07.11,18:05
Mária27
30.07.11,05:57
Doručovanie do vlastných rúk bolo upravené, predtým sa nemohlo doručiť inej osobe ani na splnomocnenie.
Odbernú lehotu možno predĺžiť maximálne na 30 dní, ak to nie je odosielateľom vylúčené.
Možno by pomohlo aj kontaktovať odosielateľa, či nie je treba niečo súrne vybaviť.
Stanislav 1975
30.07.11,09:11
Neviem, ale mne poštárka manželkinú poštu do vlastných rúk nechce dať- asi na ňu posobim dosť nevieryhodne...:D
pandorasbox
30.07.11,09:54
Neviem, ale mne poštárka manželkinú poštu do vlastných rúk nechce dať- asi na ňu posobim dosť nevieryhodne...:D

..alebo sa na ňu menej jemne usmievaš;). Mal by si jej pochváliť účes a hneď sa zdrží pri Tebe s poštou...., vydá Ti ešte aj susedových:D
misstka
30.07.11,10:07
Neviem, ale mne poštárka manželkinú poštu do vlastných rúk nechce dať- asi na ňu posobim dosť nevieryhodne...:D

no možno má s tým zlé skúsenosti, nepozná ťa, nevie ako vychádzate s manželkou a či jej to naozaj dáš.
ja jej postup schvaľujem, zásielka do vlastných rúk patrí len tomu, komu je určená a práve preto sa niektorá pošta tak posiela, aby ju nemohol nikto iný prebrať.
dávať ju hocikomu z rodiny bez splnomocnenia je nezodpovedné a neprofesionálne.
pandorasbox
30.07.11,21:27
no možno má s tým zlé skúsenosti, nepozná ťa, nevie ako vychádzate s manželkou a či jej to naozaj dáš.
ja jej postup schvaľujem, zásielka do vlastných rúk patrí len tomu, komu je určená a práve preto sa niektorá pošta tak posiela, aby ju nemohol nikto iný prebrať.
dávať ju hocikomu z rodiny bez splnomocnenia je nezodpovedné a neprofesionálne.

plne s Tebou súhlasím, mne bežne takto svokra preberala poštu, nikdy mi ani nepovedala že je pošta iba praštila obálku do hale medzi letáky. Raz som takto našla rozhodnutie, na ktoré som čakala, ktoré som mimochodom urgovala a chcela reagovať, samozrejme som termín prepásla. Vtedy prešla moja trpezlivosť, lebo ak na ústne upozornenie doručovateľka nereaguje, tak som už musela písomne o to požiadať poštu. Teraz už dostávam v prípade neprítomnosti oznámenie do schránky.:)