medvedov
01.08.11,07:24
Dobry den

Ak niekto pracuje v tejto sfere viete mi poradit ci byt platcom alebo neplatcom DPH... Ked sa nepozerame na vysku zarobku proste ktora alternativa je lepsia ...

Diky Tomas
Dáša_
01.08.11,05:45
šrot je trochu špecifický tovar - tu daň platí platiteľ, ktorému je tovar dodaný.
Z tohto pohľadu je úplne jedno, či budeš platiteľom alebo nie. Skôr musím povedať, že za roky (cca 15 rokov), čo "šrotárov" účtujem si spomínam tuším iba na jedného, čo nebol na začiatku platiteľ. Ale stal sa ním dosť rýchlo - na základe obratu.
Dnes, ke´d daňové úrady robia s registráciou veľké problémy, tak zrejme na začiatku neplatiteľ a potom podľa obratu.

mmch, toto podnikanie dnes, ak je iba toto, znamená každomesačné nadmerné odpočty.
medvedov
02.08.11,05:11
Dakujem za odpoved ak by ste mali cas mohli by ste mi na nejakom jednoduchom cislenom priklade vysvetlit co by znamenalo velke odpocty ???



Dakujem Tomas
Dáša_
02.08.11,05:20
Dakujem za odpoved ak by ste mali cas mohli by ste mi na nejakom jednoduchom cislenom priklade vysvetlit co by znamenalo velke odpocty ???
Dakujem Tomas

pri šrote platí par. 69, ods.12 zákona o DPH


(12) Pri dodaní kovového odpadu a kovového šrotu v tuzemsku a pri prevode emisných kvót skleníkových plynov podľa osobitného predpisu28b) v tuzemsku je povinný platiť daň platiteľ, ktorému je tento tovar alebo služba dodaná.

v praxi to vyzerá tak, že so šrotom sa obchoduje bez DPH a odpočty vznikajú z iných činností, naríklad z telefonu, PHM, ...... Dnes už odpočty dph u šrotárov sú malé, skôr také symbolické oproti tomu, čo to bývalo. Čo je fajn :)
medvedov
02.08.11,15:58
Dakujem za odpoved

Este jedna otazka co je lepsie byt hned od zaciatku platitel alebo az potom ked prekrocim ten limit ???

Alebo keby mi to bolo jedno neni najlepsie hned byt platitel DPH a hotovo ?

Diky Tomas
Dáša_
02.08.11,17:59
Dakujem za odpoved

Este jedna otazka co je lepsie byt hned od zaciatku platitel alebo az potom ked prekrocim ten limit ???

Alebo keby mi to bolo jedno neni najlepsie hned byt platitel DPH a hotovo ?

Diky Tomas

ja mám skôr pocit, že momentálne ťa ani len tak jednoducho ako dobrovoľného platiteľa nezaregistrujú - skôr robia s tým problémy.