msviki
31.07.11,14:49
Pekný deň prajem.

Poprosil by som o radu ako vymôcť od dlžníka požičané peniaze prostredníctvom internetu.

Po vzore niektorých inštitúcií, ktoré zverejňujú mená dlžníkov.

Viete niekto poradiť aké údaje sa môžu šíriť o dlžníkovi a ktoré určite nie! Aby potom dotyčná dlžná osoba nemohla podať trestné oznámenie za zverejňovanie osobných údajov.
Pretože robím cez internet viem dosiahnuť toho aby sa meno dotyčného dostalo vysoko vo vyhľadávačoch, čo by dlžníka malo motivovať konať!!!
Mám na mysli vytvoriť doménu: www.jozkoferko.blogspot.sk (meno dlznika) a na tom zverejniť:
-mesto
-foto
-stručne popísať čo je to za hovädo človek
-koľko dlží
-pripadne povoliť komentáre na blogu

Budem mať s tým ... podľa nejakých zákonov problém?

Ďakujem za radu ako by to mohlo vyzerať.
Indeed
31.07.11,12:57
Nemyslím žeby "jozkoferko" mal z toho nejaké problémy, že jeho meno spolu s nejakou Tvojou charakteristikou bude zverejnené niekde v utrobach internetu.

Skor sa obrať na redaktorov relácií PAĽBA či LAMPAREŇ.

Tam by som videl väčší úspech takéhoto oznamu.
msviki
31.07.11,13:18
profil sa da potom vymazať.

Charakteristika bude v znení: Pretože mám osobné skúsenosti s "jozkoferkom" neodporúčam aby ste si ani vy, kto čítate tento profil požičiavali akékoľvek množstvo peňazí. Jozkoferko dohodnuté splátky neuhrádza a je predpoklad že to môže urobiť aj Vám.

Však o to ide . nech má problém. Len nech ja nemám. Toto určite pomôže aj ostatným. Vyrieši sa to rýchlejšie ako v Lamparni. ... si myslim
buchač
31.07.11,14:38
Pekný deň prajem.

Poprosil by som o radu ako vymôcť od dlžníka požičané peniaze prostredníctvom internetu.

Po vzore niektorých inštitúcií, ktoré zverejňujú mená dlžníkov.

Viete niekto poradiť aké údaje sa môžu šíriť o dlžníkovi a ktoré určite nie! Aby potom dotyčná dlžná osoba nemohla podať trestné oznámenie za zverejňovanie osobných údajov.
Pretože robím cez internet viem dosiahnuť toho aby sa meno dotyčného dostalo vysoko vo vyhľadávačoch, čo by dlžníka malo motivovať konať!!!
Mám na mysli vytvoriť doménu: www.jozkoferko.blogspot.sk (meno dlznika) a na tom zverejniť:
-mesto
-foto
-stručne popísať čo je to za hovädo človek
-koľko dlží
-pripadne povoliť komentáre na blogu

Budem mať s tým ... podľa nejakých zákonov problém?

Ďakujem za radu ako by to mohlo vyzerať.

...len k vyznačenému ...

Si o tom presvedčený ???
Toť nedávno prepustený Fruni bol inak medializovaný ...myslíš ,že mu to uškodilo ???
Myslíš ,že mu basa pomohla k náprave ???

Za chvíľku budú popíjať s Majským ....niekde ich len nejaký človek blikne na tej kávičke ....to mi ver...;)

Oni mali motiváciu ...a poriadnu ...:cool:
marjankaj
31.07.11,14:41
profil sa da potom vymazať.

Charakteristika bude v znení: Pretože mám osobné skúsenosti s "jozkoferkom" neodporúčam aby ste si ani vy, kto čítate tento profil požičiavali akékoľvek množstvo peňazí. Jozkoferko dohodnuté splátky neuhrádza a je predpoklad že to môže urobiť aj Vám.

Však o to ide . nech má problém. Len nech ja nemám. Toto určite pomôže aj ostatným. Vyrieši sa to rýchlejšie ako v Lamparni. ... si myslim

No veď si požičaj od neho ty.:rolleyes: Prečo brániš iným požičať si od neho.:confused:

Alebo si to myslel, že aby si nepožičiavali od teba, lebo ich uverejníš na tvojej stránke?:---
marjankaj
31.07.11,14:44
Pekný deň prajem.

Poprosil by som o radu ako vymôcť od dlžníka požičané peniaze prostredníctvom internetu.

Pretože robím cez internet viem dosiahnuť toho aby sa meno dotyčného dostalo vysoko vo vyhľadávačoch, čo by dlžníka malo motivovať konať!!!


Budem mať s tým ... podľa nejakých zákonov problém?

Ďakujem za radu ako by to mohlo vyzerať.
No len aby si s tým jeho konaním potom nemal problém ty.:eek:
msviki
31.07.11,15:27
dotyčný je SZCO. ...teda, ak by ste si o niekom prečítali že je nekorektný partner, spolupracovali by ste s ním??? Neviem ako vy ale v dobe keď je na výber všetkého ... ja teda nie. (toť motivácia)
Buchac a mariankaj, ďakujem za komentár. Vzhľadom na zadanie témy poprosím o konkrétne tipy a rady. Ďakujem ...zíde sa to určite aj ostatným
msviki
31.07.11,15:40
Jedná sa o X,XXX €. štvorciferné číslo. exekučná firma berie 35%. Ak sa podujme niekto fundovaný z oblasti komunikovať pomocou súkromnej správy, uvítam to.
Za právne poradenstvo môžem ponúknuť barter z oblasti marketingu, predaja, brandingu a web prezentácie či databáz. štruktúra odmeny je štedrá podľa dohody.
Všetci zúčastnený budú spokojní.

P.S. K prístupnosti je zmluva o pôžicke. Na súkromnú osobu
buchač
31.07.11,15:46
dotyčný je SZCO. ...teda, ak by ste si o niekom prečítali že je nekorektný partner, spolupracovali by ste s ním??? Neviem ako vy ale v dobe keď je na výber všetkého ... ja teda nie. (toť motivácia)
Buchac a mariankaj, ďakujem za komentár. Vzhľadom na zadanie témy poprosím o konkrétne tipy a rady. Ďakujem ...zíde sa to určite aj ostatným
...mám určitú skúsenosť ,no ide o inú oblasť ...

Jedná sa o X,XXX €. štvorciferné číslo. exekučná firma berie 35%. Ak sa podujme niekto fundovaný z oblasti komunikovať pomocou súkromnej správy, uvítam to.
Za právne poradenstvo môžem ponúknuť barter z oblasti marketingu, predaja, brandingu a web prezentácie či databáz. štruktúra odmeny je štedrá podľa dohody.
Všetci zúčastnený budú spokojní.

P.S. K prístupnosti je zmluva o pôžicke.

...to je už od 1.000 € :rolleyes:......v tom mojom prípade sa jedná o 3 tisícky ...;)

Právne poradenstvo ???
Kua , zadrel som to na občiansko a aj trestno - právny súd ...ten prvý už som vyhral ...ten druhý ???...šak sa uvidí ...;)
msviki
31.07.11,15:56
...mám určitú skúsenosť ,no ide o inú oblasť ...

...to je už od 1.000 € :rolleyes:......v tom mojom prípade sa jedná o 3 tisícky ...;)

Právne poradenstvo ???
Kua , zadrel som to na občiansko a aj trestno - právny súd ...ten prvý už som vyhral ...ten druhý ???...šak sa uvidí ...;)

z úrokmi z omeškania to bude za chvíľu 10.000€.
buchač by mohol vo svojom komentari aj poradiť. inak nevidím dôvod prečo mám mrhať časom a čítať príspevky bez rady... sme na porade... či? ďakujem
buchač
31.07.11,16:03
...mám určitú skúsenosť ,no ide o inú oblasť ...


...to je už od 1.000 € :rolleyes:......v tom mojom prípade sa jedná o 3 tisícky ...;)

Právne poradenstvo ???
Kua , zadrel som to na občiansko a aj trestno - právny súd ...ten prvý už som vyhral ...ten druhý ???...šak sa uvidí ...;)


z úrokmi z omeškania to bude za chvíľu 10.000€.
buchač by mohol vo svojom komentari aj poradiť. inak nevidím dôvod prečo mám mrhať časom a čítať príspevky bez rady... sme na porade... či? ďakujem

...hm ....veď vravím niečo o súdoch .........či ?????? ;)

Dlabať na nejaké internetové kydy ...len na posmech vyjdeš ...:rolleyes:
Malér má dotyčná osoba ...ešte aj na súd ju pekne krásne hliadka doviedla , nakoľko išlo o snahu vyhýbať sa konaniu ... :cool:
marjankaj
31.07.11,16:06
dotyčný je SZCO. ...teda, ak by ste si o niekom prečítali že je nekorektný partner, spolupracovali by ste s ním??? Neviem ako vy ale v dobe keď je na výber všetkého ... ja teda nie. (toť motivácia)
Buchac a mariankaj, ďakujem za komentár. Vzhľadom na zadanie témy poprosím o konkrétne tipy a rady. Ďakujem ...zíde sa to určite aj ostatným

Pozri trestný zákon


§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spô-
sobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluob-
čanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť
jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa pá-
chateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním značnú škodu,
b) z osobitného motívu,
c) verejne, alebo
d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa pá-
chateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo
b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva.

§ 374
Neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi
(1) Kto neoprávnene poskytne, sprístupní alebo zverejní
a) osobné údaje o inom zhromaždené v súvislosti s vý-
konom verejnej moci alebo uplatňovaním ústavných
práv osoby, alebo
b) osobné údaje o inom získané v súvislosti s výkonom
svojho povolania, zamestnania alebo funkcie
a tým poruší všeobecne záväzným právnym predpisom
ustanovenú povinnosť, potrestá sa odňatím slobody až
na jeden rok.
(2) Odňatím slobody až na dva roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) a spôsobí ním vážnu ujmu na právach dotknutej
osoby,
b) verejne, alebo
c) závažnejším spôsobom konania
msviki
31.07.11,16:37
Pozri trestný zákon
§ 373
Ohováranie
(1) Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spô-
sobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluob-
čanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť
jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

§ 374
Neoprávnené nakladanie s osobnými údajmi
(1) Kto neoprávnene poskytne, sprístupní alebo zverejní
a) osobné údaje o inom zhromaždené v súvislosti s vý-
konom verejnej moci alebo uplatňovaním ústavných
práv osoby, alebo


Ďakujem veľmi pekne marjankaj
§ 373
je informácia, že dlžník stále nesplatil pôžicku PRAVDIVA? dôkazom toho je zmluva o pôžicke a splatené čiastky do dnešného dátumu. Ide len o to, ako to SPRÁVNE napísať.

§ 374
Poisťovne tuším zverejňujú iba meno a mesto odklaľ osoba je. Tak to bude meno v internetovej doméne.


Súdom neverím. To zase len ostaneme na tom že súd nariadi splátkový kalendár a dlžník povie, že nič momentálne nemá. TO JE VSAK MOJ NAZOR. NEVIEM CO DOKAZE SUD. PRETO SOM TU.
msviki
31.07.11,16:58
Práve som našiel na stránke mesta zoznam dlžníkov na dani v .pdf.
je tam:

meno, priezvisko, ulica, číslo, PSČ, obec, druh nedoplatku, nedoplatok v €.

stav je k 31.12.2010 a stále to tam je. Nikomu to nevadí. Zrejme je to pravda.
Mne by to určite stačilo to takto zverejniť. Otázka je či môže byť meno v doméne.
marjankaj
31.07.11,17:10
Ďakujem veľmi pekne marjankaj
§ 373
je informácia, že dlžník stále nesplatil pôžicku PRAVDIVA? dôkazom toho je zmluva o pôžicke a splatené čiastky do dnešného dátumu. Ide len o to, ako to SPRÁVNE napísať.

§ 374
Poisťovne tuším zverejňujú iba meno a mesto odklaľ osoba je. Tak to bude meno v internetovej doméne.


Súdom neverím. To zase len ostaneme na tom že súd nariadi splátkový kalendár a dlžník povie, že nič momentálne nemá. TO JE VSAK MOJ NAZOR. NEVIEM CO DOKAZE SUD. PRETO SOM TU.

No to budeš musieť dokázať. A ak ju náhodou zaplatí a stále bude na tej tvojej stránke, tak ťa môže zažalovať a niečo aj vysúdiť.