tinka.b
29.07.11,18:40
Dobrý deň prajem, som zamestnaná od roku 2007. Tento rok, 10. 6. som nastúpila na PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Pri poslednej návšteve lekára mi lekár od 31. 7. 2011 PN ukončuje a ja som si bola v práci vypísať dovolenku (20 dní). Dnes som dostala od zamestnávateľa e-mail, že mi berie príplatok za vedenie prevádzky. Neviem od akého dátumu. Môže mi ho vziať aj spätne? Prípadne môže mi ho vziať počas čerpania dovolenky?
Za Vašu odpoveď a radu ďakujem.
veronikasad
29.07.11,16:44
Dobrý deň prajem, som zamestnaná od roku 2007. Tento rok, 10. 6. som nastúpila na PN z dôvodu rizikového tehotenstva. Pri poslednej návšteve lekára mi lekár od 31. 7. 2011 PN ukončuje a ja som si bola v práci vypísať dovolenku (20 dní). Dnes som dostala od zamestnávateľa e-mail, že mi berie príplatok za vedenie prevádzky. Neviem od akého dátumu. Môže mi ho vziať aj spätne? Prípadne môže mi ho vziať počas čerpania dovolenky?
Za Vašu odpoveď a radu ďakujem.
náhradu mzdy za čerpanú dovolenku budeš mať vo výške priemerného zárobku za 2. štvrťrok 2011. Ak ti príplatok odoberú od 1.8. - na výšku vyplatenej náhrady to nebude mať žiadny vplyv.
tinka.b
29.07.11,16:47
Ďakujem za takú rýchlu odoveď. Takže mi môže tento príplatok zamestnávateľ zobrať aj počas čerpania dovolenky?
veronikasad
29.07.11,16:48
Ďakujem za takú rýchlu odoveď. Takže mi môže tento príplatok zamestnávateľ zobrať aj počas čerpania dovolenky?
Príplatok máš ako nárokovanú zložku mzdy uvedený v pracovnej zmluve ?
tinka.b
29.07.11,16:55
mám dodatok k PZ - oznámenie o výške a zložení funkčného platu a tam mám tento príplatok zahrnutý.