pliešok
30.07.11,18:27
Jedná sa o to že od známeho som kúpil auto. Dohodli sme sa na splátkach, lenže nastála situácia, že sme nestihli vybaviť prepis auta a známi mi povedal aby som mu to auto vrátil lebo že mu hrozí pookuta za nedodržanie stanoveného času na prepis. Vraj to malo biť do 15 dni. Súhlasil som teda že mu auto vrátim ( aby nemal problémi ) a on mi da naspäť peniaze v takých splátkach ako som mu ho splácal ja. Celkovo sa jednalo o sumu 700e ale poslednú splátku som mu nestihol zaplatiť tj. 150 e . Známi mi v predposlednej splátke dal len 100e a vraj zvyšných 50e mi dá do týždňa. Nakoniec to odložil že pri ďalšej splátke mi vráti rovno 200e ( 150 ako posledná splátka a 50 za minuli mesiac ). Mal mi to splatiť do 15. 07. 2011 no nestalo sa tak a začal sa vykrúcať že on mi to auto vlastne len požičal na 3 mesiace a vraj by som mu mal ja ešte doplatiť lebo v požičovni by si vypytali oveľa viac.

Celú túto vec sme boli dohodnutý len ústne a žial bez priameho svedka. Chcem sa preto opýtať či mám šancu od neho tie peniaze právoplatne získať.
twe
31.07.11,09:13
Celú túto vec sme boli dohodnutý len ústne a žial bez priameho svedka. Chcem sa preto opýtať či mám šancu od neho tie peniaze právoplatne získať.

Zial, asi to nebol velmi dobry znamy. Tazko by sa to dokazovalo na sude bez pisomnych potvrdeni; staci, ze by vsetko poprel, prip. by povedal, ze auto len pozical.