alessi
31.07.11,21:03
Ja osobne som vydal dve knihy, ale krst som nerobil, lebo som nevedel čo a ako. Ale kolega vydal tiež knihu a ma pozval na krst jeho knihy. Neviem proste čo sa patrí.
Určite prísť primerane oblečený. ale neviem či sa autorovi niečo ma priniesť, či na začiatku treba potriasť rukou a pod. alebo ako to približne prebieha.
Google som použil, vyhodilo mi iba linky, kde sa písalo, že prebehol nejaký krst, resp. že sa tam premietalo video, alebo že tam prišla nejaka osobnosť. dakujem za každu radu
durisovad
31.07.11,19:24
Na krste knihy som sice este nebola, ale bola som na niekolkych vernisazach vystavy. Autorovi sa patri doniest kvetiny, prezriet si vystavu, ochutnat obcerstvenie, pochvalit diela a popriat vela dalsich uspechov. Predpokladam, ze na krste knihy to bude obdobne. Oblecenie pochopitelne slusne, ale nie vecerna roba alebo frak.
aneurizma
18.08.11,12:18
Krst knihy som videla a zúčastnila som sa osobne len raz. Príjemné prostredie, spoločnosť príjemných ľudí. Peter Lipa spieval a recitoval verše. Knihu neoblievali žiadnym šampanským, aby titul nezničili, ale venovali jej piesne a tým ju vlastne pokrstili. V to odpoludnie bolo sparno, všetci stáli alebo posedávali na veľkej terase s pohárom čohosi chladeného podľa ponuky a vlastnej chuti s výhľadom na historickú časť Bratislavy. Keď nespieval Peter Lipa, pretože sa sa bavil so všetkými, ktorí mali záujem, hrala cimbalová kapela. A mne napadlo ako krásne, čisto, jednoducho a poeticky sa dá taký krst knihy zorganizovať. Odchádzala som s novou knihou v ruke, v novými dovtedy nepoznanými zážitkami a s pocitom, že za "málo peňazí sa dá urobiť veľa muziky".
pekný slniečkový deň želám.
wegamizi
21.08.11,10:43
Ja osobne som vydal dve knihy, ale krst som nerobil, lebo som nevedel čo a ako. Ale kolega vydal tiež knihu a ma pozval na krst jeho knihy. Neviem proste čo sa patrí.
Určite prísť primerane oblečený. ale neviem či sa autorovi niečo ma priniesť, či na začiatku treba potriasť rukou a pod. alebo ako to približne prebieha.
Google som použil, vyhodilo mi iba linky, kde sa písalo, že prebehol nejaký krst, resp. že sa tam premietalo video, alebo že tam prišla nejaka osobnosť. dakujem za každu radu
Chcela by som sa opytat. Na vydanie knihy treba oslovit priamo vydavatelstvo? Je to komplikovane?
Pisem o cestovatelskych zazitkoch z pohladu zeny a budem pomaly koncit. Je to moja prvotina, prosila by som poradit. Dakujem.
alessi
21.08.11,13:04
1. Samonaklad. Vsetko vybavujes sama aj platis sama.
2. Pod hlavickou vydavatelstva oni vybavia ty platis.
3. Autorska zmluva. Vydavatelsto ma na starosti vsetko a ty dostanes honorar.

Vecer napisem viac. Teraz nie som na pc.
video1983
21.08.11,13:07
Chcela by som sa opytat. Na vydanie knihy treba oslovit priamo vydavatelstvo? Je to komplikovane?
Pisem o cestovatelskych zazitkoch z pohladu zeny a budem pomaly koncit. Je to moja prvotina, prosila by som poradit. Dakujem.


prave vcera som sa o tom bavil s manzelkou a tak som hladal aj ja

pozri sem je tu toho dost popisane

http://www.enigma.sk/chcem-vydat-knihu/ake-mam-moznosti