alla66
30.07.11,07:57
Na Slovenskom trhu bola donedávna len jedna internetová banka a to mBank. Trh sa rozrástol o dvoch nových konkurentov - Fio banku a Zuno banku.A začal sa boj o vklady klientov.

Každá z nich upravuje výšku poplatkov za účty, mení úroky alebo ponúka klientom nové služby.

Všetky tri online banky - Fio banka, mBank a Zuno banka - ponúkajú svojim klientom bezplatné založenie, vedenie a zrušenie účtu. Bankové transakcie, zmeny, zrušenie trvalého príkazu, inkasa, prijatie a odoslanie platby alebo elektronický mesačný výpis sú tiež pre všetky tri banky bezplatne.

No vždy sa v každej banke niečo nájde, na čo zákazník príde, až keď sa stane jej klientom.
Určite má jedna banka majú v porovnaní s druhou určité výhody alebo obmedzenia.

Aké sú vaše skúsenosti s týmito inštitúciami? Ktorú online banku by ste doporučili svojmu najlepšiemu priateľovi?

Ďakujem za vaše rady a názory.
alla66
31.07.11,12:45
Nikto tu nepoužíva mBank alebo Zuno?
myara
31.07.11,16:04
ja mam ucet v zuno, a v mbank ten sporiaci emax+, a zuno sa mi zda take profesionalnejsie, v internetbankingu maju aj online chat, aj na FB odpovedaju na otazky ludi, prosto sa snazia, a maju aj krajsi design
co sa tyka bankovych produktov, tak je to zhruba to iste, ale zuno ma lepsie urocenie na sporiacich uctoch
Mária27
31.07.11,19:32
mBank mala štartovacie podmienky výhodnejšie ako teraz. Predpokladám, že sa tak zachovajú aj tie ďalšie nové. Trvalo si nechávam Tatrabanku (popri iných) a teraz mi tam stále dáva nejaké vernostné drobnosti ...
Maros16
01.08.11,07:57
Porovnat si detailnejsie jednotlive baliky je mozne aj na stranke http://www.financnahitparada.sk/bezne-ucty/

Podla mojho nazoru mBank teraz trochu zaspala dobu. Pekne to vidiet na uroceni vkladovych produktov. Je vsak prvdou,ze jedina zatial poskytuje aj uvery. Za uvahu stoja ich kreditky, ktore patria k najlepsim na trhu. Pri hypotekach vsak poskytuju len 50% z hodnoty nehnutelsnoti,co je zufale.
Lucia Červenková
01.08.11,08:05
Ja používam mbanku dva roky. V podstate som používala účet bezplatne (čo som využila tak, že som si zriadila tri účty, každý som používala na niečo iné a tak som mala prehľad v transakciách). Dlho som bola spokojná, ale pár mesiacov dozadu obmedzili výbery z bankomatu na jeden do mesiaca. Keďže jeden výber do mesiaca mi nestačí, začal ma bankový účet niečo stáť. Uvidíme ako ďalej, keď sa ešte v niečom pokazia, začnem rozmýšlať nad niečim iným.
mazanova
01.08.11,10:19
mbank nerobí prevod financií do a zo zahraničia cez internetbanking, čo je veľké mínus
Chobot
01.08.11,10:36
mbank nerobí prevod financií do a zo zahraničia cez internetbanking, čo je veľké mínus

No to sa mi nezdá.... :rolleyes:

Veď keď si dám zadať platbu, tak mám na výber, či platba do banky v SR, alebo Platba SEPU do EÚ....

A prečo by neprešla platba zo zahraničia, ak sa uvedie správny IBAN kód?

Síce som nerobil zahraničné platby, ale myslím, že to ide.

A ak nie cez internetbanking, tak ako robíš platby do zahraničia?
arizona
01.08.11,10:45
Ja som si chcela otvorit v Zuno sporiaci ucet, nakolko ho ponukali zdarma. Mal to byt iba taky bocak, kde by som kazdy mesiac nieco odlozila...
Ale podmienkou bolo, ze tam musim mat aj bezny ucet, co ma trochu odradilo...
Vadilo mi, ze nemaju viac pobociek, iba tri. Ale zase sa mi paci, ze maju online poradenstvo :)
Ice dive
01.08.11,11:00
ja mám aj Mbank, aj Zuno... v podstate zuno je výhodné čo sa týka sporenia, nevýhodou je, že sporenie a vklady sú viazané na bežný účet zo sporenia previesť na BÚ a potom ďalej... čo je napr nevýhodné, ak si pošlem z iného účtu peniaze do zuna aby sa úročili, musím následne po prevode tieto peniaze previesť z bežného účtu na sporiaci... nevýhodou je aj drahý výber z bankomatu 0,8 centu - zdarma je až pri výbere nad 50 € pri spoplatnenom účte

mbank má výhodu v tom, že peniaze môžeš poslať na akýkoľvek svoj účet emax, alebo emax plus.. a tiež kreditka je v Mbank zdarma, ak sa platí včas inak má najvyššie úročenie na trhu.....

treba využívať obe banky a vyberať si to čo má každá najlepšie...

Inak keď sme si zakladali s manželkou v Zune účet, a pracovník banky sa búchal do pŕs, že majú najvyššie úroky na trhu na čo som mu povedal, že však to máte len z dôvodu akvizície veľkého počtu klientov a potom klesnete ako mbank... mi povedal, že filozofia banky je byť čo sa týka výšky úrokov v prvej trojke na trhu... tak som zvedavý, dokedy im táto filozofia vydrží...:-))
alessi
01.08.11,14:51
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
alla66
01.08.11,18:36
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
Dobry den,
v pripade, ze chcete zrusit ucet v mBank postup je nasledovny: napiste pisomnu ziadost, v ktorej uvedete: cislo uctu, osobne udaje, datum, k ktoremu chcete zrusit ucet a cislo uctu, na ktory chcete poslat zostatok.
Ziadost musi byt podpisana podla podpisoveho vzoru a zaslana na adresu mBank uvedenu v zmluve.


viac sa dozvieš na http://www.mbank.sk/forum/read.html?f=1&cat=13&i=7730&t=7677
alessi
01.08.11,18:47
mhm dik.
alla66
01.08.11,19:58
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?
Ak to nie je tajné....Môžeš prezradiť, prečo Ti operátorka na mLinke neposkytla nové heslo?;)

na stránke mBank sa píše:
V pripade, ze ste zabudli heslo kontaktujte prosim mLinku. Treba si pripraviť telekod
alessi
02.08.11,05:28
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.
Letko
02.08.11,06:00
No to sa mi nezdá.... :rolleyes:

Veď keď si dám zadať platbu, tak mám na výber, či platba do banky v SR, alebo Platba SEPU do EÚ....

A prečo by neprešla platba zo zahraničia, ak sa uvedie správny IBAN kód?

Síce som nerobil zahraničné platby, ale myslím, že to ide.

A ak nie cez internetbanking, tak ako robíš platby do zahraničia?

Ja som si poslal peniaze zo zahraničia na môj mBank účet a prišli všetky bez problémov a bez toho, aby som platil za prijatie zahraničnej platby akýkoľvek poplatok.
Myslím, že v Zune platíte poplatok za používanie debetnej karty. Takže účet je zadarmo ale debetka je spoplatnená. Ak sa mýlim, opravte ma.
MBank má spoplatené len výbery nad rámec, čo je minimálne jeden mesačný výber z bankomatu zdarma. Ak sa platí debetkou a súhrn platieb je nad 200 €, máš dva výbery zadara a súhrn platieb nad 400 € ti dajú 3 výbery zdarma. Takže môžeš mať až 3 výbery doma a tri v zahraničí bezplatne.
Lucia Červenková
02.08.11,06:02
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.

Takze to, ze ti nedali heslo je uplne v poriadku. Byt tebou, som rada, ze nemas banku, ktora da pristup k tvojmu kontu hocikomu, kto nevie preukazat, ze je majitel konta.
laurin
02.08.11,06:06
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.

Ach boze radsej by som bol ticho :rolleyes:
Letko
02.08.11,06:09
FIO banka má tiež poplatky za Visu Electron.
alla66
02.08.11,06:15
Ahoj, keby ste sa ocitli v rovnakej situácii, vedeli by ste kde v zmluve nájdete svoj telekód príp odpoveď ku kontrolnej otázke? :) PS: Prosím poraďte, ale neodsudzujte!
Letko
02.08.11,06:17
Priamo na pobočke to nejde ľahšie? Veď tam si ťa môžu overiť podľa občianky.
Lucia Červenková
02.08.11,06:19
Telekod viem kde mam (dostala som ho spolu s papiermi s identifikatorom a heslom, ktore som si zmenila). Kontrolnu otazku z hlavy neviem, ale keby som sa pozrela do papierov, tak ju najdem.
alessi
02.08.11,06:23
Priamo na pobočke to nejde ľahšie? Veď tam si ťa môžu overiť podľa občianky.

Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.
Letko
02.08.11,06:24
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.

Pobočka je aj v Prešove.
Aj v KE, ZA, NR, BB a v už spomínanej BA.
Letko
02.08.11,06:27
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.

Dokonca v Novom Meste nad Váhom je zastúpenie mZastúpenie. Skús ich kontaktovať a stretnite sa osobne:
Nové Mesto nad Váhom

0917 617 214
myara
02.08.11,06:30
Ja som si poslal peniaze zo zahraničia na môj mBank účet a prišli všetky bez problémov a bez toho, aby som platil za prijatie zahraničnej platby akýkoľvek poplatok.
Myslím, že v Zune platíte poplatok za používanie debetnej karty. Takže účet je zadarmo ale debetka je spoplatnená. Ak sa mýlim, opravte ma.
MBank má spoplatené len výbery nad rámec, čo je minimálne jeden mesačný výber z bankomatu zdarma. Ak sa platí debetkou a súhrn platieb je nad 200 €, máš dva výbery zadara a súhrn platieb nad 400 € ti dajú 3 výbery zdarma. Takže môžeš mať až 3 výbery doma a tri v zahraničí bezplatne.
v zune sa neplati ziadny poplatok za pouzivanie debetnej karty, treba si pozriet cennik
mam pocit, ze to tam bolo volakedy, ked zacinali, ale potom to zrusili
Lucia Červenková
02.08.11,06:32
Pobočka je len v ba. To skôr písomná ziadost.
lucia ja som tie udaje mal v starom mobile. Žiaľ ten nemám.

Ja ti to nevycitam. Len podla toho, co si pisal, si bol nahnevany na banku a podla mna sa zachovala spravne. Iste, mas to teraz komplikovanejsie, ale za tu istotu, ze sa nikto iny nedostane k tvojmu uctu to stoji.
alessi
02.08.11,06:39
Lucia ale ja tam nemám ani cent.
Letko
02.08.11,06:40
v zune sa neplati ziadny poplatok za pouzivanie debetnej karty, treba si pozriet cennik
mam pocit, ze to tam bolo volakedy, ked zacinali, ale potom to zrusili

Pri Zune máš dve možnosti:

1. Účet zadarmo a každý výber z bankomatu TB 0,80 €. Výber z iného ako TB a v zahraničí 1,80 €
2. Účet plus - ak platíš mesačne kartou viac ako 300 € alebo zostatok na účte nad 6 000 € - v tom prípade za účet neplatíš. Zadarmo máš výber z bankomatov TB 50 a viac €. Z iného bankomatu a v zahraničí poplatok 1,80 €. Ináč sa platí poplatok za Účet plus 2,80 mesačne za vedenie účtu.
Letko
02.08.11,06:41
Lucia ale ja tam nemám ani cent.

Tak skús volať číslo z príspevku 25.
alessi
02.08.11,06:50
Na mLinke vravel že to nemá v kompetencii.
Katy a R
02.08.11,06:59
Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.

.. a ako by sa ti páčilo:confused:, keby stačilo zatelefonovať do banky - hocikto by mohol v tvojom mene ... a banka by mu poskytla prístup k tvojmu účtu:confused::eek:
však načo sa asi zadávajú "kontrolné" otázky:confused: .. hádam zadám takú kontrolnú otázku, na ktorú viem odpoveď aj o polnoci - len ja;)

Toto by som kvitovala ako plus (pre banku) ;):D
Ešte doplním ... aby bol príklad z praxe - zábudlivá osoba:
hneď sa zablokovala pri aktivácii účtu ... vybavila telefonicky, potom zabudla heslo .. tiež vybavila telefonicky ... dokonca už aj stratila kartu (prvdepodobne zabudla v bankomate) - už má novú, vybavila telefonicky.
Samozrejme bez preverenia totožnosti a tých bezpečnostných vecí to nešlo (to má pekne v zošite napísané;))
Chobot
02.08.11,07:03
no určite mBank neodporúčam. Zabudol som heslo a som volal cez Call linku... ochota teda fest ked ma nechcu pustiť k vlastnemu účtu. ....a neviete ako sa tam da zrušiť účet? či stačí na daňovom nahlásiť iné číslo účtu?


Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.

Tak nehnevaj sa, ale keď nevieš žiadny údaj, tak ako môžeš očakávať, že ti umožnia prístup k účtu. To by som mohol ja zavolať (keby som poznal len číslo tvojho účtu) a povedať, že som všetky údaje zabudol, nech mi dajú nové heslo a vybielim ti účet.

Mne sa tiež stalo, že sa mi zablokoval účet v mBanke z dôvodu, že som cez CapsLock zadal 3x zlé heslo. Zavolal som na Call linku a behom 5 minút som bol na účte. Ty si neodkladáš papiere a dokumenty z účtu? Veď v zmluve či osobitnom liste máš všetky potrebné veci k odblokovaniu účtu. Ale keď je niekto bordelár a vyhodí čo nemá.... tak sa potom nečuduj.
myara
02.08.11,07:47
Pri Zune máš dve možnosti:

1. Účet zadarmo a každý výber z bankomatu TB 0,80 €. Výber z iného ako TB a v zahraničí 1,80 €
2. Účet plus - ak platíš mesačne kartou viac ako 300 € alebo zostatok na účte nad 6 000 € - v tom prípade za účet neplatíš. Zadarmo máš výber z bankomatov TB 50 a viac €. Z iného bankomatu a v zahraničí poplatok 1,80 €. Ináč sa platí poplatok za Účet plus 2,80 mesačne za vedenie účtu.
ty si vsak pisal o poplatku za pouzivanie debetnej karty, a to je nieco celkom ine, ako su poplatky za vyber z ATM
zuno mala poplatok za pouzivanie karty 0,8 E a aj za vyber z ATM
poplatok za pouzivanie debetnej karty sa platil mesacne, ale ako som uz spomenula vyssie, bol zruseny
mazanova
02.08.11,07:48
No to sa mi nezdá.... :rolleyes:

Veď keď si dám zadať platbu, tak mám na výber, či platba do banky v SR, alebo Platba SEPU do EÚ....

A prečo by neprešla platba zo zahraničia, ak sa uvedie správny IBAN kód?

Síce som nerobil zahraničné platby, ale myslím, že to ide.

A ak nie cez internetbanking, tak ako robíš platby do zahraničia?
konkrétne: môj Adam (kanadský Slovák) chcel z RBC of Canada poslať internetbankingom peniaze na účet v mbank, RBC žiaľ takúto banku neidentifikovala, volali sme do mbank, tak nám to potvrdili...
platby robím z iného môjho účtu...v čsob
Letko
02.08.11,07:49
ty si vsak pisal o poplatku za pouzivanie debetnej karty, a to je nieco celkom ine, ako su poplatky za vyber z ATM
zuno mala poplatok za pouzivanie karty 0,8 E a aj za vyber z ATM
poplatok za pouzivanie debetnej karty sa platil mesacne, ale ako som uz spomenula vyssie, bol zruseny

Aha, tak sa ospravedlňujem za dezinformáciu.
striebro1
02.08.11,08:38
chcem sa opytat, ktora z tychto bank ponuka bezny ucet pre pravnicke osoby? mne sa zda ze len fio banka, ma tam niekto ucet??? ma s nou niekto skusenost???
alessi
02.08.11,10:24
Tak nehnevaj sa, ale keď nevieš žiadny údaj, tak ako môžeš očakávať, že ti umožnia prístup k účtu. To by som mohol ja zavolať (keby som poznal len číslo tvojho účtu) a povedať, že som všetky údaje zabudol, nech mi dajú nové heslo a vybielim ti účet.

Mne sa tiež stalo, že sa mi zablokoval účet v mBanke z dôvodu, že som cez CapsLock zadal 3x zlé heslo. Zavolal som na Call linku a behom 5 minút som bol na účte. Ty si neodkladáš papiere a dokumenty z účtu? Veď v zmluve či osobitnom liste máš všetky potrebné veci k odblokovaniu účtu. Ale keď je niekto bordelár a vyhodí čo nemá.... tak sa potom nečuduj.

Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.
marjankaj
02.08.11,10:27
Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.

A to heslo ti poslali iba SMSkou? :eek:
alessi
02.08.11,11:02
Heslo som si menil. Lenže heslá sa nemajú písať
marjankaj
02.08.11,11:05
Heslo som si menil. Lenže heslá sa nemajú písať

Tak si si ho mal dať 1111 alebo 1234 s tou tvojou pamäťou.
Chobot
02.08.11,12:44
Ja mám v papieroch poriadok. A mal som ich po ruke ked som tam volal. Ale nič z nich nechceli.


Lebo telekód neviem. Tak ma prepli na ďalšieho človeka ktorý chcel po mne kontrolnú otázku. A ňou som neprešiel.

Nejako si odporuješ... Pokiaľ sa nemýlim, tak telekód posielajú v bezpečnostnej obálke dodatočne. Kde ho potom máš, keď máš poriadok v papieroch?

Po mne chceli napr. prvé dva a posledné dva znaky z bezpečnostného kódu. A potom mi to odblokovali.
alessi
02.08.11,15:45
taku obalku som dostal, aj som ju operatorovi spominal. ale bol na nej napisaný aktivačný balíček, ktorý bol dočasný, resp. platil len na prvé prihlasenie.
alessi
02.08.11,15:49
Tak si si ho mal dať 1111 alebo 1234 s tou tvojou pamäťou.

rok som ho nepoužíval... pamäť maám dobrú len ked oni chcú kombináciu čísiel a písmen, plus aspon jedno veľké. a minimlane 6 či 7 znakov. použil osm heslo ktoré štandardne používam takže som mylsel že si ho zapamatam poriadne. ale ked nad tým tak rozmýšlam, tak idem použiť kombinácie ktorté som doteraz nevyskúšal.

p.s. ja som účet zakladla kvoli nutnosti mať učet kvoli DU. Teraz som chcel si len pozrieť ako im toten inet banking funguje. a prístup je blokovaný na rodné číslo, v O2 tak bežne komunikujem a nemaju s tým problem. Teda potrebuju posledne 4 čísla ktoré sa jednoducho odvodiť nedajú.
Katy a R
02.08.11,16:28
taku obalku som dostal, aj som ju operatorovi spominal. ale bol na nej napisaný aktivačný balíček, ktorý bol dočasný, resp. platil len na prvé prihlasenie.

.. no tak toto ozaj nemá chybu ... :eek::D:) .. srandičky, srandičky;)
však aktivačný balíček je na aktiváciu ;)
Pri aktivácii si si predsa zvolil a zadal svoje heslo .. a dostal si pri tej príležitosti ID, a sám si si zvolil a zadal svoj telekód... a sám si si zadával aj kontrolnú otázku ...
Kvaka
02.08.11,16:45
Ja som si chcela otvorit v Zuno sporiaci ucet, nakolko ho ponukali zdarma. Mal to byt iba taky bocak, kde by som kazdy mesiac nieco odlozila...
Ale podmienkou bolo, ze tam musim mat aj bezny ucet, co ma trochu odradilo...
Vadilo mi, ze nemaju viac pobociek, iba tri. Ale zase sa mi paci, ze maju online poradenstvo :)
Arizona, to ťa vôbec nemusí trápiť, ten "bežný" účet v Zuno musí byť, ak tam chceš sporiaci účet alebo termínovaný vklad. Je zdarma, nemusíš z neho nič uhrádzať, môžeš mať svoj bežný účet, kde máš a kde chceš. Ja som sa tu radila, Chobot mi dal tipy, a tak som si v Zune v máji otvorila účet, poslala som tam peniaze zo zrušeného manželovho účtu, plus polovicu dovtedajších úspor z VÚB. Z bežného účtu v Zune som previedla peniaze na ročný termínovaný vklad, Zuno dávalo 2,8% a tie, čo som mala na účte zvyšné, ešte na sporiaci účet, kde je 1,8% a môžeš s nimi hýbať, ako chceš. Keď ich budem potrebovať, napr. na dovolenku, prevediem jednoducho zo sporiaceho účtu v Zune na bežný účet, oni mu hovoria len účet, a z neho naspäť do mojej banky, ktorou je VÚB. Prevody sú zdarma. Zvyšok úspor som dala do Volksbank na trojmesačný termínovaný vklad a na rastový vklad 20 mesiacov. Môj bežný účet je vo VÚB, odtiaľ platím všetko cez IB, alebo inkasom. Vo VÚB mám vždy rovnaký zostatok tých 611€, ktoré sa mi úročia 6%, a tak za vedenie účtu síce platím, ale každý mesiac som v pluse, platby cez IB sú zdarma.
Katy a R
02.08.11,17:12
.. presne tak, ak je bežný účet bezplatný .. tak ich môžeš mať aj viac - a využívať len bezplatné služby ... a sporiaci účet (terminovaný, aj neterminovný) si môžeš zriadiť kedykoľvek - v obitroch bankách:)
Ja mám už len tieto internetové (žiadne poplatky neplatím)... do niektorej starej sa môžno vrátim, keď zrušia poplatky za "obyčajné služby":D:confused:
Marína
02.08.11,17:23
chcem sa opytat, ktora z tychto bank ponuka bezny ucet pre pravnicke osoby? mne sa zda ze len fio banka, ma tam niekto ucet??? ma s nou niekto skusenost???
Aj mBank http://www.mbank.sk/podnikatelia/
alessi
02.08.11,18:23
.. no tak toto ozaj nemá chybu ... :eek::D:) .. srandičky, srandičky;)
však aktivačný balíček je na aktiváciu ;)
Pri aktivácii si si predsa zvolil a zadal svoje heslo .. a dostal si pri tej príležitosti ID, a sám si si zvolil a zadal svoj telekód... a sám si si zadával aj kontrolnú otázku ...

To ma serie najviac. Kontrolna otazka bola rodne priezvisko matky. A to ovladam bez problemov. Čo som mu aj hovoril. Ak je telekod 4 ciferne tak to je koniec rodneho cisla a ten viem aj odzadu odpredu.
dali22
03.08.11,05:17
Podla mňa, najlepšie sú klasické banky, ja mám dve:
Jednu stabilnú – strožok a jednu mobilnú štrimfľu :-)
občasník
03.08.11,20:02
a ja zase nemám žiadne peniaze v internetovej banke a som spokojný :-P nikoho však nebudem odsudzovať ak takýto účet má.
alessi
09.08.11,19:57
mna ešte zaujíma spôsob ako dostať peniaze do takejto inet banky. Poštovou poukažko(s vyplatením na účet)? teda s tým že ich pošlem samému sebe?
Alebo vložím na svoj osobný účet a cez netbanking ich pošlem na svoj podnikateľský účet? a potom samozrejme cez výpis z banky to dať do účto?
Lucia Červenková
10.08.11,05:28
mna ešte zaujíma spôsob ako dostať peniaze do takejto inet banky. Poštovou poukažko(s vyplatením na účet)? teda s tým že ich pošlem samému sebe?
Alebo vložím na svoj osobný účet a cez netbanking ich pošlem na svoj podnikateľský účet? a potom samozrejme cez výpis z banky to dať do účto?

Ja som si peniaze poslala z klasickeho uctu na internetovy ucet. Pokial viem, v mbanke sa nedaju vlozit v hotovosti peniaze na ucet.
Chobot
10.08.11,13:27
Ja som si peniaze poslala z klasickeho uctu na internetovy ucet. Pokial viem, v mbanke sa nedaju vlozit v hotovosti peniaze na ucet.

Priamo nie. Ale existuje možnosť, ako tam dostať peniaze. Buď vložiť na účet niektorého rodinného príslušníka (ak človek nemá účet v inej, kamennej banke) a potom ich previesť, alebo prostredníctvom poštovej poukážky si ich poslať priamo do mBank priamo na účet. Teraz niekto povie, že pošt. poukážka ale stojí peniaze. Aj hotovostný vklad vo väčšine bánk je spoplatnený.
Kvaka
10.08.11,13:40
Priamo nie. Ale existuje možnosť, ako tam dostať peniaze. Buď vložiť na účet niektorého rodinného príslušníka (ak človek nemá účet v inej, kamennej banke) a potom ich previesť, alebo prostredníctvom poštovej poukážky si ich poslať priamo do mBank priamo na účet. Teraz niekto povie, že pošt. poukážka ale stojí peniaze. Aj hotovostný vklad vo väčšine bánk je spoplatnený.
mimotemyTo teda je veľmi absurdný poplatok, dáš banke peniaze a ešte jej za to aj zaplatíš, však banka by mala byť rada a nie pýtať poplatok.mimotemy
alessi
10.08.11,14:15
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?
Letko
11.08.11,03:17
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?

Predposlednej vete vôbec nerozumiem
marjankaj
11.08.11,04:05
dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?

A ty si ešte nepočul o bankových prevodoch, alebo o bezhotovostných platbách? Veď bankový účet má skoro každý.:rolleyes: Či to ste ešte v tej škole nepreberali?
alessi
11.08.11,06:24
Pozri pár príspevkov vyššie ok?
marjankaj
11.08.11,06:31
Pozri pár príspevkov vyššie ok?


dalšia možnosť je to, že zákazníkovi dám poukážku, nech jednorázovo zaplatí on. ale je to svinačina využívať zákazníka.

napadla ma kravina: dať do eshopu službu, ktorú ked splatí tak prídem poskytnúť. To jsem vul, že?

Na to mi stačí aj tento jeden.
Jednoducho zákazníkovi uveď číslo svojho účtu a nech to zaplatí tam.:cool:
alessi
11.08.11,08:24
I tak še da.
len hladam spôsob ako sa vyhnúť erp a pritom nemať zbytočne komplikácie s účtovníctvom.
Ked dám číslo úctu tak musím vystaviť fa že?
Lucia Červenková
11.08.11,08:33
I tak še da.
len hladam spôsob ako sa vyhnúť erp a pritom nemať zbytočne komplikácie s účtovníctvom.
Ked dám číslo úctu tak musím vystaviť fa že?

Ano :) nech prijmes peniaze akymkolvek sposobom musis vystavit fakturu. Alebo chces prijat peniaze, nevystavit fakturu a potom to vkladat na ucet ako vklad podnikatela? A verit, ze nikomu nebude napadne o co ide, ked si takychto vkladov spravis xyz?
A ked sme pri komplikaciach s uctovnictvom, napadlo ta, ako vyskladnit tovar, ktory predas ale nevystavis k nemu fakturu? Potom ti bud vznikne vysoky stav skladu (lebo budes mat na nom aj tovar, ktory si predal nacierno), alebo ti nebude sediet skladova evidencia.
alessi
11.08.11,08:39
Ide o služby. Nie o tovar. Tovar predávam cez eshop.
alessi
11.08.11,08:45
Lucia poznám takú firmu čo to robila. Vyrobila tovar a išla predať do cz na jarmok a na čierno predavač a jeho odmena. Plus náklady na auto. A pritom firma ma zamestnancov na výrobu. Ako to účtuje tak to neviem ale firma prosperuje. Tak milión ročne obrat.
Lucia Červenková
11.08.11,08:59
Lucia poznám takú firmu čo to robila. Vyrobila tovar a išla predať do cz na jarmok a na čierno predavač a jeho odmena. Plus náklady na auto. A pritom firma ma zamestnancov na výrobu. Ako to účtuje tak to neviem ale firma prosperuje. Tak milión ročne obrat.

Ale ved to spolu nesuvisi. Firma moze robit na cierno, mat v uctovnictve bordel a prosperovat. Ale spomenul si ze nechces mat problem s uctovnictvom. Na to som reagovala. Akonahle firma robi nieco na cierno uctovnictvo nebude sediet. Napr. pri sluzbach si potrebujes nieco kupit, aby si mohol realizovat svoju sluzbu. A akonahle mas naklady, ku ktorym nemas vynosy...Ale toto je uz dost mimotemy.
alessi
11.08.11,13:12
Ja mám výdavky len na reklamu. Takže prakticky mám len výnosy. Účtovníctvo chcem mať v poriadku ale štát mi komplikuje život s Erp.
trisestri
23.02.14,17:35
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?
buchač
23.02.14,17:39
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?

Sestra ,neštvi ma ...:D
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje ;) :D

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-financie/uroky-z-terminovanych-vkladov-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
Mila123
23.02.14,17:50
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?

Sestra ,neštvi ma ...:D
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje ;) :D

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-financie/uroky-z-terminovanych-vkladov-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
áno, bola to tá banka v zelenom......prima banka, má 5% úrok ale.....preštuduj si ich ponuku

http://www.primabanka.sk/
alla66
23.02.14,18:23
kde su aktualne najvyhodnejšie uroky z terminovaných a neterminovaných vkladov?

Sestra ,neštvi ma ...:D
Prídeš po dlhej dobe a nevieš , že aj gogoľ existuje ;) :D

Termínované vklady - porovnanie úrokov zo dňa 18.02.2014

http://financie.etrend.sk/osobne-financie/uroky-z-terminovanych-vkladov-v-eurach.html

Ale minule som postrehol v telke niečo o 5 % ...podmienky a banku si nepamätám .
áno, bola to tá banka v zelenom......prima banka, má 5% úrok ale.....preštuduj si ich ponuku

http://www.primabanka.sk/

http://pokus.blog.sme.sk/c/349705/Prima-banka-laka-na-5-percentny-urok-Je-to-uplny-nezmysel.html
buchač
23.02.14,19:03
http://pokus.blog.sme.sk/c/349705/Prima-banka-laka-na-5-percentny-urok-Je-to-uplny-nezmysel.html

Osobne "milujem " takéto informácie po nejakom pátraní na nete .
Priložené linky autorky Jana Šturcová sú totiž zavádzajúce , respektíve neúplné .
Ide o to , že každý zákazník má iné kritéria a nastavenie svojho účtu .

...a ozaj ...takéto " vysoké " úroky sú pre iných zákazníkov , t.j. pre tých , ktorí nemajú problém dať na účet pár desiatok tisíc éčiek a nechať ich tam " zarábať " bez pohybu - výberu pár rokov , vyberie len tie úroky .

...a ozaj ... ten kto má tých pár desiatok tisíc éčiek , tak ten pri podpise zmluvy popíja koňačik a kávu niekde v separé u vedúceho pobočky ...tam sa iné %%% a podmienky nastavujú...
yenkie
12.06.14,09:35
Takze porovnam ja. Mam ucet v Zuno, mBank aj Unicredit.
Unicredit som vcera zrusil. Dovod, najhorsia banka aku som kedy mal. IB aj MB na katastrofalnej urovni, neodchadzali inkasne platby, neskutocne obstrukcie pri schvalovani uveru (dokladovanie od zamestnavatela, trojmesacny vypis z uctu ktory som davno zrusil bol dost problem v predchadzajucej banke zohnat, potvrdenia z ostatnych bank kde som ziadal o uver ze som si ho u nich nezobral atd.), vysoky urok pri uvere. Mimoriadna splatka pri uvere neprichadza do uvahy, predcasne splatenie len s pokutou. Platobna karta onicom, Maestro polka internetovych obchodnikov nebere. Zaratali mi kadejake trapne poplatky za zrusenie uctu, dokonca aj 1,7,-€ za zrusenie platobneho prikazu (ktora zrusili oni sami pri ruseni uctu). Nechal som sa nalakat reklamou. Neodporucam tuto banku.
mBank je v podstate celkom dobra, no ich IB aj MB je velmi neprehladny. Ucet u nich sice mam, ale dodnes som si nezvykol na ich el. bankovnictvo. Pri uvere robili obstrukcie ale v konecnom dosledku sa da ziskat. Ma vsak nevyhodne podmienky. Dlho trva zalozenie uctu kym kurier donesie zmluvu na podpis(4 dni), dlho trva nez dojde karta (10 dni) Ako plus hodnotim aj odmeny pri zalozeni uctu, ak si tam nechate posielat vyplatu a pod.
Zuno, zatial moj favorit. Zalozenie uctu bezproblemov okamzite z tepla domova, mozte ho okamzite pouzivat. Karta dosla za tri dni. Uver sice schvalovali trosku dlhsie aj s vyssim urokom, ale ked som im vydokladoval ze ina banka mi dala lepsi urok isli s hranicou uroku na 6,9% co je perfektne. Predcasne splatenie ako aj mimoriadne splatky bezproblemov, bez poplatku. IB aj MB perfektny, prehladny, hned mi sadol.
Tolko moj postreh o tychto troch bankach.
Indeed
12.06.14,09:43
To je asi tak,

su ľudia, čo "potrebujú" nový smartfon, tablet a podobne veci hned na druhy den ako su tieto uvedené do predaja...
takí ľudia "potrebujú" aj m-bank, fio,či zuno

my normalni občania si vystačíme aj s VUB,či ČSOB, nebodaj s ERSTE SLSP
Dodkoo
11.10.14,15:45
Používal som ZUNO, vadí mi chýbajúca notifikácia o pohybe na mail, takže som sa musel prihlasovať do IB aby som vedel či prišla platba, posledne bolo aj IB nejaké pomalé. V mbank mi výpis príde na mail až druhý deň po prijatí platby, takže som presunul do Fia, tam príde mail po pripísaní platby a vyskúšam aj API bankovníctvo na zautomatizovanie zápisu platieb.
axeco
11.10.14,19:02
mBank samozrejme platby do zahranicia realizuje - len to treba vediet
Hilda2
13.02.15,15:20
Ja osobne pouzivam mBank niekolko rokov a som spokojna ;-) Ale urcite aj ZUNO a Fio je fajn, ved oni su take celkom podobne. Je to na kazdom, nech sa rozhodne podla toho, co on sám potrebuje. Pekne porovnanie som nasla aj tu:
http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank/ (http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank-ktora-z-nich-je-lepsia/)
buchač
13.02.15,15:38
Ja osobne pouzivam mBank niekolko rokov a som spokojna ;-) Ale urcite aj ZUNO a Fio je fajn, ved oni su take celkom podobne. Je to na kazdom, nech sa rozhodne podla toho, co on sám potrebuje. Pekne porovnanie som nasla aj tu:
http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank/ (http://www.dobrepozicky.sk/zuno-vs-mbank-ktora-z-nich-je-lepsia/)

PEKNÉ POROVNANIE je tu ...!!!!
http://www.financnahitparada.sk/pozicky/
PotPalo
21.02.15,21:50
Používam ZUNO. Potreboval som účet zdarma kvôli PayPal, a ZUNO mi prišlo najvhodnejšie. Teraz ho využívam aj na iné veci, platby na účty bez poplatkov, platby kartou, atď... Snáď len ten internet banking by mohol byť trošku (alebo radšej poriadne) rýchlejší. Pôžičky a iné spoplatnené služby nevyužívam, pri mojej skromnej finančnej situácií mi úrok 0% nevadí, na úrokoch nezbohatnem. Koľko by som musel mať inde na účte aby mi úroky zaplatili poplatky za vedenie účtu... tu to mám jasné, na účte nemusím mať nič.