cerebellum
30.07.11,21:46
Dobry den,chcem sa spytat,ci je mozne dostat hypoteku vo vyske 55.000eur na kupu RD i napriek tomu ze pracujem ako opatrovatelka v rakusku ( zivnost )
Xanti
30.07.11,19:55
Myslím si,
že banky by s tým problém nemali. Nakoľko máš príjem, podávaš DP. Ale mala by si navštíviť banky, určite Ti dajú najlepšiu odpoveď. A aj tlačivá čo treba vyplniť.
arizona
30.07.11,19:58
Treba obehnut banky a popytat sa.
Ak pracujes z zahranici, je tam velmi mala sanca.
Jedna z moznosti je , ak ti chodi vyplata na tvoj ucet, zobrat uver z tvojej banky.

Druha moznost je uver, kde nemusis dokladovat prijem. Ale tam su vyssie uroky.
Daj si spravit cenove kakulacie u viacerych, rozdiely mozu byt dost vyrazne.
Xanti
30.07.11,20:00
Arizona,
má šancu. Ved má príjem, určite by som sa toho nebála a obehala si banky.
arizona
30.07.11,20:01
Myslím si,
že banky by s tým problém nemali. Nakoľko máš príjem, podávaš DP. Ale mala by si navštíviť banky, určite Ti dajú najlepšiu odpoveď. A aj tlačivá čo treba vyplniť.
Xanti,nedavno som zistovala podobne informacie. Danove priznania boli na nic...nepomohli.Nase banky ich neakceptuju :rolleyes:
Xanti
30.07.11,20:04
Hm,
nejdem sa hádať, ale kamoška min. rok vzala hypo na slovensku, kúpila byt na slovensku ale ona roky žije v anglicku a nie je zamestnanec je živnostníčka.
Obehala banky a dali jej úver.
arizona
30.07.11,20:09
Hm,
nejdem sa hádať, ale kamoška min. rok vzala hypo na slovensku, kúpila byt na slovensku ale ona roky žije v anglicku a nie je zamestnanec je živnostníčka.
Obehala banky a dali jej úver.
Ani ja sa nechcem hadat, ani netvrdim, ze taka banka sa nenajde. Preto som aj pisala, nech si obehhne banky a popyta sa...

Ja mam info spred mesiaca, z VUB, CSOB,Slov. sporitelne...
Zistovala som aj od sloveniek, ktore ziju v Rakusku, aj oni maju podobne skusenosti.


Mozes sa spytat tej kamosky, kde uspela? dik
Xanti
30.07.11,20:27
No v Slovenskej sporiteľni, z čoho som aj ja bola riadne vygúlená.
Stanislav 1975
30.07.11,20:32
ja tiež teraz skorej verím arizone, ako Xantine...- toto banky nemajú veľmo radi...
Xanti
30.07.11,20:34
Stanko, ja len píšem čo viem. Fakt kamoška má úver z banky a je szčo v zahraničí.
zuzana.ppt
30.07.11,20:39
suhlasim s arizonou. riesili sme teraz podobny pripad, klientka nepresla ani v TB a LB. napokon sme to vyriesili cez dceru VUB. pochopitelne uroky boli ovela vyssie, ale stale este akceptovatelne.krytie mala 20% vlastne zdroje a 80% uver. znalecky posudok bol vo vyske 100% nehnutelnosti,tato vyska bola akceptovatelna aj pre banky, ale vzhladom k tomu, ze klientka pracovala ako opatrovatelka -szco v rak, bol problem s bonitou klientky. ak si dlhodobou klientkou banky a mas v poriadku historiu, urcite sa da vybavit aj vynimka. dalsia moznost je ist cez hypotekarneho poradcu, ktoreho osobne poznas a ktory sa vie za teba "zarucit" v danej banke
stanco007
09.08.11,15:57
Co si myslite o fixacii hypoteky v tejto dobe? Vsade pocuvam a citam, ze uvery a hypoteky vzrastu, tak ma zaujima co si myslite o fixacii hypoteky a na aky cas? Ja sa len obavam, ze ked si clovek hypoteku zafixuje napr na 3 roky, urcite mu splatka stupne ale neviem si predstavit o kolko potom to navysia zas po konci fixacie.... Aby cloveka slak netrafil po 3 rokoch fixacie... Aj ked nikto nevie co bude o 3 roky a moze ist splatka potom aj dole...