miskap
30.07.11,17:54
Dobrý deň, mám otázku. Pri rekonštrukcii bytu došlo k porušeniu plomby na vodomere. Túto chybu urobili robotníci, ktorí pracovali na rekonštrukcii nášho bytu. Máme s nimi riadne spísanú zmluvu o začatí a ukončení prác na rekonštrukcii. Narušenie plomby na vodomere sme ohlásili na bytovom družstve. Keď prídu to dať doporiadku, kto je na vine? Mala by to zaplatiť firma, ktorá rekonštrukciu bytu realizuje? Alebo my vlastníci bytu?
bubkoch
30.07.11,16:00
co riesis ked ide o par eur ? u nas v byte pred pol rokom pri rekonstrukcii tak isto doslo k odtrhnutiu vsetkych plomb, nahlasil som to predsedkyni SVB, ta zavolala prislusnu fimu ktora vodomery opat zaplombovala, zaplatil som tusim 11€ za 4 plomby a zijeme spokojne dalej
zk24
30.07.11,16:24
V pripade, ze ti sposobili financnu skodu, trvaj na uhrade z ich strany. Kazdopadne ale budes potrebovat urcite nejaky doklad o tom kolko to naozaj stalo.
rudopp
30.07.11,16:43
máš v podstate pravdu, ale firma cez ktorú rekonštruujeme je dosť drahá, a zaúčtovala si pri obyčajných prkotinách veľa, chááápeš, takže by sa to vykompenzovalo, a mali by dat nieco lacnejšie

To si pozri a rieš v cenovej ponuke pred podpisom zmluvy :D.
buchač
30.07.11,16:58
To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni :D

....a poriadneeeeeeeeeeeeeeee si si pozrela ????

Dva krát ???...

...veď v Iglove dvojmo je potrebnééééééééééééééé lešovať ....;):rolleyes::---:D
bubkoch
30.07.11,17:06
To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni :D
si si ista ze si pochopila rudoppov prispevok ? :D
buchač
30.07.11,17:09
...veď vravím,že dvakrát treba .....:D:D:D

...niekto vopred asi ani raz ,rovno zadrel podpis ...:rolleyes:
rudopp
30.07.11,17:54
si si ista ze si pochopila rudoppov prispevok ? :D

Akosi nepochopila, že vrana k vrane sadá
( = podčiarknuté na podčiarknuté odpovedá)
rudopp
30.07.11,17:56
To som si pozrela takžeeeeeeeeeee, to tam nemajú, mali by to uhradiť oni :D

Nejaká mne neznáma logika :D:D:D .
Indeed
31.07.11,04:27
co riesis ked ide o par eur ? u nas v byte pred pol rokom pri rekonstrukcii tak isto doslo k odtrhnutiu vsetkych plomb, nahlasil som to predsedkyni SVB, ta zavolala prislusnu fimu ktora vodomery opat zaplombovala, zaplatil som tusim 11€ za 4 plomby a zijeme spokojne dalej

Zaleží od SERIOZNOSTI všetkých zúčastnených,

v tom zmysle,že vzniknutú situaciu nikto nebude chcieť riešiť k poškodeniu druhej strany a na svoje bezdovodne obohatenie.
Svetluška1
12.08.11,06:54
z pohľadu správcu ste zodpovedný/á vy, ste vlastník vodomeru, správca plombovanie zabezpečil, vy zaplatili, teraz môžete osloviť firmu, ktorá výmenu vodomeru a plombovanie pôvodne robila (elebo iného certifikovaného vodára), zaplaťiť a peniaze vymáhať od firmy, ktorá vám ju poškodila, ale pozor, urobte tak čo najskô, pretože správca pri odčítaní vodomeru na konci roka a zistení tohoto nedostatku - môže pri ročnom vyúčtovaní na váš byt podľa priemeru vašej spotreby v minulých rokoch navýšiť sumu a keďže nedokážete, kedy k tomu došlo, môže tak urobiť za celý rok! Rozhodne menej zaplatíte za plombu spolu s vájazdom (8-10€), ako za 20 m3 TÚV (200-250€)...
verkaz
12.08.11,20:51
Za to, že je porušená plomba ste zodpovedný len Vy. Aj pri rekonštrukcii bytu si máte takéto veci ustriehnúť a hneď upozorniť na poškodenie firmu, ktoré to spôsobila. Správcu nebude zaujímať, že Vám nejaká firma poškodila plombu.
Zaplatiť výmenu plomby zaplatíte vy a záleží od vás, či si budete škodu vymáhať.