miroslavala
31.07.11,14:04
Dobry den.
Bezi mi vypovedna lehota v zamestnani. Co by sa stalo, ak by som tam uz jednoducho neprisla a zacala pracovat v novom zamestnani? Myslim tym, ci by som musela zaplatit odvody do zdrav. poistovne a podobne.
Nie som nekorektny clovek, len ma tlaci cas a sucasny zamestnavatel mi nevysiel v ustrety vypovedou dohodou, i ked ide len o jeho rozmar a snahu pomstit sa...
Dakujem...
Stanislav 1975
31.07.11,12:08
Dobry den.
Bezi mi vypovedna lehota v zamestnani. Co by sa stalo, ak by som tam uz jednoducho neprisla a zacala pracovat v novom zamestnani? Myslim tym, ci by som musela zaplatit odvody do zdrav. poistovne a podobne.
Nie som nekorektny clovek, len ma tlaci cas a sucasny zamestnavatel mi nevysiel v ustrety vypovedou dohodou, i ked ide len o jeho rozmar a snahu pomstit sa...
Dakujem...

No to neodporúčam- totižto terajší zamestnávateľ by si mohol od teba nárokovať všetky škody, ktoré by mu prípadne vznikli vinou tvojej absencie...
ivka70
31.07.11,12:27
A ak to mas podpisane v prac. zmluve, tak ma narok na 1 tvoj priemerny plat, plus za kazdy den absenciu ti moze kratit narok na dovolenku o 2 dni.
toto moze bez sudu.
A na sude si moze vysudit vsetku skodu, ktoru vie preukazat, ak opise Stano.

A dalsia vec, pre noveho zamestnavatela je to velmi zla vizitka, pretoze mu tym das vediet, ze sa na teba neda spolahnut a ze nedodrziavas zmluvy a zakony, pokial ti to nevyhovuje.
miroslavala
31.07.11,12:54
Tak dakujem za rychle odpovede.
Indeed
31.07.11,13:05
A ak to mas podpisane v prac. zmluve, tak ma narok na 1 tvoj priemerny plat, plus za kazdy den absenciu ti moze kratit narok na dovolenku o 2 dni.
toto moze bez sudu.
A na sude si moze vysudit vsetku skodu, ktoru vie preukazat, ak opise Stano.

A dalsia vec, pre noveho zamestnavatela je to velmi zla vizitka, pretoze mu tym das vediet, ze sa na teba neda spolahnut a ze nedodrziavas zmluvy a zakony, pokial ti to nevyhovuje.

A zamestnavateľ dodržuje všetky zmluvy a zákony , voči pracovníkovi ???

ÁNO ?

Ktorý je taký zamestnávateľ ?

Daj INFO.

Každý jeden zamestnávateľ ZDIERA svojich zamestnancov , lebo sme v kapitalizme.

A základná poučka fungovania kapitalizmu je tvorba ZISKU zamestnavateľa
na ÚKOR zamestnanca.
ivka70
31.07.11,13:12
A zamestnavateľ dodržuje všetky zmluvy a zákony , voči pracovníkovi ???

ÁNO ?

Ktorý je taký zamestnávateľ ?

Daj INFO.

Každý jeden zamestnávateľ ZDIERA svojich zamestnancov , lebo sme v kapitalizme.

A základná poučka fungovania kapitalizmu je tvorba zisku zamestnavateľa
na úkor zamestnanca.

Co si chcel/a povedat tymto prispevkom??????
Bol absolutne mimotemy
Indeed
31.07.11,13:15
to čo som povedal,

že zamestnavateľ stale bude hovorit, že pred bránou podniku vo dne v noci čaká zástup ľudí , čo sa chcú zamestnať

a podobné drísty

a zamestnanec je kus, číslo, koliesko vo stroji