Andrejka30
29.07.11,21:31
Dobrý deň, bola by som veľmi rada, keby mi niekto poradil.. Pod oknom máme spracovateľskú firmu mäsa. Celú noc sa tu nakladajú autá a cez deň zase vykladajú prázdne bedne. Meraním hluku RÚVZ zistil, že hluk je prekročený - samozrejme dostali avízo, takže v tú noc tu bolo dosť ticho a aj tak sa hluk prekročil. Zakázali im prácu v noci, teda počas nočného kľudu od 22.00 - 6.00 hod. Po niekoľkých mojich dožadovaniach konečne umiestnili aj značku o zásobovaní povolenom od 6.00 do 22.00. To dodržujú asi tak, že ked odbije na veži 22.00 hod, tak zavrú rampu a šup s autom na spodnú rampu, ktorá je za budovou a tam veselo nakladajú a vykladajú až do rána. Tam mi to nevadí, aj keď si myslím, že v noci by mali značku rešpektovať.. Niekedy sa zobudím aj nato, že sa s naloženým autom dotrepú pod okná a v lete zapnú chladenie a v zime si musia naštartovať dopredu... No to ešte prekusnem, ale čo mi najviac vadí je, že sa tu trepe každý boží večer s bedňami a paletovým vozíkom do 22.hej hodiny. Pán vedúci to samozrejme rieši v náš prospech už niekoľko rokov. Napísala som na MsÚ, že chcem premerať hluk vo večerných hodinách a tá milá pani mi odpísala, čo všetko už pred dvoma rokmi pre mňa urobili a o mojej novej žiadosti ani čiarka... Chystám sa jej napísať, že začo ju platia.. Vraj je nejaký nový zákon, ktorý nedovoľuje mať podniky v obytnej zóne. Neviete niekto o tom? Mne povedali, že na túto firmu sa nevsťahuje, lebo tá tu bola už predtým , ako zákon začal platiť... Rozmýšľam, že zavolám TV, lebo u nás sa nič nepohne, kým sa do toho neobujú médiá. Každý deň ma bolí hlava, deti sa nám budia, sú ešte maličké a ruší ich to. Dali sme si vymeniť aj sklá na oknách za zvukoizolačné, ale ten vozík je počuť vždy. Okno otvoriť cez deň alebo v noci, to vôbec nepripadá do úvahy.On, ako sused musí predsa rešpektovať susedské vzťahy a nijako, ani hlukom nás nesmie obmedzovať a škodiť nášmu zdraviu, nie? Kam sa mám ešte obrátiť? Za každú skúsenosť alebo radu vopred ďakujem... Aďa
Andrejka30
09.08.11,11:29
Takže nik mi neporadil...