feroondriska
31.07.11,14:44
Ahojte poradáci.

Plánujem si v budúcnosti založiť firmu - živnosť. Na vykonávanie tejto práce potrebujem software v hodnote asi 1500 eur.

Chcem sa opýtať na nasledujúce dve veci:
1. Software zakúpim na firmu po jej založení. Je možné v prípade ak o pár rokov (1 až 2) živnosť ukončím previesť tento software na mňa (FO)?

2. Ak by som software zakúpil už teraz (FO) - napr. ak by bol zrovna v akcii - môžem ho potom previesť na firmu? A potom spetne bod 1?

Poznámky:
- niečo také ako dať si ten software do nákladov ma velmi netrápi.

Ďakujem všetkým za odpovede.
Martin Mikláš
05.08.11,09:42
Ahoj,

myslím si, že je jedno, či to kupuješ na seba alebo na firmu. Ide najmä o to, aby si nepoužíval súkromnú licenciu pre firemné účely. Firemné licencie sú niekedy drahšie. Inak si myslím, že je jedno, na koho to kúpiš.

Prečítaj si podmienky softvéru, ktorý si plánuješ kupovať.
Economic
05.08.11,09:47
Súhlas s prevodom licencie Ti môže dať poskytovateľ licencie.
zk24
05.08.11,09:49
Z akeho pohladu to myslis? Tak ako sa vyssie spomina, z licencneho alebo uctovneho/danoveho? Ked ukoncis zivnost, tak tento SW neodovzdas na zivnostenskom ci danovom urade, ten ti predsa ostane v pocitaci.

Alebo ako si to myslel? Licencne podmienky musis riesit s predajcom
feroondriska
05.08.11,09:51
Diky.

Takáto situácia by ma potešila :) Software ktorý chcem nemá rozdiely v cene pre FO a PO.

Má ešte niekto iný názor? :)
Economic
05.08.11,09:54
Z akeho pohladu to myslis? Tak ako sa vyssie spomina, z licencneho alebo uctovneho/danoveho? Ked ukoncis zivnost, tak tento SW neodovzdas na zivnostenskom ci danovom urade, ten ti predsa ostane v pocitaci.

Alebo ako si to myslel? Licencne podmienky musis riesit s predajcomKúpim si od XY ako FO nejaký ich softvér a mám od nich licenciu, ktorú chcem previesť na svoju sro napríklad, tak by som požiadla XY o ich súhlas.... K vôli aktualizáciám a následným možným nákladoch za tieto aktualizácie. Tak som to myslela.
feroondriska
05.08.11,09:54
Z akeho pohladu to myslis? Tak ako sa vyssie spomina, z licencneho alebo uctovneho/danoveho? Ked ukoncis zivnost, tak tento SW neodovzdas na zivnostenskom ci danovom urade, ten ti predsa ostane v pocitaci.

Alebo ako si to myslel? Licencne podmienky musis riesit s predajcom

Myslel som to z účtovného/danového pohladu. Resp. ak by mi prišla kontrola, či používam legálne zakúpený software. -> Akože či im je jedno či som to kúpil na seba, alebo na firmu, hlavne že je to kúpené... A potom či keď som to kúpil na firmu (ktorá zanikla), či to môžem ďalej používať ako FO...
zk24
05.08.11,09:57
Kúpim si od XY ako FO nejaký ich softvér a mám od nich licenciu, ktorú chcem previesť na svoju sro napríklad, tak by som požiadla XY o ich súhlas.... K vôli aktualizáciám a následným možným nákladoch za tieto aktualizácie. Tak som to myslela.

Ja som reagovala na otazku priamo zadavatela, len som nedavala citovat, lebo sa mi zdala strasne dlha :) A ty si napisala odpoved skor ako ja, tak to vyzera ze reagujem na teba :)
feroondriska
05.08.11,10:03
Kúpim si od XY ako FO nejaký ich softvér a mám od nich licenciu, ktorú chcem previesť na svoju sro napríklad, tak by som požiadla XY o ich súhlas.... K vôli aktualizáciám a následným možným nákladoch za tieto aktualizácie. Tak som to myslela.

Jedná sa o zahraničné firmy, ktoré na slovensku nemajú ani zastúpenie. Ale myslím že toto je najlepší nápad - napísať im mail, či by mi mohli poslať upravenú zmluvu so zmeneným menom. Na to si myslím že pristúpi každý.

Ďakujem.