schreiterka
16.01.06,15:05
Pekny den,
mam taky chulostivy problem, ktory vznikol mojmu klientovi. Este pred tym ako mal zalozeny podn.ucet, tak odberatelovi vystavil faktury za sluzby. Odberatel mu tieto faktury uhradil na jeho sukr.ucet, kedze firemny este nemal. Faktury su v uct zauctovane, ale uhrady nikde. Cez pokladnu to nie je mozne vyriesit.
Mozte mi niekto pomoct? Vobec ma nenapada ziadne rozumne riesenie.

Dakujem
Janka6685
17.01.06,12:41
Pekny den,
mam taky chulostivy problem, ktory vznikol mojmu klientovi. Este pred tym ako mal zalozeny podn.ucet, tak odberatelovi vystavil faktury za sluzby. Odberatel mu tieto faktury uhradil na jeho sukr.ucet, kedze firemny este nemal. Faktury su v uct zauctovane, ale uhrady nikde. Cez pokladnu to nie je mozne vyriesit.
Mozte mi niekto pomoct? Vobec ma nenapada ziadne rozumne riesenie.

Dakujem

To myslíš ako? Že neboli uhradené?

Je to v JÚ alebo PÚ?, lebo neviem, či sa to dá v oboch prípadoch. Ja som to v JÚ riešila tak, že som takýto príjem účtovala na PPD a priložila som k tomu výpis zo súkromného účtu.
Tweety
17.01.06,12:46
Pekny den,
mam taky chulostivy problem, ktory vznikol mojmu klientovi. Este pred tym ako mal zalozeny podn.ucet, tak odberatelovi vystavil faktury za sluzby. Odberatel mu tieto faktury uhradil na jeho sukr.ucet, kedze firemny este nemal. Faktury su v uct zauctovane, ale uhrady nikde. Cez pokladnu to nie je mozne vyriesit.
Mozte mi niekto pomoct? Vobec ma nenapada ziadne rozumne riesenie.
Dakujem Klient dostal úhradené fa na svoj súkromný účet? Musí previesť úhradu ( neoprávnenú platbu)z tohto na podnikateľský účet.:eek:
Laura1
17.01.06,19:07
Ja mám podobý prípad.
Môj známy, ktorému robím JU, nemá vôbec podnikateľský účet. /On nemá ani súkromný účet - pre istotu kvôli exekútorom!!!/
Vystavil Faktúru odberateľovi, uviedol synov súkromný účet. Peniaze vybrali, dal si ich do svojej pokladne ako príjem v hotovosti.

Laura
Johanka
17.01.06,19:18
Ja takéto príjmy účtujem v JÚ cez interný doklad, ku ktorému priložím výpisy zo súkromného účtu.
abel
17.01.06,19:20
Myslím že takéto prípady sa občas stávajú a stáva sa to aj opačne - podnikateľ uhradí faktúru omylom zo svojho súkromného účtu. Nevidím v tom žiadny problém - príjem normálne zaúčtujem ako zdaniteľný príjem, priložím kópiu os. účtu. Mám možnosť účtovať "U" ako pohyby na účte, "P" ako pohyby v pokladni a "X" ako nepeňažné operácie, takže toto účtujem cez "X"
DanielaSL
17.01.06,19:26
Myslím že takéto prípady sa občas stávajú a stáva sa to aj opačne - podnikateľ uhradí faktúru omylom zo svojho súkromného účtu. Nevidím v tom žiadny problém - príjem normálne zaúčtujem ako zdaniteľný príjem, priložím kópiu os. účtu. Mám možnosť účtovať "U" ako pohyby na účte, "P" ako pohyby v pokladni a "X" ako nepeňažné operácie, takže toto účtujem cez "X"
Presne takého som mala aj ja, len ten to robil pravidelne, vždy svoje poistenie platil zo súkromného. Tiež som tak postupovala ako Elenka.
schreiterka
18.01.06,09:41
Dakujem vsetkym za pomoc. Budem to riesit asi cez interny doklad, ku ktoremu prilozim kopiu osobneho uctu.

Este raz vsetkym dakujem
nika.sum
18.01.06,09:49
Myslím že takéto prípady sa občas stávajú a stáva sa to aj opačne - podnikateľ uhradí faktúru omylom zo svojho súkromného účtu. Nevidím v tom žiadny problém - príjem normálne zaúčtujem ako zdaniteľný príjem, priložím kópiu os. účtu. Mám možnosť účtovať "U" ako pohyby na účte, "P" ako pohyby v pokladni a "X" ako nepeňažné operácie, takže toto účtujem cez "X"

Aj ja som teraz dostala do ruky fakturu , ktora bola konatelom uhradena s jeho sukromneho uctu. Rozmyslam ako to zauctujem v PU.:
321/211 ? staci k tomu prilozit kopiu vypisu sukr.uctu a napisat vysvetlenie?:confused:
Klára2
18.01.06,10:06
Aj ja mám jedného klienta - účtuje c JÚ - ktoký veľmi často platí nákupy kartou so svojho súkr. účtu. Kanc. potreby, PHM ale oj drobý majetok platí takýmto spôsobom. Dôvod je vraj ten, že na podnik. účte nemá peniaze a nenosí pri sebe veľkú hotovosť. Robí to skoro pravidelne a nechce zvoliť iný spôsob platenia. Môžem mu teda všetky tieto výdaje zaúčtovať cez Interné doklady?
Paula
18.01.06,10:17
Aj ja som teraz dostala do ruky fakturu , ktora bola konatelom uhradena s jeho sukromneho uctu. Rozmyslam ako to zauctujem v PU.:
321/211 ? staci k tomu prilozit kopiu vypisu sukr.uctu a napisat vysvetlenie?:confused:
Ak je konateľom-spoločníkom, fa by som interným dokladom uhradila 321/365 a priložila kópiu výpisu zo súkr.účtu.
Paula
18.01.06,10:24
Aj ja mám jedného klienta - účtuje c JÚ - ktoký veľmi často platí nákupy kartou so svojho súkr. účtu. Kanc. potreby, PHM ale oj drobý majetok platí takýmto spôsobom. Dôvod je vraj ten, že na podnik. účte nemá peniaze a nenosí pri sebe veľkú hotovosť. Robí to skoro pravidelne a nechce zvoliť iný spôsob platenia. Môžem mu teda všetky tieto výdaje zaúčtovať cez Interné doklady?
Ak sa nejedná o faktúry ,takýto prípad riešim fiktívnym vkladom podnikateľa do pokladne, potom je z čoho účtovať výdavky.
nika.sum
18.01.06,10:28
Ak je konateľom-spoločníkom, fa by som interným dokladom uhradila 321/365 a priložila kópiu výpisu zo súkr.účtu.


Dakujem.:)
abel
18.01.06,17:13
Aj ja mám jedného klienta - účtuje c JÚ - ktoký veľmi často platí nákupy kartou so svojho súkr. účtu. Kanc. potreby, PHM ale oj drobý majetok platí takýmto spôsobom. Dôvod je vraj ten, že na podnik. účte nemá peniaze a nenosí pri sebe veľkú hotovosť. Robí to skoro pravidelne a nechce zvoliť iný spôsob platenia. Môžem mu teda všetky tieto výdaje zaúčtovať cez Interné doklady?
No to už by som váhala, ak to robí úmyselne a pravidelne. Ak sa to stane občas omylom, dobre, ale sústavne? To sme sa učili ešte v 1. triede ZŠ, že hrušky a jablká sa nemajú miešať.